Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (14)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns esma_angel spune:

quote:
Originally posted by Roxxy80

Nu am vazut ca s-a facut capitol nou si am raspuns la 2 fete la capitolul anterior: pt Malek si ceva lagat de sf Valentin .

Roxxy si Matei sufletelul meu drag (29.11.2007)

SUNT CEA MAI FERICITA MAMICA DIN LUMEA ASTA!!!!!



ROXXY80, multumesc mult de raspuns...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

quote:
Originally posted by mihuta

iar sunt singura la ora asta ! Daca ma culc cu gainile, ce sa fac ... la 9 cel tarziu 10 suntem in pat, ca ne ia o ora sa adormim...

Adina, eu am citit pe net si am si aplicat in masura posibilitatilor ca bebele are o ratie calorica zilnica si ca sa il faci sa pape mai putin noaptea, trebuie sa-l hransesti cat mai mult ziua. Acolo chiar recomanda sa-l trezesti ziua la 2 ore si sa-i dai sa pape.

Ma duc sa vad daca pot sa trezesc bebele ca am un san (cel din care n-a mancat de aseara) super extra plin..

mami de Sophia



multumesc de sfat, Mihuta... Sa stii ca am incercat, l-am trezit darnu vroia sa manance. Daca lua pieptul, atunci numai cat sa adoarma din nou si nici chip sa manance. Asa ca cedez seara si dupa piept mananca si biberon. Ieri au fost 120ml pieptsi tot atata sticla. Si dupa o ora jumate iarasi a mancat...
Ce ma enerveaza este ca el nu are rabdare la piept, adica daca nu iese cu viteza maxima, sa-i dea si pe de laturi, nu are rabdare sa pape la piept. Cu toate ca am incercat si iesiea inca din belsug, incepe sa tipe si sa traga de sfarc incat tot nu-i mai pot da. Noaptea nu face asta, ca e mai adormit si papa repede si frumos, fara sa faca nazuri!
Oricum noaptea asta a fost faina tare, nu stiu cum de, dar s-a culcat la 23, la 3.20-3.50 a papat, apoi a dormit mai departe pana la 7.30. A mai marait el un pic, dar i-am dat suzeta si a dormit mai departe.Iar la 7.30 a papat cam 15min dupa care mi-am facut un culcus cu perna de alaptat si am dormit cu el imbratisati pana la 10. Ce fain a fost, nici nu va pot spune!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

O intrebare la mamicile care dau (si) lapte praf: mai da cineva in afara de mine lapte praf PRE? Sau sunteti toate pe 1 sau 2?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Victo
ca sa nu ziceti ce tineri suntem..ca eu bat imediat la 30..el la 36..deciiiiiiii...



Meyyy...apoi io la 33 cu bataie lunga pe 34 cum mai sunt,daca tu la 30 nu esti tinerica?

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Salutare!
Am reusit sa ma trezesc si eu; azi noapte numai la 1 a adormit bebelina, s-a chinuit vreun sfert de ora sa faca caca

Bun venit noii mamici!

Amy si Victo- vazut pozele, frumosi bebei aveti. Nici voi nu sunteti mai prejos!

Voi iesiti azi afara? la noi e taaaree friiig...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LuicaMica spune:

Buna tuturor! si felicitari ptr bebici.
va rog imi spuneti cum sa inregistrez si eu 'globuletul' meu in clubul dumneavoastra?

Mami de Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amy26 spune:

BB Yasmi,pt.rasp.la intrebarile legate de diversificare.

MULTUMESC fetelor pt complimente,sunteti f. dragute!
eeeee...referitor la varsta nu suntem chiar asa tineri,avem 26 si eu si tati.
Victo,ai dreptate...acum ca am vazut si eu poze cu ingerasul tau am remarcat o oarecare asemanare mai ales la nasuc.Ai un bb tare frumos,sa-ti traiasca!!Mie de cand eram micuta mi-a placut numele Iustin si mi-am zis ca...dc vreodata bunul D-zeu ma va ajuta sa am un baietel asa il va chema.

Si eu am vazut toate pozicile cu bb vostri(fetele care au poze
la semnatura)pozele de pe mailul comun nu pot sa le vad ca nush parola;Spre ex. poze cu Yasmina,Floris,Sophia nu am vazut

Am fugit ca treb sa-i iau temp.lui pisi mic....pupiciptr.toate fetele si toti bb cuminti

POZE

AMY si IUSTIN CRISTIAN(07.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinag spune:

Softurela, e culmea fetita ta cu preferintele sanului ziua/noaptea! :-))
Ah, si cu mulsul... eu de exemplu nu am timp sama mulg, avand -o si pe Jasmina, care imi cere foarte multa atentie si timp si ea.

Daria nici noi nu am tinut vreodata Sf. Valentin si nici nu am de gand :-)) Si daca e de facut o surpriza, se poate face si in alte zile, cel putin noi asa facem.
Si da, poti ramane insarcinata din nou, chiar daca nu ti-a venit inca CM. Pentru ca de unde stii ca nu-ti vine luna urmatoare si tocmai acum ai ovulatia? ;-)) Eu nu as risca, doar daca vrei inca un bb acum.

Adra, Floris doarme pe spate si nici nu m-am uitat pe ce parte isi intoarce el capusorul, nu cred ca se turteste...

Si noi avem in plan o mini-vacanta la sfarsitul lui martie, tragem o fuga in Italia, la mare, ca amandoi iubim marea, mai ales toamna/primavara, este asa o liniste acolo... :-))

Amy, chiar ca aratati tare tinerei! Frumoasa familie, frumos Iustin (si mie imi place tare numele), si mi se pare si mie ca seamana cu Floris :-))
Parola de la contul comun poate se indura sa-ti trimita o fata care-l mai stie, si mi-l trimite si mie cu ocazia asta, ca eu am uitat



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gianina spune:

quote:
Originally posted by adinag

O intrebare la mamicile care dau (si) lapte praf: mai da cineva in afara de mine lapte praf PRE? Sau sunteti toate pe 1 sau 2?


Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)




Adina, noi papam completare Humana 1.



Gianina, mami de Simona Andreea (24.07.2003) si Adelina Elena (15.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by adinag

Oricum noaptea asta a fost faina tare, nu stiu cum de, dar s-a culcat la 23, la 3.20-3.50 a papat, apoi a dormit mai departe pana la 7.30. A mai marait el un pic, dar i-am dat suzeta si a dormit mai departe.Iar la 7.30 a papat cam 15min dupa care mi-am facut un culcus cu perna de alaptat si am dormit cu el imbratisati pana la 10. Ce fain a fost, nici nu va pot spune!

Adina, Jasmina (24 iulie 2003) & Floris (23 decembrie 2007)



Adina, foarte frumos!

Alina si Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput