Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (82)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

Roxana G..medicul a sustinut ca diareea ar fi de la antibiotic...si mi-a dat tratament...intr-adevar nu mai sunt apoase acum, dar se vede clar ca nu e inca reglata...
Veroboronda...i-am dat smecta exact cat mi-a zis pediatra, adica 7 zile si inainte ii da dadusem detrasec, i-am dat si biotic si ecoflorina si zeama de orez ca baza de lapte si milupa HN25, am si hidratat-o cu ceai de menta..si tot moi au fost..e adevarat ca s-a vazut o imbunatatire, dar nici acuma cand nu ii mai dau nimic si o las sa se regleze singura...face ba normal, ba moale, ba pauze mari...
Ieri i-am dat si proba pt coprocultura...
Nu stiu cum sa fac sa aibe scaun normal si cauza pt care e asa acum.
Din ce vad, se pare ca bioticsul regleaza scaunele si reface si flora, o sa incerc sa-i mai dau 1 plic pe zi.

Va multumesc pt raspunsuri


Poze Sabina Teodora


anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Diciu am citit ce ai scris si situatia ta seamana perfect cu ce a patit o colega de a mea cu fetita ei.Dupa ce a fost la cei mai renumiti pediatri si a incercat tot ce se putea incerca fetita ei tot avea scaun moale.A scos sucul de fructe si....nimic.
In final un proferor doctor mai in varsta din Iasi i-a dat de cap...era vorba de intoleranta la gluten.
Ii dai cumva cereale cu gluten?

Poate fi si asta cauza!!! Sa speram ca nu pt ca mai tarziu tb sa ai mare grija cu alimentatia ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

'Neatzaaaaa !

N-am mai reusit sa intru ieri, pt ca am mers cu Maria la dr la ora 18.30 si in plus mi-a fost si rau dupa ce am venit de la intalneala, nu stiu de la ce mi s-a tras, ca acolo n-am mancat decat o supa de pui.
In fine, bine ca mi-am revenit azi.
Ati scris ieri un capitol, asa ca n-am nici o sansa de a raspunde tuturor carora as fi vrut . O sa incerc sa imi amintesc ce-am citit si sa am spor la scris ( desi scriu cam incet, ca o am pe frumoasa adormita in brate si trebuie sa scriu cu mana stanga )
Sim, imi pare tare tare rau de patania de ieri, te cred ca te-ai speriat si ca ai ramas marcata. Si chiar daca pe moment ai reactionat bine, stand acasa in liniste si rememorand totul nu poti sa nu te gandesti cat de expus este Stefan in astfel de situatii. Insa trebuie sa treci peste intamplarea de ieri, bine ca nu s-a intamplat nimic.


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Luy sper ca sunteti bine, nu ai mai scris nimic ieri.o Maria ochioasa.

Sim , nu te mai gandi la ce s-ar fi putut intampla ieri, tu esti o soferita foarte buna, stiu ca e greu sa nu te gandesti mai ales ca era stefan pe partea aceea, acum iti marturisec ca mie ieri mi s-a oprit pret de o secunda inima, dar am tacut si nu am zis nimic. Ma simt vinovata, din cauza mea ai luat-o pe acolo.......uf, a trecut suntem bine.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

luy - dar de ce ati fost la dr? are mariuca probleme?
pupici.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diciu spune:

quote:
Originally posted by melaniatud

Diciu am citit ce ai scris si situatia ta seamana perfect cu ce a patit o colega de a mea cu fetita ei.Dupa ce a fost la cei mai renumiti pediatri si a incercat tot ce se putea incerca fetita ei tot avea scaun moale.A scos sucul de fructe si....nimic.
In final un proferor doctor mai in varsta din Iasi i-a dat de cap...era vorba de intoleranta la gluten.
Ii dai cumva cereale cu gluten?

Poate fi si asta cauza!!! Sa speram ca nu pt ca mai tarziu tb sa ai mare grija cu alimentatia ei.





melania..nu ii dau cerereale cu gluten, sunt gluten free...
eu cred ca stomacelul ei, chinuit de atatea serii de antibiotice facute in spital s-a dat peste cap, alta explicatie n-am deocamdata
ieri la ecografie abdominala mi-a zis ca vede matzele umflate...
e clar ca tractul intestinal nu e normalizat..
acuma ii dau doar milupa HN 25 si cereale fara gluten, fara diversificare, ca are doar 4300g
spunea cineva de Debridat...o sa intreb pediatrul de el..

Poze Sabina Teodora


anda




"daca dragoste nu e...nimic nu e"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anghelada spune:

Gata v-am citit...si mi-ati facut si mie pfta de cafea. Eu nu prea beau ca mi se cam face rau. Doar daca pun mult lapte in ea. Dar ma duc sa-mi fac putina, macar pentru miros

http://community.webshots.com/user/anghelada
Cineva acolo sus ne iubeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Diciu noi folosim Debridat pt ca regleaza functiile aparatului digestiv..asa ne-a spus pediatrul.
Eu il folosesc de cand a avut colici Tudor e singurul sirop care si-a facut efectul.Acum nu mai are colici dar mi-a spus dr. sa-i mai dau din cand in cand cand papa mai cu pofta sau mai mult si a avut dreptate ca a mai avut dureri de burtica si gaze mai multe si ii dau aproape zilnic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anghelada spune:

Si noi folosim Debridat. Tot pentru regalarea tranzitului intestinal. Ii dau cand vad ca o doare burtica.

http://community.webshots.com/user/anghelada
Cineva acolo sus ne iubeste.

Mergi la inceput