Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (82)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

la multe luni sarbatoritelor de azi!
NATALIA IOANA SI ANA!sa cresteti mari, sa fiti sanatoase si iubarete!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anghelada spune:

Buna dimineata!!!

M-am gandit eu de dimineata: da-le incolo de kg, ca le dam noi jos. De azi incerc sa fac vreo doua exercitii, poate ma mai lasa si incheieturile.

Am vrut sa va salut inainte de a trece la treaba. Bebelina mea s-a trezit la 6, a papacit apoi la 8. I-am facut inviorarea, o sedinta foto - tocmai am vazut ca isi ridica din ce in ce mai mult picioarele spre gura, apoi la 9 a papacit iar si acum am izolat-o la ea in patut sa pot face ordine p'aci. Dupa ce steliz bibe si fac sucul mai intru sa vad ce mai ziceti. Aici la noi vad ca e soare afara, asa ca programea o plimbare cu marsupiul pe la pranz.



http://community.webshots.com/user/anghelada
Cineva acolo sus ne iubeste.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

buna dimineata fetelor,

Mandarinutza - da, eu sunt, m-am tuns pentru ca imi cadea parul rau de tot si nu mai puteam sa il ingrijesc bine. eu inainte sa raman acasa cu david ma duceam 1 data pe saptamana la coafor, acum nu ma mai duc, ce sens are sa dau banii doar ca sa stau coafata in casa? tot stau cu el mai mult strans ca ma trage david de el. pentru caderea masiva de par am luat revalid, mi-a facut ff bine, dar s-a simtit abea dupa a 2-a, a 3-a cutie. acum sunt la a 5-a. iau 3/zi. deja nu mai cade, decat intr-un ritm normal.

Andries - nu i-am dat apa aseara, dar l-am luat in pat langa mine si nu i-am mai dat lapte cand s-a trezit, i-am bagat suzeta si a adormit cu ea. dar tot s-a trezit de vreo 4 ori.

Roxana - o sa incerc cu cereale seara.
Iti doresc sanatate tie si spune-ne ce a zis dr de agitatia si plansul lui andrei, sa stii ca si david e marait zilele astea, si zi si noapte...

Papanash - dr lui mi-a spus sa il trec la humana 2 de la 6 luni. cu diversificarea - am inceput cu suc de morcov si portocala. apoi supa, dar nu i-am dat zeama chioara deloc, direct pasata. si supa am facut-o de la inceput cu de toate. el nu a avut probleme cu scaunul asa ca am mers inainte. cu fructele - in general i-am dat combinatii, mar cu portocala sau cu suc de strugure, para cu mar, banana cu portocala. l-am luat in pat cu mine aseara... tot s-a trezit... mai incercam...

Multumesc lui Dumnezeu noi nu suntem raciti dar eu ma lupt cu o durere de spate care nu ma lasa deloc, ma culc seara cu ea, ma trezesc cu ea tot acolo. degeaba frectie cu diclofenac, degeaba dormit in diferite pozitii, ma doare de mor.

cam asta... in rest - suntem bine si va doresc o zi buna si copilasi sanatosi!

PS >>> frumoase pozele de la restaurant, atatea mamici si bbi la un loc nu am vazut, care mai de care mai frumos si mai elegant :))

http://picasaweb.google.com/andreeaii2007/David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna dimineata,
Cine da cafeaua in dimineata asta, imi cad ochii in gura de somn.....dar copilu meu e in verva, aaaaaaaaa, gaaaammmm,aaaaamaaaaaaaaa cunoasteti replica si face asa de la 7.30, l-am mai mufat si am zis ca a adormit si cand m-am intors radea veselie mare. E bine ca rade, sper ca azi asa sa fie.A dormit ceva mai bine mititelul, dar mama lui adica euuuuuuu, nun ma laud cu somnul, mai aveam nevoie.
Aaaaaa inceput sa miorlaieeeeee

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Buna dimineata fetelor!!!

F frumos bucurestencele!!! Bravo!!! Ma refer la intalnire

Si eu sunt din Bucuresti dar acum stau in Iasi si aici nu prea sunt mamici cu care sa socializez sau au copii mai maricei

Noi am dormit bine dar ne suparea vremea e chiar ger aici si nu prea imi vine sa-l scot pe Tudor azi...sa vedem poate se incalzeste1


O zi buna va doresc!!!!


Melania mamica lui Tudorica fara frica (05.10.2007)
http://picasaweb.google.com/claudiu.vt/BotezTudor?authkey=d7vWV_a2m0Y

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Betty ce frumos iti atrage atentia Mario ca urmeaza sa vezi si la el un dintisor, iar cum se iubeste cu tati am vazut pe viu ieri.

Bernix, sanatate multa Degeticai

Prisi, sanatate multa si drum bun.

diciu uia un pt Sabinuta, sigue e bine mititica.

Roxana sa vi cu vesti bune de la dr.

mai fetelor lasati-le in colo de kg,(si pe mine ma obsedeaza ca nu mai intru in pantalonii mei.....)ca prea ne facem sange rau cu ele.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns devylla spune:

Haios tare tati si Mario
Roxana sanatate si bafta la doctor.
Eu deja slabesc prea tare si nu fac nimic pentru asta...Mai bine ramaneam cu cateva kg in plus.
Ma duc sa imi fac si eu o cafea,chiar daca e dupa-amiaza...sa bem impreuna.



Jurnal de mogalneata-click login,user:septoct2007@yahoo.com ,parola o stiti.
www.flickr.com/photos/54445410@N00/" target="_blank">Japonia prin ochii unui amator


Sabina Y. si Erika(31 august 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata si de la noi!

Andreea11, multa sanatate papanasului tau.

Roxana, succes la doctor, te asteptam cu vesti bune!

Prisi, succes la doctor si drum bun !

Andreeaiosif, iti sta tare bine cu noua tunsoare, de altfel ai un par foarte frumos, imi place foarte munt nuanta asta de par. Si eu stau cu el prins mereu din cauza Antoniei. Sotul chiar ma mai roaga sa mai stau cu parul despletit, si el se vaita mere inainte ca ii bag parul in ochi.
Pentru dureri de spate stiu ca se mai recomanda schimbarea saltelei cu una ortopedica sau superortopedica. Noi avem una superortopedica, dfar deja dupa aproape 3 ani, nu mai e la fel de buna. Un prieten de al tataului meu doarme pe un pat tare, fara saltea si nu mai avea dureri de spate.

Am inceput si eu sa folosesc tratament pt par de la Kallos, eu am cumparat unul galben cu miere si fagure pentru regenerare dar o sa-l caut si pecel de care zicea Sim.


Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns melaniatud spune:

Davylla ne doare tareeee... nu mai spune ca slabesti!!!!

Hi,Hi!! Glumesc, bravo tie!!!




Melania mamica lui Tudorica fara frica (05.10.2007)
http://picasaweb.google.com/claudiu.vt/BotezTudor?authkey=d7vWV_a2m0Y
tie!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

La multi ani! sarbatoritelo zilei:

Natalia Ioana de Tomitza si Ana de anamica!

Tomitza, ce ma faceti, cum mai este Naty. Va pupam?

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput