Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (82)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Neata. Azi nu va cafeliti?

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Va salut asa rapid ca plec la dermatolog cu Andrei. Abia dupa amiaza la pediatra sa vedem ce e cu agitatia. Noaptea a dormit foarte bine, problema este in cursul zilei. De fapt cat e treaz.

Eu nu sunt tocmai bine dar nu conteaza. Cam racita, si cu o durere locala, ma intelegeti voi. Azi durerea a fost ca la inceput inainte de tratament, m-a durut inima si mi-au dat lacrimile, asa ca am luat un Ketonal forte acum si astept sa isi faca efectul pana sa ma urc in masina, ca sa pot sta jos fara sa plang de durere. Offf, de ce oare nu m-au torturat ei la inceput cand eram obisnuita cu durerea asta, acuma cand dadusem si eu de normal sa o iau de la capat.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza si de la noi.
rox - pupici sa nu te mai doara!
piciulika - distractie mare si asteptam sa vedem poze!!!
bernix - multa sanatate tie si micutzei!
aaa...mi-am amintit!
sabina - io cred ca al tau cantar nu functioneaza!cum sa ai 70kg? pai am eu 72 si sunt muuult mai grasa!
andreea11 - ce mai face gogo?
of, sabina...ca iar uitam sa te tzuc!
sim????sper ca esti ok, ca nu ai mai aparut la schimbul 3!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Bernix, multa sanatate. Suntem colege de suferinta, vad ca si eu am nas infundat acum si scarpiniciul ala in gat ma omoara.

Magda si Sabina, sarumana de sfaturi. O sa vad cum fac sa ma programez la eco si sa incerc sa mananc ceva mai sanatos. De curiozitate o sa imi fac niste analize si in faza asta, ei au zis colesterol si trigliceride. Dar uite ca nu mai ajung si eu la doctor cu copiii astia cu probleme. Magda, un generalist bun nu stii? Ca la Medicover sunt cam aerieni. Daca nu, ma duc la dr mea de familie care chiar imi place. Desi eu sunt cam pretentioasa la medici, si la ea ma mutasem numai ca sa rezolv mai usor cu concediile, culmea ca am fost chiar multumita de ea.

Sabina, nu pari deloc grasa in poze.

Prisi, da, la 10.20 avem si noi programare dar la dermato. Te sun eu poate ne vedem, dar tine pe Miru departe de mine ca sunt racita.

Diciu, ce zice doctorul la voi despre scaunele astea? Daca nu face numai apoase atunci nu e o problema cred eu.

Piciulika, petrecere frumoasa, tin pumnii lui Michael pentru scufundare.

Pup, fug ca e tarziu.



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns veroboroda spune:

Buna dimineata la fete! Poftiti la
Mie mi-a cazut netul ieri si nu am reusit sa intru sa vad ce ati mai scris. Cum a fost la intalneala? Cred ca v-ati distrat pe cinste.
Piciulika, multa bafta cu botezul.
Anda, imi pare rau ca Sabina are probleme cu stomacelul, dar ai grija nu exagera cu smecta. Am avut si noi pb cu stomacelul pe la 1 luna, am fost intarnata 2 zile cu bebelina mea si i-au dat smecta la greu, motiv pentru care dupa ce am iesit cu ea din spital, nu-mi mai facea scaun cate o saptamana. Eram de-a dreptul disperata, se chinuia mititica de mi se rupea sufletul de mila ei. Am incercat de 2 ori cu supozitor cu glicerina, cu ceaiuri si s-a reglat dar a durat vreo trei saptamani. Dupa aceea a inceput sa faca la 3 zile, eram multumita, decat o data pe saptamana.... dar era dezastru, iesea kk prin pampers ii ajungea pana la gat.Acum nu mai avem pb.
I-ai facut toate analizele? Eu zic sa-i faci si o coprocultura. Incearca sa-i dai biotics, sunt niste pliculete care se dizolva in apa sau ceai si au rolul a reface flora intestinala si incearca sa o hidratezi, e foarte important in episoadele diareice sa fie hidratata. Pentru asta dai debridat.Gasesti la farmacie si una si alta. S-ar putea sa fi facut febra tot din cauza ca nu e hidratata. Ai mare grija. Multa sanatate mogoldetei tale.
Pupici
Mami de Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

prisi - sanatate multa si drum bun. sa va simtiti bine si sa va ganditi si la noi...astia care stam acasa!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Si acum un www.flickr.com/photos/15923681@N07/2261425068/" target="_blank">tati fericit


Sabina wrong, wrong, mai e una chiar bolnava cu kg in plus....si aia sunt eu. Intradevar stiu ca nu sunt grasa, dar nici asa nu ma pot accepta. VREAU SA FIU CUM ERAM ODATA....adica asa trasa printr-un inel
In schimb sunt tare fericita ca am un bebe mamos si chiar daca ma mai plang eu cateodata, se poate ierta....de' oboseala bat-o vina.



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Roxana multa sanatate

Prisi drum bun

Piciulika petrecere frumoasa...te asteptam cu poze cu micul crestin

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Mai stie cineva ceva de Nana?

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

quote:
Originally posted by betty78

Si acum un www.flickr.com/photos/15923681@N07/2261425068/" target="_blank">tati fericit


Sabina wrong, wrong, mai e una chiar bolnava cu kg in plus....si aia sunt eu. Intradevar stiu ca nu sunt grasa, dar nici asa nu ma pot accepta. VREAU SA FIU CUM ERAM ODATA....adica asa trasa printr-un inel
In schimb sunt tare fericita ca am un bebe mamos si chiar daca ma mai plang eu cateodata, se poate ierta....de' oboseala bat-o vina.



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario


cine era mai fericit, tati sau mario?
io nu vaz bine?despre ce kg vorbesti?hai ca ma enervati de-a dreptul!meritati bataitza!
pup you.
fetelor....sa nu radeti de mine.mi-a venit cheful de iesit in lume...cand ne mai vedem?

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput