Fulguleti de nov-dec 2006 (152)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

dbunny offf, cred ca esti speriata, dar noi toate ne rugam sa fiti bine. si asa va fi!
dianarus nu stiu de ce, dar citindu-te pe tine, pe donia, pe ruxandra......asa imi dati un sentiment....ca la al doilea copil te maturizezi si devii inteleapta si calda si linistita......trebuie sa il fac si eu repede sa vad daca ajung la starea aceea.
dianocica si dani a avut o perioada lunga cu mersul cu spatele. era fun, dar daca nu eram cu ochii numai pe el se oprea in mobila. am patit-o o data. cu invartitul.....nebunie mare si acum. tot asa, parca isi aduce aminte :"nu m-am mai invartit de mult".....si se apuca si se distreaza....de zici ca a descoperit america.
v-am zis cum danseaza dani??? cu degetul mare si cel aratator apropiate (ca atunci cand vrei sa pocnesti din degete), cu mainile ridicate sus, se uita la picioare, iar cu picioarele face niste pasi marunti, marunti si batuti bine de parchet......parca ar dansa populara.....e atat de scump.....si mai si canta (na-na-na-na.....asa cantam noi).....vorba cuiva.... ma indragostesc de el in fiecare zi. am sa incerc sa il filmez ca e tare tare simpatic.

va ppic, ma duc sa vad ce imi fac baietii.....cred ca au adomit amandoi

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

AKA!
ANDRA de SARYTA!
ROXANICA 2006
AELITA multumesc
RUXANDRA SB ce scump,grasun si carliontat este conul Grigore
RALUCA s-o stapanesti sanatoasa!
ATUDOR sanatate multa lui Mihai!
RALUMAT si eu ii dau tot cu miere,ca nu mai gasesv simplu,dar ce e asa de rau la el?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Multumim pt urari. Am facut o mica petrecere duminica cu copii, iar azi am sarbatorit dimineata cu bunicii si acu pe seara cu nanaseii.
Uitati aici domnisoara de 9 ani.
Multi . Sunt si eu in butoi , dar ma ridic io incet.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

Aka

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

multumesc din suflet dragele mele. inca o data v-ati dovedit a fi bune prietene. ati facut ca o zi care in alti ani era trecuta cu vederea de multi, in astia 2 ani de cand va stiu sa devina altceva. va iubesc pe toate, si sincer, de ziua mea imi doresc sa redevenim la fel ca la inceputul odiseei. va pup pe toate.



Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina www.TickerFactory.com/] br / [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2 10722 104/st/20061220/n/Maria Cristina/k/93f8/age.png" target="_blank">(20.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

RALUCA : sa o stapanesti sanatoasa si asteptaaam multe povesti pe unde o sa colindati si o visinica;))
atudor : pupicei ascunsi ptr M si ptr mami a lui !
dianarus : pup
yagmur : timpul rezolva muuuuulte .........
donia: ce face iepurasul cand implineste un an ?;))

somn mare ! pupicei la mami cu bb de aici !

D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

zi grea pentru octavian

diagnostic laringita usoara, siropele peste siropele, scos antitermicele si daca o zi doua nu e ok, antibiotic pentru suprainfectie

cauza? inspirat aer foarte rece...am descoperit-o..acum sunt si eu la fel ca el..cu laringita...tuse si nas infundat....sambata am fost intr-un magazin de mobila sa cumparam o masuta, era mai frig ca afara unde era soare si bine...acolo iti ingheta nasul..nu am stat mai mult de 15 minute..se pare ca a fost suficient!sambata seara primul puseu de febra...macar stiu ca nu am virusi in pereti!

am dormit impreuna 2 ore la amiaza, dar oboseste foarte repede de la starea nasoala astfel incat s-a cerut la somn de peste 10 ori dar nu a reusit sa doarma mai mult de 10minute...acum doarme cu umidificatorul la cap...daca il tine o ora ma consider fericita!

cam atat despre noi, am citit dar nu am putere...decat sa va doresc sanatate la puiuti....si ma duc sa ma prabusesc ca am baut un pahar de vin anti-stress si ma cam fura nenea ene..nu ca as spera sa inchid un ochi prea curand!

tati nu vine maine ci poimaine!

aka..stii tu!



Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aelita spune:

ce mare s-a facut GRIGORE si ce carliontat e ,manca-l-as !

MADALUTA -

quote:
"u eee?" si tot el raspunde:" mu eee"...


haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

DIANARUS-
quote:
la 'targu mures' ii zicea ' tagu mu i es'




sava zic eu cum ziceam alergam dupa fluturi cand erammica? uite fù-tutele ! uite-un fututash !


LA MULTI ANI Aka

si Andra de Saryta !!!!!!!!!!!!


SARYTA -ce frumoasa e Andra si mare !! si tort frumos a avut,si multi invitati !
nu maizic nimic de unii care dorm pe capete pe acoloAntonia l-a adormit pe tati,elnu e de vina
Antonia si Sara au ochii albastri ca ai tai,nu?

DESIREE-sanatate multa pt Octavian ! sa va treaca repede !


ALMO-felicitari ca ai fost tare si ai rezistat tentatiei antibioticelor ,cand in final nu era nevoie ! sanatate multa si recuperare rapida ! ai sa vezi ca va chiui iar de placere la masa,cand ii va reveni gustul siii va trece tusea si senzatia devoma.acum las-o sa inghita doar ce poate.


DBUNNY-asteptam sa vii cuvesti bune ! La prima sarcina eu am fost la urgente cu dureri,la 6 saptamani parca,mai pierdusem o sarcina inainte si imi era frica dar au zis ca nu imi pot granata nimic ,ca inca nu se vede mare lucru,decat sacul embrionar si ca PARE ok.
si nu am maiavut probeleme apoi.
sper sa fie si la tine la fel .





Ajutati-o pe Sonia


Sofía (2ian2007)


26s(DPN 18mai2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

desiree noi am discutat cu toti cei 3 doctori ai lui d pt laringita si a ramas sa luam totusi nurofenul pt ca intr-adevar ii facea bine la gat. multa sanatate!

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ktrinel spune:

julia s-a acomodat ff bine la gradinita...e mult mai obosita , fiind mai multi copii..ieri seara a adormit la 18:30..pana la 6:30..vorba Doniei ..e ca un copil de trupa.

v-am citit.
la multi ani Aka!

raluca_u
bine ai revenit Ruxandra!
bine te-ai reactivat atudor, te tin minte!

desiree, sanatate!

yagmur..***tu-i mama ei de autostrada! asta iti trebuia acum ? multa bafta!

a_deju calatorie placuta

dbunny, ai grija de tine si de burtica!
sunt dezamagita...nu ma starniti... apropo de cine ne influenteaza.cu una cu alta, pe una pe alta...in fine.

numai bine.

Mergi la inceput