Fulguleti de nov-dec 2006 (152)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Venit cu Matei de la controlul oftamologic. Cica ochii sunt acuma egali ca putere (gratie ocluziei), dar strabismul n-a mai dat inapoi in ultimul an. Si ca ne-ar putea astepta o interventie chirurgicala . Cum nu avem nici un chef de asa ceva.. am insistat sa mai incercam cu tratamentul neinvaziv.. sa vedem, ii mai forteaza cu lentilele/prismele/blabla.

Raluca_u amor, amor.. da ce te faci daca Antonia i-a solicitat prima?? Bre si ca sa nu va certati dam o data uneia, tundem baiat, cresc la loc (daca mai cresc ), dam alteia si tot asa...

Ralumat, pai sa stii ca pe noi ne gasesti regulat in parc. Dar avem rabdare sa se intample minunea cand s-o strange gasca mai mare.

Eri_ka, sorry nu vrui sa cauzez insomnii.

Chinico.. nenea Cohen suna tare bine. Mai ales spre batranete.. cand si-a bagat vocea aia de te baga-n boala.

Laura, asa sa fie.

Dianarus, pai e un formular care are mai multe rubrici: limbaj voirbit/scris, matematica, muzica, educatie moral-civica, cunoasterea mediului, muzica, gospodarie, participarea la activitati, relatia cu ceilalti copii, disciplina, etc. unde primeste calificative.

Yagmur, off.

Mamaana, bafta lu Tudor maine la test.

Acs, nu i-o tb conului rochita.. da mie-mi trebuie.



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

La multi ani Monica!
Multa sanatate atat tie cat si familiei, mult noroc, griji cat mai putine, bani atat cat iti doresti si multa multa fericire!!!
La multi ani si printesei Andra de Saryta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Monica, La Multi Ani!
Andra de Saryta, La Multi Ani!
Am intrat sa mai updatez la cv.. e clar: de data asta chiar sint suparata, daca deja ma uit dupa joburi.... sper sa si gasesc ceva convenabil
Noapte frumoasa.. ops... la Romania....si o zi superba Canada

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


am o marturisire de facut. cu toata sinceritatea...
am ajuns in gashca asta pt ca marc s-a nascut mai devreme. nu va cunosteam deloc. am incercat sa ma integrez, sa va cunosc... am invatat sa va accept, sa va apreciez pe fiecare dintre voi, cu bune si rele. culmea este ca nu credeam in prietenii virtuale.
ei bine, in timp s-a dovedit ca ma insel si ca se poate. exista prietenii virtuale, si chiar unele pt care sunt recunoscatoare.

iar tu, monica, esti una dintre acele prietene.
m-ai uimit intr-un moment neasteptat, m-ai surprins cum numai un om deosebit poate sa o faca, m-ai sustinut cum numai o prietena speciala o poate face. si pt toate astea te felicit si iti multumesc!

sa fii sanatoasa, tu si cei dragi tie, sa aveti parte numai de lucruri bune in viata! iti doresc tot binele din lume!!!

monica!




Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

am fost ieri la medic cu nicole despre care va spuneam ca a fost f bolnava. in final nu i-am dat antibiotic la sfatul medicului pediatru. a stat cu febra destul de mare 39.6 (luata in ureche ca cica difera de unde o iei si ca cea din ureche nu ar fi f exacta ca cel mai bine e din fund) Dat fiind faptul ca si dupa trei zile a continuat sa aiba febra (cica trei zile sunt lasate de regula ca organismul sa lupte sa invinga boala)am dus-o la control (altfel nu mai era necesar sa mergem ci doar sa asteptam sa ii treaca.
La control s-a constat ca nu mai avea nimic in gat, la urechi nimic si m-a trimis sa ii fac radiografie la plamani. a iesit totul ok.
medicul a zis sa nu ii mai dam nici macar tylenol doar cand are febra.
incontinuare are o tusa urata care ii da si senzatii de voma din cauza eruptiei din gat si a mucilor din nas care sunt ca fantana arteziana. mai are febra dar f putin si se pare ca totul merge inspre bine.
singura chestie e ca nu mai mananca ca inainte. ea obisnuaia sa scoata sunete de bucurie cand vedea mancarea. era fericita ca papa cand i se facea foame. nu stiu daca multi copii se manifesta asa cand vad mancarea. acum nici sa o vada. e f greu si compatimesc toate mamicile ale carora copii nu papa bine. e f frustrant, ca nu stii ce sa le mai dai si incerci o multime de feluri de mancare si i-o servesti pe oriunde prin casa numai sa ia o gurita. de 4 zile traieste doar cu putin lapte, apa si putin iaurt.

va povesteam asta doar ca sa subliniez ca "nu trebuie sa ne grabim sa dam copiilor antibiotice doar ca ni se pare noua ca sunt f bolnavi sau fara sa consultam mai multe pareri medicale. "




Album
http://picasaweb.google.com/adrian.alb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Diana, ce frumos (vreau si eu sa scriu asa frumos)....

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns porumbita80 spune:

Aka la multi ani

Stela 23s cu printesa Cleopatra+Mario Gabriel(31.10.06)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Ruxandra, m-au inebunit pozele...ce dor mi-e de munte!!! Si peisajele ca peisajele...dar ce frumos s-a facut conu'!!!
Dbunny, scurgerea aia rozalie nu-i mare lucru, si ecografia poate fi facuta nu cu foarte multa acuratete. Trebuie vazute si analizele...si cu toate astea eu stiu pe cineva care avea nivelul fff scazut la hormoni, la eco i-au zis ca sarcina e oprita din evolutie...dar ea nu a vrut sa se duca la curetaj si bine a facut, fiindca embrionul s-a dezvoltat mai greu...acum mai are putin si naste...orice e posibil! Eu va tin pumnii!!!
Raluca, sa stapanesti sanatoasa Saxo-ul ala...frumos cadou!!!
Ralumat, Rares a servit o foarte scurta perioada Nestle Junior, l-a abandonat...noi acum cautam Humana Junior ca numai de ala vrea...nici de ala nu prea se mai gaseste! Nu stiu, oare e ceva generalizat? Tot ce e cu junior in coada e penurie???
Yagmur, scuze pt telefonul scurt!!! Si la mine la job e mare nebunie, acum am si auditul pe cap, conditii minunate si propice de taiat venele...hai ca mai e un pic pan' la primavara si ne-o fi si noua mai bine!!!

Sanatate multa fulguletilor bolnaviori!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

Aka

Andra de Saryta

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Dbunny, sper din suflet sa nu fie sarcina oprita in evolutie! Te pup cu drag si sa ne dai vesti de indata ce stii ceva!
Yagmur, offff, Doamne ajuta sa-ti gasesti ceva bun si sa te poti intoarce in Bucuresti (ca stiu ca-ti doresti asta)!
Ruxandra, tin pumnii si voua sa nu fie nevoie de operatie la Matei si sa decurga bine lucrurile cu tratamentul! Daca totusi faceti corectia, va fi for ever?

Aka!!! Sa ai parte numai de bine in viata!
Andra de Saryta!!!!

Almo, ai mare dreptate cu antibioticele, dar nici la noi (in Ro adik) nu se dau intotdeauna asa de usor...depinde si de medic...pe noi ne-a lasat mai mult de o sapt. fara antibiotic, doar pe antitermice, dar pana la urma s-a dovedit a fi ceva serios si am ajuns cu antibiotice intravenos...Sanantate multa micutei!



Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput