Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sheritra spune:

Multumesc mult de raspunsuri , cAlesia are la 3 luni si aproape 2 saptamani 5.7 kile (cantarit aseara cu kk in ea, inca n-a iesit ), am sunat pediatra si a zis ca-i cam putin trebuia sa treaca de 6.
Lala l-am sunat pe sot sa-mi aduca Humana, sa vedem cum merge.
Mihuta, eu fac mult lapte nu-l papa pe tot, s-ar putea sa ai dreptate, la inceput trage viguros din san dupa cateva minute se joaca cu el, il scapa, vorbeste, rade... se duce pofta.
Ma gandesc sa ma mulg si sa-i pun in laptele praf si niste lapte de-al meu, iar la alaptat ii dau grosul care ramane?


Aaaa, a zis sotul meu ca-si face cont aici si intra si el si o face pe mamica, si-mi scrie cica Shery, stai linistita si copilul meu avea atata si dupa doua saptamani a facut aproape 10 kile si mi-a zis doctorul s-o trec la regim, fii bucuroasa ca a ta e mai slabuta!

Shery si inimioara Alesia (30.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Aralia:nu ai pus bine linkul...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

nu era bine semnatura. Acum o fi?

Alexia Diana
5 Nov. 2007
= http://aralia-i.spaces.live.com/ ]MicaSirena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

nu de alta dar vrem si noi sa iti vedem bebelul...

Eu nu stiu ce sa mai fac ca Andrada nu mai prea doarme ziua. Ieri a dormit 2 ore chinuite, azi 3 ore cu greu...E toata o agitatie, da din miini, pedaleaza, ride...numa' nu doarme.... si abia o adorm pe la 12, 1 noaptea...

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aralia spune:

Pana mea!
Las linku' simplu fara vrajeli, ca ma apuca dracii.
Oricum, pozele conteaza!

Alexia Diana
5 Nov. 2007
http://aralia-i.spaces.live.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Aralia: frumoasaaa focc Alexia!! Are falcute ca Andrada mea

Dragut si cutulica cel cret dar ...e ok sa tii bebele asa aproape de el?

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

http://community.webshots.com/user/nelone77

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

quote:
Originally posted by Sheritra
Aaaa, a zis sotul meu ca-si face cont aici si intra si el si o face pe mamica, si-mi scrie cica Shery, stai linistita si copilul meu avea atata si dupa doua saptamani a facut aproape 10 kile si mi-a zis doctorul s-o trec la regim, fii bucuroasa ca a ta e mai slabuta!

Shery si inimioara Alesia (30.10.2007)




Foarte bine intentionat sotul tau!! Transmite-i ca am facut noi echipa si te-am convins ca e perfecta greutatea voastra. Uite, a mea nu mai reusea sa ajunga la 6 kg si ma speriasem rau. Eu nebuna! Pediatra mi-a spus ca majoritatea sunt mai slabuti. Si noi abia am reusit sa depasim 6 kg de curand si e nascuta pe 3 nov.
Daca ai laptic suficient mie mi se pare ciudat sa-i dai si lapte praf. Dar e doar parerea mea... :)

Jasmin, am terminat proiectul ala si inca nu am luat altul. Mi-este si frica. Eu recuperez foarte greu somnul pierdut si am avut acum doi ani o cadere destul de urata din cauza oboselii. Munceam extraordinar de mult si am ramas cu sechele. :) Dar curand o sa trebuiasca sa reiau proiectele.

Adina, poate este doar o perioada in care mananca mai superficial ziua. Si la noi se mai intampla asta. Si anume acum.
Nu am ce sa fac, atunci cand ii este foame ii dau sa pape...

Alina mamica si Maria turturica - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by adinag

Eu zic ca nu se pot compara copiii nici la gradul de dezvoltare, si nici la lungime/greutate. Chiar si copiii acelorasi parinti si crescuti/hraniti la fel variaza de multe ori enorm.


Asa este,Adina. Chiar si graficele de crestere sunt pur si simplu orientative.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by adinag
Am mai scris undeva, ce sa fac, Floris nu vrea aproape toata ziua sa manance!!! Nici piept, nici sticla! Doar gusta, sa zic asa... Insa seara si noaptea mananca!



La Amira mea mesele consistente cand se cunoaste ca mananca sunt dimineata si seara.In timpul zilei parca ar lua numai gustarele. Si cate un snaps de sete.
La inceput eram cam ingrijorata,mai ales ca stiam cam cum imi manca Robert.El manca pana voma si apoi o lua de la capat. Dar m-am linistit repede cand am vazut ca ia bine in greutate,inseamna ca atat ii este necesar.Ca daca i-ar fi foame as sti im mod sigur.Si mai ales vecinii.
Ma gandesc ca e valabil si la Floris.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

quote:
Originally posted by Jasmin012
Lucas sta de multe ori la mine in brate si ma trezesc cu el ca incepe sa maraie sau sa urle, asa din senin! Ma tot gandesc ca poate fiindca il doare burtica, dar nu sunt prea sigura. Voi ce credeti? Vi se intampla asa ceva?



Am patit si eu de cateva ori,dar am stiut sigur ca e de la burtica.Tinand-o in brate ii simteam la mana "caraielile" din burtica.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...Cand viata iti ofera un pic de sare fa-ti o Margarita...

Mergi la inceput