Piticlontzi de iulie-august 2004 (246)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

halal weekend, vreai, ca o lasa, sa mor, acum, instant....Danut are febra f mare 40.5, tuseste, are viroza cica, asta dupa ce a bolit asta dupa ce a bolit si taicasu 2 zile....dar Dani are manifestari urate, de azidimineata a vomat totul, si nu reusim sa-i scadem febra, acum cu pacaleala in budinca a luat 2 fenorbarbitale la sfatul pediatrei....nu stiu ce viroza pacii e asta de-l chinuie asa:((ma doare sufletul rau de tot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

am trimis stolu` la teatru s`acu calaresc netu`;))
madam spiil, lasa pesimeala pentru altadata, am colindat ieri prin magazine si-am remarcat muult verde da` si muult galben d`ala turbat. a, si rosu mai ierea. aualeu, io la 7 ani juma` dau de greu, tu zici ca la 12 ie si mai si, poi merg sa`mi cat psihiatru sa`mi pregatesca psihicu`
lioo, bintuie viroza peste tot, ca revolutia;)) sanatate la cupii si voua, de fapt la toata lumea ca mi sunt citiva p`aci
anca, de chile nu`ntreba ca nainte de craciun eram pe la 57 jumate acu am urcat spre 60. aseara ma`ntilnii prin carfur cu nazistu`, cica iar ma doare spatili de n-am mai mers la sala?;))
philip, da`mi si mie lincu cu casa, ca nu l-am gasit
poze de la vatra dornei http://good-times.webshots.com/album/562514616RnIAbz
si inca vreo doo de luna trecuta:D http://good-times.webshots.com/album/562514638qnKebp?start=0

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineata!
multumesc mult de urarile de bine pentru masinuta! e un VW Polo alb, ca nu spusesem ce este, intr-adevar.
Lia sanatate multa lui Dani!
Oliv nu am mai apucat sa vad filmuletul, cica a expiraat! cema oftic! cum te mai simti? Luca e ok cu urechile?
Ema cum sunteti?
Carmen si asa..... te doare spatele?
ma duc sa vad poze, o saptamana frumoasa tuturor!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza,neatza
LA MUUUULTI MUUUULTI AAAANI ROBERTA,MULTA FERICIRE IUBIRE SI SANATATE
Carmen si noi am fost la teatru,ocazie cu care mi-am dat seama ca mandra mea nu stie ce-i ala zmeu si balaur..iar io nu gaseam cuvintele sa-i explic sa inteleaga..pupam tzucureii dragalasi...meii n-o credeti,arata foarte bine,si-a facut datoria nazistul..
Vivia sanatate maxima lui Uka...voi mai aveti un pic si va duceti cu reteta gata scrisa la doctor,numa' pentru parafa...sa ne spui cum ati petrecut ca porumbeii
Lia insanatosire grabnica si lui Danutz!!
Sa avem o zi superba si o saptamana buna,pupicei

www.dropshots.com/emig" target="_blank">filmuletze,www.youtube.com/profile?user=gorodika" target="_blank">filmulete noi,gorodeii,
aripile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

la multi ani, gabi!! sanatate, iubire si fericire cu caru`!
roxana, uitai, sa stapinesti sanatoasa masina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

La multi ani Roberta!
Sanatate si multe bucurii iti dorim!

Olivia, groaznic cu durerea de urechi, sanatate multa. Imi place ce stil au americanii, nu te controleaza decat daca ajungi la urgenta si ceri. Cred ca ma luam cu doctorii la bataie...:))))
Roxi, sa stapanati sanatosi masinuta!
AndreeaP, bine ca poti sa dormi! Ca sunt unii, persoane importante, nu spui cine , care se vaita de nesomn da' cand pleaca d'acasa se trezesc la program (mi-a intrat in sange, din ora in ora sunt drepti la apel, tare's curioasa cum o sa dorm cand o sa plec, ca parca la Maria nu eram asa obosita)
Lia, sanatate lui Danut!
Carmen, nu te doare spatele, te doare sufletu'...:)

Eu vreau sa-mi schimb masina dar m-am gandit sa iau Renault din ala la oferta...ii bagam tot ce se poate pe ea si tot nu ajunge la 10.000. Sper ca de Pasti sa avem masinuta noua...:)

In weekend ne-am distrat, am dus patul si dulapul din dormitorul nostru ("nostru" e un fel de-a zice, ca fiecare doarme cu copilul primit la repartitie...:)))) un frigider si o gramada de saci de haine si de pantofi. E asa frumos ca e loc in casa...E asa nasol ca nu pot sa dorm decat pe canapele...
Sper sa-mi faca repede patul ca am shalele prastie!

Hai ca ma intinsei, ma duc sa dau comanda de masina ca-mi facurati pofta.
O saptamana minunata sa avem!

Monica, Maria Alexandra (02.07.2004) si Ioana Adriana (20.04.2007)
poze unu, poze doi, poze vechi si poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:


ROBERTA

Sanatate maxima la toata lumea !
Io am avut o noapte de kko, Giulik s-a tot baunat, mucit, sforait. Sunt coma.
Vazut pozele cu zapazile din Iasi, pupam Ionu si Ilinca !
Ieri am fost si noi la teatru, apoi McShit, apoi program artistic fara somn de pranz.
Pup trupa, spor la trebi, servici usor, alea-alea, sa treaca repede ziua de azi. Io diseara merg la dentist :-) Deja ma ia cu fras ...



Daria & GIULIA(2004 08 16) arta la 3,4 ani Alba ca Zapada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

au au au iar am uitat sa ma uit pe listuta!!!
La multi ani fericit Robi, sa ti se indeplineasca toate dorintele si sa iti mearga toate toate din plin!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Neatza !
Mey, gagici, nu va panicati, ca nu mi s-a intimplat nik rau, nici nu am emigrat pe vreun tarim mai cald (desi as vrea din tot sufletul, ca mi s-a luat de frig si zapezi si ceata si vint !!!), doar ca ma lua lenea si nu prea am avut tragere la scris, plus ca florin si-a reparat masina, si ne-am scos pirleala statului acasa !!
So, nu prea am nimik nou de relatat, doar ca Andrei s-a procopsit cu o raguseala care vad ca nu-i mai trece, i-am dat enshpe pastilutze de git, lapte cald, miere, dastea naturiste ... sper sa reusesc sa il pacalesc si cu un shodou, ca mie cu asta imi trecea raguseala garantat, ca deja am facut scurta la gura cit l-am rugar sa nu mai vorbeasca in fortaj (da ce, am cu cine sa ma inteleg ?? in afara de asta, cum drequ sa faci un copil de trei ani juma sa tina pauza vocala ???).
Am citit din urma, am vazut si poze ... sa urez si eu LA MULTI ANI ieshencelor mele dragi, Ioana cuscrela si Roberta, , sa traiti sanatoase si fericite o mie de ani incolo !!!
Sanatate multa urez tuturor, ca e mai buna decit toate ! Pupici multi pentru Uka cel nazdravan , tare rea treaba aia cu otita, mie mi-e frica tare de boala asta (nu ma intrebati de ce) !!
Ema- speel, ce tare ma bucur cind iti citesc mesajele cu vesti bune, sa ai o nunta minunata si o rochie asa cum iti doresti !! Te sarut cu drag si sa primesti cele mai bune vesti de la analize !! Cit despre datele "modistice", mie imi place mult verdele, ca sint satena si am si ochii verzi pe deasupra, asa ca ma bucur ca o sa fie la moda culoarea aceasta !!
Roxi, sa stapinesti sanatoasa masinuta !! Prilej de beuturici, hahah, ce bineeee !!
Andries, iti sta minunat noua coafura !! Io am parul ondulat de la natura, ca altfel ma bagam si eu la combinatia ta !
Mey, cred ca o sa imi achizitionez si eu masinutza de piine, ca atit ati vorbit despre ea, ca m-ati convins !! Plus ca eu am unde "depozita" kile in plus de la piinea aburinda, hahah !!
O zi minunata va doresc tuturor, ca m-am cam intins !

Alice si Andrei
Poze 2004 2005 www.shutterfly.com/view/pictures.jsp" target="_blank">2006-2007www.dropshots.com/alice2004" target="_blank"> Filmulete
"Our lives are made in these small hours,these little wonders,these twists & turns of fate/time falls away, but these small hours still remain". Rob Thomas/Little Wonders

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Neata fetele!
LA MULTI ANI Roberta!!!!!

Noi am avut un weekend relativ linistit (doar ieri dupa-amiaza mi-a fost mie putin rau de la stomac, dar s-a rezolvat...) - din pacate a fost foarte frig asa ca nu am putut iesi pe afara asa cum as fi vrut...

Diseara ma duc la dr - pentru controlul lunar - ca nu am nimic sa-i arat de la ultimul control -la analize ma duc abia miine, ecografie mai am pe 6 martie...in fine, sper sa fie ok.

Gabriela 26+ cu si Stefan David (8 Iulie 2004)Poze

Giving is the secret of a healthy life. Not necessarily money, but whatever a person has of encouragement and sympathy and understanding
John D. Rockefeller, Jr.

Mergi la inceput