Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (80)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

'neata

dau eu cafeaua azi

Ramona, locatia pentru intalnire a ramas La Violeta, deocamdata...

sa aveti o zi buna
pupici

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza si de la noi.
eu nu beau cafea, dar un suc nu refuz!
marta - bafta la dr!
bernix - parca asa retinusem si eu ca nenea ala e pe undeva prin berceni.si pe mine ma interesa, dar vad ca fetele n-au mai zis nimik.
l-am trimis pe stef la gradi...sunt cu inima stransa, sa nu mai faca bubitze...
va pup. ma cheama datoria!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Neata'

Multumesc de urarile de "servici usor" dar va trebui sa le dati cu "repetir" pe 18, ca eu pe 18 ma duc la job...cred ca am confuzat (involuntar evident) lumea!
Pispirica doarme asa frumos si este asa bucalat si dulce (da' cioara mai sunt nu gluma) ca-mi vine sa-l pupacesc si sa-l gadil si sa-l tin strans in brate!

Erina e foarte frumos la Piatra, imi place mult zona si atmosfera, eu una m-as muta acolo, fie si numai pentru copii! Imi place mult fata, sa-ti traiasca, e o frumoasa si seamana cu baiatul meu aceeasi piele si ochii sunt la fel de albastri!

Am mai vazut-o si pe Ioana Carpatinei, zburlita draguta si curioasa!

Restul de poze ...mai sapam!

La intalneala poate ajung si eu daca voi avea cu cine sa-mi las plodul, cu mine nu-l iau ca e prea departe si parca vaz' ca nu gasesc parcare si ma plimb cu el in brate, eu sunt mai lenesa de felul meu.

Cu nea' Aramis eu eram interesata, Gabi, Betty, Urmy si bebeka (scuze daca am omis pe cineva), Cecilia spunea ca mai la primavara, parca-ncep sa-i dau dreptate, oricum, cu raceala de sapt trecuta a lui Vic n-am avut nici o sansa sa plec, plus acte, plus cumparaturi, parastas, v-am mai spus eu...nu stiu cand ajung! Teoretic sapt asta as fi mai libera, trebuie sa-mi fac un program. Bernix, daca ai timp si chef, da si tu o fuga pana acolo si vino aici cu detalii despre calitatea lor, please, please!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

'neatza !
Si acu' tot pe fuga, ca la ora 10 am programare pt infrumusetare
Sa nu uit sa urez "La multi ani !" pentru cele 5 luni implinite astazi de
dulcetzica Maria de danielaradu
si
papanash Gruia de ion_easca
Sa creasca mari si sanatosi, sa fie fericiti si parintii sa se bucure de ei !

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

cred ca vin fara eliza pana la urma...l-am convins p-al meu sa stea cu ea!nu de alta, dar e de mers pana acolo si la ora prnzului fi-mea doarme(teoretic!). oi vedea eu pana maine cum se mai scalda apele..in ce stare de spirit sunt!
pupici.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Buna dimineata!

Ce frumos a nins in dimineata asta, am dus-o pe Antonia la geam si se uita cu niste ochi mari si imi povestea cum ninge. De maine am inteles ca se incalzeste.Sper sa fie frumos maine si sa nu fie aglomerat pe drum maine pt intalnire caci o sa iau un taxi.

Erina, ce frumusica e printesa ta.

Carpatina, mai de ce faa frumoasa ai gatit!

Am admirat si fratiorii strengari si dragalasi de Gabitz.

L-am admirat si pe soferul Vladi care deja a plecat spre Bucuresti!

Si eu sunt amatoare de avocado.Prima data am mancat in Franta la sora mea, taiat pe jumatate, scos samburele si in scobitura samburelui pus vinegreta(otet balsamic+ulei de masline si putina sare). Dar eu prefer sa il mamanc doar cu ulei de masline, yammmi. Stiu ca se poate da la bebe in prima etapa si avocado, mango si papaya.



La multi ani sarbatoritilor de azi:

Maria de Danielaradu
Gruia de ion_easca

Mandarinutza mamica de Antonia Maria 30.08.2007

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:

va rog mult sa ma ajutati sa il inscriu pe scumpul meu in lista ....dulceturi si papanasi...Stefan-Mihai,s-a nascut pe 23.octombrie.2007,la 40 de saptamini a avut 2.500 kg,51 cm,scor apgar 9.9...si s+a nascut prin cezariana

liliana marcu



Bun venit, v-am trecut in lista. Scrie repede 15 mesaje ca sa scapi de moderare si sa iti apara mesajele in timp real.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

liliana - bun venit!
urez si eu la multe luni sarbatoritilor de azi!sa cresteti mari, sa fiti sanatosi si norocosi!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

sarbatoritilor zilei

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Neuronul meu inca nu s-a trezit, imi aduc aminte in rate ce mai am de scris

Luy, nici vorba sa ma supar, Doamne fereste. Cand am citit postarea respectiva chiar ma distrasem, dar am uitat sa mai scriu ceva . Eu te astept cu retetele la topicul deschis (in special o anumita reteta ).

Rox, sanatate, sper ca ti-a trecut gatul, tre sa fii in forma. Si bafta azi la dr.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Mamicile gatesc
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput