Regimul Scarsdale-7kg in 2 sapt (6)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

quote:
Originally posted by olim

vin si eu la raport, am 90 de kile, sper ca macar 10 sa dau jos cu regimul asta, apoi m-as apuca de monti.
va pup pe toate si va doresc o saptamana buna tuturor

mami si Alex

+


Olim draga mea, eu am inceput de la 90 si....cateva ! Si am reusit !
Ideea este ca nu trebuie sa te astepti la rezultate miraculoase intr-un termen foarte scurt pentru ca sunt MULTE kilograme. Mie mi s-a intamplat urmatorul fenomen : am tinut scasdale de 2 ori cu perioadele de mentinere aferente, am slabit 12 kilograme intr-o luna si ceva dupa care....a mers mai greu ! Se intampla si asa, sau , asa cum a patit o prietena de a mea, a dat la prima tura doar 4 kg , iar dupa mentinere a inceput sa dea si cate 6,5 Kg pe tura +2KG la mentinere....

Atunci cand sunt multe...trebuie rabdare si VOINTA !!!! INSA NU CEDA ! SE POATE !!!!!!! EU STIU ASTA !!!!! Cu disciplina maxima si vointa din plin...reusim toate.

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Buna dimineata! La apel!
Coordonatele sunt urmatoarele: 62 kg si 1.68 inaltime. Ieri mi-am facut de cap ( culinar vorbind) intr-un mare fel asa ca azi am inceput in forta. Singura abatere e un pic de zahar la cafea...eu chiar nu pot fara...
Luna....e cam prima cura cu un nume anume ce o tin. Dupa nastere aveam 70 de kg. In 4 luni am ajuns la 62 si la un an de la nastere cantaream 56 de kg ( vara trecuta). Am fost la mare deh...asta e la mine cea mai mare motivatie. Nu suport ideea sa merg sa oripilez plaja...vreau sa arat super. Eram super ok..numai ca na...am pus iar mai ales in ultimile luni cand am mancat pe fond nervos. Cum am slabit atunci? Far aun regim anume...doar ca dupa 6 mancam doar fructe, fara exceptie, nu mancam f mult, imi reduceam singura portiile si alaptam. Mancam putina paine si cat mai putine grasimi, multe salate fructe. A fost f bine ca aveam deja o disciplina interioara, scadeam in greutate incet dar sigur. Sport nu am facut ptr ca alaptam. Acum o sa fac si ceva abdominale si ridicari de picioare. Am eu cateva exercitii care le fac dintotdeauna si care o sa dea roade.
Acum intrebare.....carnea de la pranz poate fi si prajita? Sau doar fiarta?

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HHROBR spune:

Buna Luni dimineata dragele mele!!!

Este ziua mea preferata in care sunt full of energy...desi mare procent din populatie uraste ziua de Luni, eu o ador si sunt la cote maxime...nu ma intrebati ce se intampla vinerea dimineata:)))

Bria, asa-i, ai dreptate cu vinerea trecuta de harti, insa eu din inertie am tinut post si apoi inainte de masa de seara am vazut si am mancat ok...desi nu tocmai ce era in meniu...a trebuit sa am o intalnire la restorant asa ca am servit o salata cu, calamari dar asta mi-am platit-o sambata cand la micul dejun am servit doar cana cu ceai si pranzul si cina le-am repetat cu cele care trebuiau sa fie vineri....Cum a fost pentru tine tura 2 de regim?? ca mie imi este mai greutz acu...si ma pasc pofte...alde in ziua de fructe poftesc lactate si in cea de lactate fructe:)))

Ieri dimineata am rupt bariera singurului cantar propus, adica noii pantaloni care stateau ficsi si cu burta chiar si acu stau bine si m-am cantari:76,5 Kg. Sunt foarte multumita!!!

Problema va fi sambata cand avem oaspeti straini carora le vom pregati masa 100% romaneasca si clar va trebui sa particip dar cate putinel din fiecare si Luni voi repeta ziua de duminica...asa ca la mine cele 2 saptamani vor fi nitelus mai lungi:)))

Olim, eu cred ca Bria este o dovada vie pentru noi toate ca se poate si apoi dieta asta impreuna cu solicitarile destul de multe din partea lui BB, te vor aduce la niste nivele de greutate f bune...daca mai poti baga si niste abdomene intre timp...vei fi o bella:)

Astazi va fi greu cu pranzul ca nu am nici fasole verde si nici spanac la mine, asa ca probabil ma voi adapta cu pranzul alternativ...

Bria mai spune-ne tu ce ritual de intarire si tonifiere ai practicat si la ce interval??



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Am uitat sa precize ca vreau sa ajung la 56-57 de kg si cel mai important.....vreau sa ma mentin acolo
Asta e pentru mine cel mai si cel mai greu! De ajuns voi ajunge...dar de mentinut...am mari dubii!

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

fetelor multumesc pentru sustinere
eu vreaus a ajung la 75 deocamdata, sper sa si reusesc pana la varaNu vreau sa ma aventurez si sa cer mai mult, as fii multumita sa ajung la 75 pana la vara.
va pup pe toate si va doresc o zi faina,

mami si Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HHROBR spune:

Draga Larissa

Carnea eu o gatesc asa:
1.O pun intr-o tava de ceramica si o arunc in cuptor cu niste sare pe ea
2. Aceeasi tava care o ador si niste apa+verdeata+piper pe ea
3. aceeasi tava si niste usturoi si putinele rosii oparite ca sa-i dau o alta culoare si aroma
4. O pun pe aragaz pe tigaia speciala de fript


Ar mai fi varianta fiert poate si cu niste foi de dafin, dar eu nu am incercat-o pana acu si nici nu am aceasta rabdare...alde aduna spuma si stai numai in bucatarie...sau varianta bagat la stimer...ceea ce eu nu am in dotare inca

Ulei??? Uita definitiv ca exista in aceasta cura!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

fara ulei....brrr...dar las ca trece...si o sa fim...
e clar ca trebuie sa imi fac o mare provizie de morcovi....ca primele zile la mine sunt cele mai grele...
mie cand imi va fi greu...o sa vin sa ma plang...aici...asa va pregatiti-va sa ma incurajati...deja ma bantuie foamea

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

BUNA !
De dimineata cantarul mi-a zambit incepand cu 73 , 5 e drept.Greu saptamana trecuta am mai dat jos.1,5 pe sapatamana.
Am inceput saptamana 2 de cura.
Ma bucur ca au venit fete noi si le urez bafta si multa vointa CA SE POATE

POZE rares(7 mai 2007)
Am 9 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna75 spune:

larissa,daca te bantuie foamea de azi sa vezi maine
in ceea ce ma priveste prajesc carnea la gratarul electric
Olim,mult succes si dupa cum spuneau si celelate fete rabdarea e cheia succesului
pacat ca micutul tau a ramas fara laptele matern asa devreme
a mea a supt mult peste un an si m-a ajutat sa imi revin la forma initiala destul de usor
Briana, un munte de ambitie si un exemplu in plus ca daca vrem cu adevarat (+ depunem si un anumit efort) se poate...
HHROBR,carstea am vazut in listuta ca sunteti aproape de final si vad cu rezultate frumoase
cand v-ati cantarit prima oara?
eu mi-am promis sa ma cantaresc doar la finalul dietei dar recunosc ca deja ma roade curiozitatea...chiar daca sunt la a doua zi parca am burta mult mai plata ca ieri dim.de ex
momentan mi-e o foame de mor...nici nu ma mir /dimineata mi-am mancat grapefruitul fara paine iar la pranz mi-am facut salata de fructe tot din grapefruit/portocale/mere
abia astept seara

Cu rabdare si perseverenta nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

luna, io o sa ma cantaresc zilnic. In fiecare dimineata. 100, 200 de grame sa vad ca e pe minus...si deja ma simt mai motivata.
M-a bantuit foamea rau...si ptr ca terminasem carnea nu aveam altceva in casa ....am ros un mar mare. Nu ma bagati in seama ca eu greu inteleg astea cu nu ai voie... De maine i-au morcovi....va pupic si va rog nu ma luati la ca incet incet imi revin. O sa fac mai mult sport azi ca sa recuperez marul

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput