Regimul Scarsdale-7kg in 2 sapt (6)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Ralu, eu am luat cantar acum un an din Auchan.Nu a fost scump cred ca 500 de mii.Am uitat sa ma uit daca esti din bucuresti

POZE rares(7 mai 2007)
Am 9 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

de maine...sunt si eu la cura cu voi. Am citit si mi se pare rezonabil. O sa ma cantaresc maine dimineata ( am cantar electronic) sa va dau datele si de maine pe baricade. Banuiesc ca trebuie sa ma pregatesc pentru meniul de miercuri.
Intrebare....eu miercuri si vineri tin post? Aveti ideea ce as putea manca? Va rog daca ma puteti ajuta cu ceva sugestii.

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Larissa cura cred ca trewbuie sa o incepi intotdeauna cu ziua 1 adica meniul de luni.Poate isi mai dau cu parerea si alte fete.
SPOR LA SLABIT!

POZE rares(7 mai 2007)
Am 9 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Mersi Carstea,in Cora n-am gasit asa ca o sa fac ceva sapaturi,ma gandeam sa ma duc la Media Galaxi sau la Domo.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Larissa, da-ne niste detalii sa te trec in listuta noastra de onoare....adik luptatoareleee !

Bine ar fi sa incepi cu ziua 1....sincer, nu am incercat niciodata altfel, dar vezi cum iti este si tie mai usor !



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

quote:
Originally posted by ralualexandrei

Mersi Carstea,in Cora n-am gasit asa ca o sa fac ceva sapaturi,ma gandeam sa ma duc la Media Galaxi sau la Domo.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3



Gasesti sigur la Domo ! E foarte bun cantarul electronic ...te poti bucura de fiecare suta de grame !

Si eu am unul. Uneori il iubesc, alteori il urasc cat poate fi de exact !

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns larissa_79 spune:

Multumesc de primire, fetele!
Mi-e si rusine sa scriu datele mele zau!
Am 62.3 kg ( atat arata cantarul dimineata) la o inaltime de 1.68.
Partea proasta e ca in vara dupa un an de la nastere aveam 56 de kg. Incet si sigur apoi am luat iar in greutate. Acum vreau sa ajung din nou la 57 de kg si apoi sa fac tot posibilul sa raman acolo. Asta e marea mea problema: mentinerea!
Astept in continuare ceva idei despre cum ar trebui sa arate dieta mea in zilele de post, adica miercuri si vineri.
Va pup si de luni incep!. Saptamana asta am inceput prin a renunta la paine, dar in rest mananc normal.

Larisa si Alexia (13 iulie 2006)

http://www.flickr.com/photos/32393475@N00/

www.sonia.as.ro" target="_blank">S-o ajutam pe Sonia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Larrisa eu zic ca in zilele de post sa excluzi din meniu carnea si sa te multumesti cu ce ramane.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns HHROBR spune:

Bine v-am regasit dragele mele!Tare mi-a fost dor de voi...
Imi cer scuze de absenta, probleme de conexiune cu timpul asta scurt si milioane de lucruri de facut....

Eu am terminat perioada mea lacto vegetariana, finalizata cu 2 zile de adevart ospat de dulciulete care mai de care mai fine, asta ca am avut o aniversare in familie si de astazi toti membrii uita de aspectul dulciuri:)))

Astazi este prima zi din tura 2 de dieta...si cum vreau sa tin post miercurea si vinerea, adopt aceeasi idee spusa de Ralu cred, mananc ce ramane, adica astazi la pranz niste rosii inabusite:))) si gata...

Cu sportul am facut o pauza ca inainte cu 2 zile, in timpul si dupa inca 2 zile, de perioada feminina, e bine sa stai cuminte...cel putin eu...ca am mai facut-o pe eroina si cu 2 zile inainte eram pe partie si a doua zi stateam in pat...

Am vazut ca se discuta un subiect interesant, cantare.
Eu am un cantar magnetic, care este superb, imi arata: greutatea, masa musculara, procentul de apa si costa pe aici maxim 20E. Sunt foarte multumita de el ca asa imi vad retinerile de apa de la o zi la alta...la fel si evolutia intr-o dimineata cu scaun si alta fara (sunt la categoria probleme), scuzati subiectul dar e important de specificat....

Acum inainte de tura 2 nu m-am cantarit, insa mi-am luat niste pantaloni pentru acest gabarit si dupa 2 saptamani voi vedea daca stau inca pe mine sau nu:))), vreau sa nu ma cantaresc de loc tura asta....

Bria tie cum iti mai merge? Esti in perioada de mentinere sau iarasi in tura???
Carstea, ca drept spui...si mie mi-a fost greut sa tin pasul in perioada de mentinere, tinand cont ca ma invatasem in acel stil ordonat...exact acelasi filling am si eu....

Acu...Doamne ajuta sa rezist si tura asta...si sper sa fie si mai motivata treaba ca voi fi extrem de ocupata asa ca gandul la mancare v-a fi doar la ore exacte (08:30, 13:00, 17:30)

Dragele mele, va tin pumnii stransi sa fie cu multa vointa!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

fetele ,,luptatoare,,.Cele care tineti post, cred ca puteti inlocui carnea cu ciuperci la gratar,sau snitele de soia fierte in apa cu vegeta si condimente,nu cred ca trebuie sa renuntati la proteine si doar rosii inabusite cred ca este cam putin.Eu doar imi dau cu parerea , sa nu ma certatiEu cantarul l-am luat din REAL si a fost vreo 800 mii.Am renuntat momentan la regim,pt. ca nu am slabit deloc,dar nu am renuntat la ideea de a slabi.Asa ca incerc sa mananc salate cat mai multe, carne la gratar, apa cu lamaie si fac 10 km/zi cu bicicleta eliptica .Ma straduiesc sa mananc ultima masa la ora 17.Daca nici asa nu slabesc poate o sa incerc sa tin iarasi regimul acesta.Luni o sa ma cantaresc sa vad daca se vede ceva la cantar.Succes la toate fetele...si multa vointa

Mergi la inceput