Regimul Scarsdale-7kg in 2 sapt (6)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Ai dreptate ,Bria,nu prea am slabit in 4 zile de regim ,desi singura abatere,au fost carofii si asta s-a intamplat doar o data.Nici prea mult nu prea mananc.Cantitatea de crema de branza ,care o pun pe felia de paine nu prea pot sa o pun la calcul pt. ca abia daca o simt la gust,pun ff putin,dar eu prajesc felia de paine si nu prea pot sa o mananc asa uscata.Azi dimineata aveam 62.8 ,deci am slabit 800 gr in 4 zile.E vreo problema ca eu beau apa minerala si nu plata? Oricum si la cea minerala ii mai scot acidul,dar plata nu as putea sa beau 2 litri pt. ca nu imi place.Azi o sa mananc fructe cu nuci , pt. ca nu imi place spanacul,desi ieri am mancat.Vreau sa va zic ca am incercat si eu sa tin dieta Daneza si am slabit 4 kg in 5 zile, dar mi s-a facut rau si am intrerupt-o.Nu mai puteam sa ma ridic din pat,eram foarte ametita si nu ma simteam bine deloc.Cu aceasta dieta ma simt foarte bine,chiar daca rezultatele se lasa asteptate, dar prefer sa slabesc mai lent si sigur decat repede si sa le pun la loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Yubi, ideea era sa faci cum iti este tie bine.. !

Uneori incet si sigur este perfect ! Ma bucur sa aud ca nu e un chin dieta asta. E nevoie de ceva vointa, dar e destul de echilibrata .



Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brianamica spune:

Buna dimineatza tutror !

Am intrat sa fac o strigare ! Fetele....cum mai merge ?? Gabiu, Carstea, Georgia....ce se mai aude ?? Cum ati terminat ??? Mai luptati ??

Brianamica mamica de 2 fete cucuiete

“Întelegerea trecutului ne determină abilitatea cu care intelegem prezentul.”


www.flickr.com/photos/9344489@N02/" target="_blank">POZE FETE CUCUIETE
ANA ESTE ATAT DE MARE
DAR SA VEDETI ELA CAT DE MARE E ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Eu sunt pe pozitii .Ma pregatesc de tura 2 .Din pacate eu am stagnat ca am avut in vizita rusii.Astept sa dau raportul incateva zile cand o sa termin.
Este adevarat ca ma cantaresc in fiecare dimineata dar am cantar electronic si ma motiveaza fiecare suta in minus.
CINE MAI DA RAPORTUL?


POZE rares(7 mai 2007)
Am 8 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns yubi spune:

Eu in 6 zile am slabit 800 gr ,sunt cam dezamagita asa ca azi nu-l mai tin pt. ca am facut ciorba de urzici si vreau sa mananc (fara paine)nu are cum sa ma ingrase .De maine incep din nou ,a doua saptamana,poate o sa slabesc mai mult,pt. ca vreau sa fac si sport (am o bicicleta eliptica).Sambata,nu am mancat micul dejun, la pranz am mancat salata de fructe si seara un gratar din piept de pui si salata si nu am dat jos nici un gram (am cantar electronic).Apa beau 2 litri ,nu stiu ce nu este in ordine,de slabesc asa greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Ca tot ziceti ca aveti cantare electronice,dati-mi si mie un sfat de care,de unde si cat a costat,sa-mi fac si eu o idee.De joi intru tura doi,asa ca tot inainte fetelor.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Buna dimineata!
Nici eu nu am mai slabit in ultimele zile, dar am avut si o perioada enorm de grea, chiar si o raceala si asta este motivul pentru care am avut in ultimele zile o serie de abateri. Bine este ca sunt tot la 59 kg.
Yubi eu cred ca si cea mai mica abatere se simte la rezultatul final. Aceste doua saptamani trebuie tinute cu sfintenie, abaterile abia in perioada de mentinere le mai poti face.
De pe 1 martie incep seria a treia si de asta data ma astept sa imi ating si obiectivul, sa intru intre 50 si 57 kg asa cum scrie la listuta.
Ralu, tu la cel nivel esti? Carstea? HH?

Va doresc o saptamana placuta si plina de realizari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Eva, eu am inceput azi tura 2 .Nu mai sunt asa entuziasmata dar hotarata sa o tin pana la capat.Am inceput sa o iau si eu in jos cu greu.Azi dimineata aveam 74,5kg.Sper sa ajung la 70 pana la 1 martie.
La pranz o sa mananc carne de vita fiarta ca asta am cu rosii salata.
Perioada de mentinere a trecut repede dar sa stiti ca eu mananc mai bine in cura decat de capul meu.


POZE rares(7 mai 2007)
Am 8 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eva03 spune:

Carstea nu te descuraja!
Ne-am stabilit un obiectiv si trebuie sa il atingem. In plus, asta nu e un regim, hai sa il privim ca pe un mod de viata. Un mod sanatos de a manca si de a trai implicit.

Curaj! O sa vedem si rezultatele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Eu sunt dupa prima tura de dieta,urmeaza tura 2.Nu uitati sa-mi spuneti de cantare,va rog.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput