Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (78)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Va salut rapid ca nu prea am timp.

Nana, suntem alaturi de voi cu sufletul si rugaciunile. Da Doamne sa fie bine pentru Andrei!

La multi ani piticotilor sarbatoriti astazi, cu o mentiune speciala pentru Tudor dansatorul lui Yaia si o smotoceala in zulufii blonzi ai ursuletzului Michael.Piciule, sa-ti traiasca flacaul!

La noi treaba sta cam asa: tati febra 39 cu 5, frisoane si tot tacamul. Bebe marait pentru ca sunt eu agitata. Eu alerg cu masca pe gura de la etaj la parter si invers. Pupam si mai citim cate putin, putin, cum apucam. Inca sunt pe la pagina 16 capitolul trecut.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Ana, sanatate multa pt sotulache ! Si rabdare muuuulta pt tine, uite aici un pt ridicarea moralului. Iar pt Vladutz o falfaire de gene de la ochioasa, sa-i treaca maraiala

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Prisi, sanatate Mirunei. Sper ca nu e nimic serios.

Nu pot sa nu remarc ca parerile mele despre sistemul medical britanic se adeveresc si nu sunt doar o rautate din partea mea. Danielle, unde ai gasit specimenele astea?

Luy, rabdare am, da' nu ma mai tin picioarele. Cred ca mai slabesc vreo doua kile dupa gripa asta a husband-ului. Mai, tu ne faci ochi dulci... Nu ma supar, da' Stefan ce zice?

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Gabitz era plin cu lapte. Uite pana acu am stat sa-l golesc...

In alta oridne de idei vaz ca fetei tale ii plac trei feluri la masa! mama papacioasa mica. Las ca se face ea mare! sa vezi atunci cum sparge inimi cu trupusorul de silfida.

Luy un special pentru tine! Esti o mare "poetesa".

Sim pun juma` de aluat la cuptor pana se semi-coace (face pojghita) si apoi merele si restul de alut!



Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Pfiuu greu mai fuse sa va prind din urma fraticule! Bine ca mi-a pus piedica si bebe de cateva ori! Acum imi astept sotiorul cu drag sa-i fac programarile pentru PAG-ul de we!!! Hihi...
Sigur negociaza o detronare de la calc in schimbul PAG-ului de maine...asa ca nush cand revin...sper ca nu maine sa o iau iar de la capat cu recuperatul la citit.
Acu` ma gandesc ce m-oi face eu fara voi din martie...iar cad in butoiul ala...si acum e gol-gol. Deh, fac si eu haz de necaz!

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

Sa nu uit: Legat de happy tree, Urmy ai decontat voucher-ul ala in produse? E vreo smecherie sau e pe bune? Zi-mi si mie, please! Pe PM daca e ceva mai de taina...

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isabeluta spune:

quote:
Originally posted by isabeluta

Sa nu uit: Legat de happy tree, Urmy ai decontat voucher-ul ala in produse? E vreo smecherie sau e pe bune? Zi-mi si mie, please! Pe PM daca e ceva mai de taina...

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)



Hai ca intre timp m-am lamurit!!!!

Isabela de
Vlad Matei (22 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Am terminat cu vasele, am fost si pe afara putin. A aparut Carticica Practica cu retete pt copii, poate va intereseaza. Am studiat-o in mare si mi se pare interesanta, mai ales ca are retete si pt copilasi mai maricei (asta spun pt mamicile de bb2).

Ana, multa sanatate sotului si forma fizica tie. 2 kg cu criza de bila, 2 cu gripa sotului, esti pe drumul cel bun

Senchiu, Isabeluta.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by slippers76
Mai, tu ne faci ochi dulci... Nu ma supar, da' Stefan ce zice?



Ce za zica.. "ochi alunecosi, inima zburdalnica..."

Cred ca donsoara a aflat ca Stefan o sa mearga la studii in Austria, si s-a gandit ca nu ea vrea sa plece de langa mami..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Mai Prisi.. tu auzisi ca vine Yannis la intalnire si te dai bolnava ca sa nu te ciufuleasca Annisia ca te-ai bagat la vorbe de cumetrie cu Roxana? Spune drept.. ca .. greseala recunoscuta e pe jumatate iertata..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)


P.S. Annisia, poate n-ai citit din urma.. da' sa stii ca asa a facut.. - Da' sa nu-i zici ca stii de la mine, bineee?

Mergi la inceput