Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (77)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Andreea11, cine a zis ca nu te vrea??????? te vrem, te vrem.

Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

http://good-times.webshots.com/photo/2317102890101313810cSguxP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Asa este Sim si eu am incalzit apa sa spal vasele, erau de aseara, acum iar e plina.



Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

http://good-times.webshots.com/photo/2317102890101313810cSguxP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:

Intalnireeee???

Cand, unde? Pe asta nu vrem s-o ratam.

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Bernix sa-ti traiasca micuta crestina...bine ca aici se toarna doar putina apica pe cap.

Rox ce filosaofa e printesa...hsioasa foc.

Devylla mi-a fost mie greu printre macaronari, dar mite tie...noroc ca ai un sot intelegator.
Am inteles ca japonezini la scoala se comporta cam nasol cu europeni.
Tu ai facut ceva cursuri acolo ptr scris si vorbit??




Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Andreea bine ai revenit!

Mandarinutza faine pozele de la munte,cred ca v-ati relaxat cat a-ti stat in zona...mi-e dor si mie de o iesireee!

Sim sa stii ca tot n-am reusit,imi zice 'parola incorecta' cu toate ca sunt sigura ca era cea buna

Betty eu am citit ieri articolul si m-a busit plansul,mi-am adus aminte de toate starile prin care am trecut si eu intr-o situatie asemanatoare...dar n-am avut curajul si puterea,ca la sfarsit sa o privesc(era fetita)sau sa o iau in brate,cred ca m-ar fi marcat pe viata..De fapt nici nu m-a intrebat nimeni daca vreau s-o vad,mai bine asa,zic eu..oricum nu poti uita (la mine a murit la 25 de sapt.)Sa nu treaca nimeni prin asa ceva,Doamne fereste!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Sim baga reteta de placintica...

Ali , Sonia 22.10.07 si Enrico 8ani
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Salut gagici! In primul rand vreau sa va cer ajutorul si, in al doilea rand, vreau sa va multumesc pentru urarile facute bebelusului meu.
Am vorbit cu Nanita noastra draga si, din pacate, vestile nu sunt tocmai bune. Sunt extrem de suparata. Recunosc ca mereu am avut o slabiciune pentru Nana si bibicul ei. Iar cand am auzit ca Andreiutul nistru nu e ok, tare, tare rau am suferit. Inca nu am primit acceptul Nanei de a va spune prin ce trece si sper sa nu se supere ca v-am scris (iarta-ma Nana daca am "dat din casa"). Vreau doar sa va rog sa ii fiti alaturi, pentru ca este singura cu durerea ei printre straini. Stiu ca are nevoie de suportul nostru si, asa cum am facut-o de atatea ori impreuna, va rog sa dati iar dovada de prietenie si sa o sprijiniti moral in aceste clipe grele.
Mi-a spus ca inca nu are puterea sa mai intre pe forum. Probabil ca o va face cand isi va aduna gandurile... Haideti sa nu o lasam singura si sa stie ca o sprijinim cu tot sufletul si cu orice are nevoie si ne sta in putere sa o facem pentru ea si papanashul nostru Andrei! Va iubim tare, tare, tare, tare mult Nanita!!!

PS - Vreau si eu sa vin la intalnire. Imi poate trimite cineva detalii pe PM?


Micul Yannis creste mare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Zmeul nu vrea sa adoarma, asa ca fac ceva util si scriu reteta. E luata de pe un alt forum si ajustata putin de mine. Bonus tips cu ce am observat dupa ce am facut-o.

Prajitura cu mere
1 kg de mere
3 oua
o cana lapte
100 ml ulei
o cana zahar
praf de copt
zahar vanilat
scortisoara
faina

- Merele se curata, se dau pe razatoare, se calesc apoi cu putin zahar si cu scortisoara.
- Se bat ouale cu zaharul, se adauga uleiul, apoi laptele, praful de copt , vanilia si faina, astfel incit sa fie compozitia ca o smintina grasa.
- Merele se racesc.
- Tava unge cu putin ulei si se tapeteaza cu faina
- Se toarna trei sferturi din coca, apoi merele rase si apoi restul de aluat.

Cuptorul se incinge la 180 gr si se tine praji cca 40 minute

Tips:
- data viitoare o sa pun in tava 3/4 din aluat, o sa bag 10 min tava la cuptor si apoi o sa pun merele si restul de aluat ca sa nu se mai duca merele prea spre fundul tavii
- pt ca nu am cuptor de ala care arata gradele va spun cum am avut focul - aproape de minim
- dupa ce a fost gata am lasat-o putin sa se mai raceasca, i-am taiat marginile si le-am scos si apoi am taiat patrate restul de praji, le-am scos cu o paleta de lemn si le-am pus pe o farfurie, le-am pudrat cu zahar
- in loc de mere cred ca se mai poate pune branza cu stafide, capsuni sau alte fructe - o sa incerc data viitoare cu capsuni



Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Annisia sa iti traiasca Yannisucul, sa fie sanatos, fericit, sa aiba o viata usoara si lipsita de griji si voi sa va bucurati de el.

Nana suntem alaturi de tine...Doamne ajuta ca Andrei sa se faca bine. Ma rog la Dumnezeu pentru Andrei.

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Danuta, incearca sa scrii septoct2007@gmail.com la user.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput