Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (77)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Maria, pai erau calde cand le-am pozat, deci era si abur

Bebeka, scriu reteta dupa ce adorm zmeul.

Cecilia, nici noi nu avem caldura si nici apa calda Motiv pt care chiuveta e plina cu varf.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bikmaria spune:

danielle multumim,am vazut buburuza ,buna investitie ,nimic de zis

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Dani, am vazut o floricica intre flori

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by bikmaria

danielle multumim,am vazut buburuza ,buna investitie ,nimic de zis

BIKMARIAmamica de dulceata mica MARIA TEODORA (05-09-07) si de papanas maricel ALEX (14-07-96) Poze noi ,cu noi


multumesc!




pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Dani, am vazut o floricica intre flori

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list


de unde crezi ca mi-a venit ideea sa ii cumpar si eu fetei din asta?l-am vazut pe aratosul de Stefanutz ca are si el si am zis sa ii i-au si eu numa` el sa fie smecher?





pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea1002 spune:

Buna fetele,
Eu nu am avut net astazi de aceea nu am mai intrat. De abia acum citesc din urma.

Bernix, si mie mi s-a parut prea brutal botezul. Miruna mea s-a inecat si nu mai putea sa respire, bineinteles ca nu a tinut-o de nas sau ochi, numai de urechi, parca...Oricum, felicitari pt Degetica crestina.
Piciulika, cred ca si Miruna mea e stangace, pana acum am observat doar ca intinde mana stanga dupa jucarii (dar are cu cine semana, cu tati).
papanash, asa e, nu se impoziteaza, eu am noroc ca nasa mea este directorul economic de la serv, asa ca putem sa ne certam in voie

Am ajuns la pagina 12 doar din capitolul trecut, dar trebuie sa plec sa spal fata. Revin.

fetele.

Andreea, de Miruna Ioana(25.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Azi am facut o gramada de treaba: am spalat rufe, am facut un www.flickr.com/photos/15009148@N07/2248213411/" target="_blank">pui cu cartofi la cuptor si o www.flickr.com/photos/15009148@N07/2248213741/in/photostream/" target="_blank">prajitura cu mere, supervizata indeaproape, bineinteles, de www.flickr.com/photos/15009148@N07/2249008190/in/photostream/" target="_blank">asistentul meu zglobiu.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Blogul lui Stefan
Pentru vizualizarea blogului trebuie sa va logati cu userul septoct2007, parola o stim toate
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list


ce bine arataaaaaa
hai si pe la noi dragutza,
cum te pricepi asa bine la facut mancare??? in afara de ceva rapid si gata facut pe care le cumpar la pungi congelate,nus` sa fac nica`
ma mai apuca damblaua cate o data si ma apuc sa fac,o mai sun pe mama sa ma ajute,dar sunt total pe dinafara,mai ales la prajituri,am facut o data budinca cu lapte si pe aia am afumat-o




pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEA11 spune:

Piciulika Mai nu-ti inchipui ca sunt o mama maresal, care isi lasa copilul sa planga si o doare in cot! Nu e chair asa, doar ca nu il tin toata ziua in brate pentru ca asa simt eu ca trebuie. Iar eu am fost tinuta in brate de catre toata familia si nu am incredere foarte multa in mine, eu cred ca daca ma lasau un pic mai putin cocolosita as fi fost altfel, as fi avut mai mult tupeu si mi-ar fi fost mai usor. Si poate ca m-am exprimat gresit, nu ca nu-mi doresc sa fiu mama pentru copilul meu , acum vreu sa-i fiu in primul rand MAMA, insa peste 10 ani vreu sa-i fiu in primul rand PRIETENA!!!
Fetele vad ca nu-mi ziceti si mie unde are loc intalnirea ca mi-a scapat, dar daca nu ne vreti si pe noi asta e!!!


andreea

http://community.webshots.com/user/andreeagogo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns urmychance spune:

quote:
Originally posted by bebeka

Sim daca e pt puturosi impartaseste-ne si noua reteta!
Vorba Mariei parca am vazut aburul iesind si am simtit mirosul!



Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)






si eu zic la fel. Mai ales prajitura aia m-a dat gata. Azi am tot poftit la ceva dulce. Si chiar m-=am uitat la retete de dulciuri si am inghitit in sec.

Am admirat poze frumoase cu Antonia si Mandarinutza. Mi-au placut tare mult,ce n-as da si eu sa fii iesit undeva cu Tudor al meu. Am planificat o iesire pt aprilie pe undeva prin Arges.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aniast72 spune:



Recunosc cu mana pe inima ca n-am avut un motiv anume pentru care n-am mai scris. Am incercat sa imi explic si mie...o mica depresie, lipsa de timp, nici o noutate... poate cate putin din fiecare. De citit am tot citit dar de scris...mai greu. Multumim pentru urarile de 5 lunite si pentru ingrijorarea datorata absentei noastre. Cert e ca am primit un telefon si mi s-a spus: "Ai luat absenta!
Poate atunci am realizat cat de strans este nostru si m-am montat (cu o intarziere de cateva zile) sa va scriu.
Am fost luni la doctor la 5 luni, Vladi are 66 cm si 7.450 g. Masuratoarea din Ploiesti care arata 67 cm a fost gresita dar nu e problema, ne multumim cu atat. Luna asta a luat 350 g, cam putintel dar per total e bine. Am vizitat si medicul chirurg care i-a vazut putzica si a trebuit sa umble putin la ea pentru ca orificiul de pp abia se vedea. A curs putin sange, Vladi a plans putin, apoi putin mai mult cand facea pp, dar acum suntem bine.
Diversificarea o sa o incepem la fix 6 luni, am avut o tentativa acum 2 sapt pentru 3 zile cu suc de mere dar am renuntat. O sa mai citesc din urma apoi o sa povestesc experienta. In scurta vreme o sa schimbam si locul de baitza din dormitor in baie pentru ca udam tot de jur imprejur.

Pupici si "Bine v-am regasit!"

Andreea si bb Vladimir (03 septembrie 2007)

Mergi la inceput