*** LA REDOUTE *** (76)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danadc spune:

quote:
Originally posted by danielac

fetelor, la voi merge sa faceti comenzi?
eu ma chimui d edimineata intruna si imi d amereu:

Paiement par carte refusé, veuillez contacter une hôtesse

am fost la banca si am mai depus bani si tot asa imi da....

au modificat cumva cardurile, ca vad ca apar acolo la carte bancaire, numai visa si mastercard, eu am maestro si pe ala am facut mereu comenzi!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311






Si mie mi s-a intamplat sa primesc mesajul tau, dar eu CHIAR NU AVEAM BANI pe card. Asta am aflat a doua zi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca8 spune:

quote:
Originally posted by danita

dragelor o rugaminte la voi ca sunteti vechi in materie .

1 amcomandat pe 30.01 de pe site-ul la redoute div chestii ptr bb . am primit confirmarea in email . azi am primit extrasul de la banca dar nu vad sa fii luat banii ? mmm ? am destui bani pe card , este raiffeisen .

2 explikati-mi un pic cum e cu cadourile ca nu ma prind.
thhhxxxxx

D

BeBelusca




Hello Danita
Bani nu apar in extras pentru ca nu au fost tranzactionati pana la data extrasului. De obicei la plata cu cardul online se blocheaza bani pana firma ce retrage bani isi da acordul de incasare.
Codurile cadou iti pot oferi cadouri sau reduceri de pana la 70 %.

Pentru mai multe informatii citeste prima pagina a topicului.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lory_mika spune:

buna , sunt noua pe aici pe forum Am dat si eu mai multe comanzi pe LR pana acum nu am avut probleme cu intarzierile ! Acum astept o comada din 14.01 si una din 16.01 mai am 2 pe 24.01 si 25.01 dar pentru ultimele nu sunt ingrijorata ! Cea de pe 14.01 ma ingrijoreaza cel mai tare ca nu a venit inca dar si cea din 16.01! Mai asteapta cineva comenzi din 14.01 ? Incep sa devin disperata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

quote:
Originally posted by danita

dragelor o rugaminte la voi ca sunteti vechi in materie .

1 amcomandat pe 30.01 de pe site-ul la redoute div chestii ptr bb . am primit confirmarea in email . azi am primit extrasul de la banca dar nu vad sa fii luat banii ? mmm ? am destui bani pe card , este raiffeisen .

2 explikati-mi un pic cum e cu cadourile ca nu ma prind.
thhhxxxxx

D

BeBelusca




punctul 1. Ai doar hold pe bani, LR retrage banii dupa cateva zile de la momentul holdului ; holdul se face instant la momentul la care ai validat/platit comanda pe site.
Si eu sunt pe raiffeisen; nu ai online banking? acolo vezi separat retragerile efective si holdul.

punctul 2. ai citit ghidul de pe prima pagina? daca dupa parcurgerea lui ai totusi intrebari, nu ezita.


, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristicross spune:

Fetelor, cum ati reusit sa aveti abdomenul plat? Eu am o burta de zici ca sunt in luna a 4-a. Ati facut gimnastica, ceva?Ati nascut natural?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

quote:
Originally posted by danielac

fetelor, la voi merge sa faceti comenzi?
eu ma chimui d edimineata intruna si imi d amereu:

Paiement par carte refusé, veuillez contacter une hôtesse

am fost la banca si am mai depus bani si tot asa imi da....

au modificat cumva cardurile, ca vad ca apar acolo la carte bancaire, numai visa si mastercard, eu am maestro si pe ala am facut mereu comenzi!


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=14" target="_blank">
Poza Dianei este Humulesti.jpg - Va place?

Petitia online:
http://www.sign2signal.com/sign2signal/index.php?ln=en&show=petitie&id=311




eu am patit asa in 2 cazuri: aveam contul blocat (nu stiu daca tu ai motive sa-ti fi blocat contul) si aveam sume blocate de catre LR, eram pe minus si cum bagam niste bani cum pac, imi punea hold pe ei si nu-i puteam folsi. Am bagat intr-o zi o suma destul de mare si cand am vrut sa dau comanda imi aparea chestia aiai cu hostesul. Am vb la banca si mi-au deblocat niste sume dublu blocate din urma...ma rog, pana la urma am rezolvat dar doar partial.

Vezi sa nu fie si la tine asta cu sumele blocate de 2 ori pe vechile comenzi, sa fii pe minus si banii care i-ai pus azi sa fie de fapt blocati de catre LR.

In asteptarea comenzilor din 22.01

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

quote:
Originally posted by lory_mika

buna , sunt noua pe aici pe forum Am dat si eu mai multe comanzi pe LR pana acum nu am avut probleme cu intarzierile ! Acum astept o comada din 14.01 si una din 16.01 mai am 2 pe 24.01 si 25.01 dar pentru ultimele nu sunt ingrijorata ! Cea de pe 14.01 ma ingrijoreaza cel mai tare ca nu a venit inca dar si cea din 16.01! Mai asteapta cineva comenzi din 14.01 ? Incep sa devin disperata!



Mie de-abia azi mi-a venit 14.

In asteptarea comenzilor din 22.01

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raluca8 spune:

Eu inca mai astept de pe 10 ianuarie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_74 spune:

Elyanne,
pai alunitele sa traiasca, ca altfel saraca mama trebuia sa astepte sa ne enervam ca sa stie care-i una si care-i alta ; intotdeauna la gemenii identici e unul dominant; in cazul nostru e Clona, care e mult mai impulsiva decat mine.


Alyna,
stai domnita la rand, n-auzi ca abia vin coletele din 14? ce griji sa-ti faci?

Cristicross,
abdomenul e plat dupa nastere cu conditia sa-l fi avut asa si inainte; dar sunt si exceptii, adica nu-ti mai revii sau se intampla mai greu si cu eforturi.
Eu am cezariana, n-am facut pana acum 2 saptamani nici o miscare; de saptamana trecuta am reinceput orele de tenis; dupa prima sedinta in care m-a alergat antrenorul rau, am facut febra tot corpul, de ziceai ca am avut de-a face cu un regiment intreg
Din punctul meu de vedere cheia succesului e data de un regim de viata sanatos: alimentatie adecvata, sport, masaj; usor de zis, greu de facut





, mamica de David (24.04.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura Ioana spune:

Fetelor m-a sunat o prietena care a facut o comanda de pe 10 ian si nu i-a veit. Mai sunt colete de pe acea data care nu au venit? Se gandea daca sa faca refuz de plata (ea lucreaza la BT) sau sa mai astepte. Eu i-am spus sa mai aiba putina rabdare ca stiu ca mai sunt fete in situatia asta. Se gandea ca, daca face refuz de plata, nu va mai putea comanda niciodata de pe site. Asa o fi?


Mama fericita de minune si frumusete de Thea Maria
Poze Laura
Sarcina 2007
Nasterea minunii Thea Maria

Mergi la inceput