Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (75)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Sabina, neata. Mai dar sensibiloase mai sunt fetele noastre. A mea mai primeste picioare in gura si face scandal. Ia sa vezi cand s-or smotoci pe bune cum vin pe rand: mamiiiii, X m-a batuuuuuut si mi-a luat jucaria.

Celia, stai linistita cu iepurele ala, mi-a mai trecut. Norocul tau ca stai departe ca veneam la tine la masa.

Sim, acum te dai lovita sa nu mananc si eu o feliuta de iepure acolo. Ia sa caut eu un vanator din asta si vin cu iepurele la tine.

Urmy, uneori gatesc cu mult ulei chinezii astia. Eu am patit-o cu niste orez cu legume si mi s-a aplecat rau. Dar de regula nu e grasa mancarea si nu ar trebui. Bucatarii nu sunt ei tocmai priceputi. Cat despre intalneala, evident as veni cu Andrei.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rodicamaries spune:

La multi ani bebicilor...si Diwanei...

Declar noapte foarte grea...dupa ce ca aseara mi-a facut Darius un show de plans de cam o ora...n-a vrut nici sa manance, nici sa doarma...off dezastru, cu chin, cu vai, i-am dat un pic de laptic...apoi n-a vrut sa doarma...plangea de imi venea sa plang pe mila lui, am mers pana la farmacie sa-i iau ceva solutie pt gingiute, cand sa cobor din masina, se mai leaga si doi tampiti de mine, de a trebuit s-o iau si la fuga, off,...a dormit pana la 2:30 apoi plans, plans si iar plans...in brate nu era in bine, in patut nici asa, era pisat pana sub brat...cum s-a tot foit, l-am desfacut sa-l schimb...ce sa vezi? era un pic iritat la fundulet...ceea ce nujmi s-a intamplat niciodata...l-am curatat si l-am dat cu bepanthen...sper sa treaca, l-am dat si cu crema aia pt gingiute, si abia la 5 a adormit...dar in pat cu noi...de la 5 adormit pana la 9...sa vedem...o fi dintisorii, o fi iritatia aia?

Sunt terminata...mai ales ca m-a luat si o durere de cap, si la oboseala ma termina...

Asa ca nu puneti absentii...ca lipsesc motivat

Pupici...





Rodica de Darius Filip 19 sept 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Rodica, Dariuselul sa fie cumintel azi.

Ana, o zi usoara.

Gema, sunt doar mucisori uscati probabil. Mai vezi cum evolueaza, dar ai grija sa ii aspiri.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Am editat reteta - uitasem de foile de dafin din baitz.

Gema, multa sanatate tatalui tau, sa decurga bine operatia si recuperarea de dupa.

Ana, ai si tu dreptate, cred ca inchide localul daca ne ducem noi cu bebelusii Oricum, noi mergem in timpul zilei, deci probabil vor sari pranzul obisnuitii locului.

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare
Pentru vizualizarea blogului exista o invitatie pe mailul comun
Pozele noastre le gasiti pe flickr in Contact list

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

DIWANA !!! sa fii iubita,fericita si sa ai parte de multa multa sanatate !!!




pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Neatzaaaa !

Am reusit si eu sa citesc ce-ati scris aseara, ca n-am mai putut intra la schimbul 3, cat m-am dushulit eu s-a apucat sotul sa se uite la un film si a pus stapanire pe laptop.
Am vazut poze cu Rebecuta, se poate lansa cu succes in modelling pentru cele mai renumite firme
Gema, suntem alaturi de tine si ne rugam ca operatia sa fie o reusita totala. Doamne ajuta !
Piciulika, bravos pentru ursuletzul tzitzilit
Sim, ai "povestit" asa frumos reteta, ca mai ca m-as baga si eu sa gatesc un iepure

Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

neatza.
la multi ani sarbatoritilor de azi...numai unul si unul...chef mare, nu gluma!
wow...m-am uitat si eu pe meniul doamnei...nu mai zic nimik!inghit in sec.
adimercedes - frumoasa lisa...ce bine sta in avion!
maria - am inteles ca trebuie sa asteptam pana in 2013?nasol!
pupici. ma cheama fiara!

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Stau langa Andrei, ptr ca il veghez, si plang ptr ca am citit mesajul Ritei. Primeste o imbratisare calda de la mine. Esti un om minunat cu un suflet mare. Am simtit si eu momentele descrise de tine, cand oameni straini, pe care nu i-am cunoscut decat in imprejurarile create de clipele grele prin care trecem, ne-au intins o mana si nu au vrut decat sa ne ajute ptr ca sunt oameni cu suflet. Conteaza enorm si este un sentiment care cu greu poate fi descris in cuvinte, in astfel de momente! Multa putere, Rita! O sa fie bine!

Acum despre noi.
SUntem la spitalul de copii din Boston iar Andrei este conectat la video eeg pana maine dimineata. Totul decurge bine, sufletelul mic si dulce al mamei este un puternic si un curajos. Ma uit la el cum doarme linistit si ma intreb de unde mai are oare putere sa treaca prin atatea, cand de mai bine de 4 luni se lupta sa se faca bine si sa fie un bebelus normal si sanatos, asa cum trebuie sa fi eun bebelus de varsta lui. AM momente in care simt ca nu mai pot, ca ma lasa puterile, dar ma uit la el si imi incarc mereu bateriile. Acum la noi este 3 fara 10 minute noaptea si eu stau langa el iar Mihai este la hotel. Va veni dimineata s ama schimbe si sa ramana el cu Andrei. Dimineata vom vedea si ce va urma, ptr ca-i vor fi scosi electrozii si se va face interpretarea video eeg-ului.
Deocamdata atat despre noi.
Va tin la curent
Multi pupici si numai bine tuturor!

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Happiness_4_us spune:

Am uitat sa trimit un gand bun si o imbratisare puternica ptr Luy, care de fiecare data ma surprinde placut si ma face sa plang, cand isi aminteste de noi!
Te imbratisez cu mult drag si iti multumesc ca esti cu gandul alaturi de noi!

Multe pupicuri si imbratisari tuturor si aveti grija de bebei!

Nana, Andrei Stefan - 26 septembrie 2007
Ingerasul care ne-a schimbat viata!
Andrei la 3 luni.
Nunta noastra de vis!
Daca incepi sa te sacrifici pentru cei pe care-i iubesti, vei sfarsi prin a-i uri pe cei pentru care te-ai sacrificat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata!

Noi ne-am trezit de pe la 8 ca n-a mai vrut Miru sa doarma si acum chiuie de mama focului,cred a trezit toti vecinii...Am reusit sa citesc din urma,ca tare harnicute a-ti mai fost la scris!

Rita o imbratisare si de la mine,esti un OM deosebit!

Vazut ursulet fumusel de mami Sim,doi copilasi frumosi de mami gabitz78,Andrei dulcic de mami papanash,diva cu ochi mari si negri de mami bebeka,printesa scumpa a Veroborodei si pe finutul Gheo al Sabinei.
Melania bine ai venit!


Mergi la inceput