Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (150)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chinico spune:

spanacul il fac, si pentru noi si pentru ea, ase...ceapa solzisori prima, in un strop de ulei si apa...apoi spanacul..apoi doua trei felii de lamaie, cu tot cu coaja..si ultimul sucul de rosii..nu mult. pa si pusi.
cand ii gatesc numai ei ii pun si un cartof, sa lege putin compozitia..

maioneza nonononono.noo. pentru ce? de gustat din salata mea beouf nu cred sa guste anul asta...iar din cea de vinete..io stiu..nu ma pronunt inca, eu oricum nu o fac cu maioneza, asa ca mai stii..

am ras cu lacrimi ieri citind-o pe tovarasa adejul, mi-a prins bine..caci m-a pus al cu coarne sa ma holb la povestea biancai brad si mi-am sapat cu ocazia asta culcusul sub butoi..

di pe la veshini am printat o poveste cu si despre disciplina. am luat-o in pat si am citit. si pe urma iar am mai citit o data. bine structurat si la obiect. mi-a placut.

in clubul relaxatilor cred ca ne incadram si noi cu brio..laura, nu iti mai face sange rau...fiecare copil are propriul ritm. sunt convinsa ca nu e o dovada de iq mai mare faptul ca y si z fac ca calul sau ca cainele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

in dim asta s-a jucat singur o jumatate de ora (!!!!) fara sa ma bage deloc in seama. eu spalam vase si faceam chestii prin bucatarie si el..studia din greu: cartofi, ceapa rosie -gustat, tremurat, am murit de ras- usturoi, nuci, banane manunchi si pere. a fost cel putin delicios. a studiat tot tot tot. a desfacut un pic de ceapa, a gasit iar catelul ala mic de usturoi si a vrut sa-l puna la loc...

aelia sunteti superbe in poza www.flickr.com/photos/sofia020107/2245388638/" target="_blank">asta.

diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

trezit la 10 si aproape juma', nauca.. eu, ca el evident inca dormea.. fuga repede la copchil in camera, ca sigur ceva nu e in ordine.. febra, 39.2. bagat un paracetamol supozitor, si de-atunci..langa prin casa.. cumintei amandoi.. a mancat un iaurt, m-am gandit ca cu asta impus doi iepuri, recuperez si laptele pierdut de dimineata, il hidratez si-l si hranesc nici prea mult, nici prea putin.. casca intr-una, febra..hmm..38.9, stare buna, exact ca si pana acum, dar fara agitatie. deci, una peste alta, e chiar o zi mai buna decat de obicei :))
ma gandesc ca poate e de la vaccin... poate de la masele... habar nu am. om vedea si ce se mai intampla pe parcursul zilei. pupez si doresc o zi buna si sanatoasa. tutulor :)))

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by a_deju

trezit la 10 si aproape juma', nauca.. eu, ca el evident inca dormea.. fuga repede la copchil in camera, ca sigur ceva nu e in ordine.. febra, 39.2. bagat un paracetamol supozitor, si de-atunci..langa prin casa.. cumintei amandoi.. a mancat un iaurt, m-am gandit ca cu asta impus doi iepuri, recuperez si laptele pierdut de dimineata, il hidratez si-l si hranesc nici prea mult, nici prea putin.. casca intr-una, febra..hmm..38.9, stare buna, exact ca si pana acum, dar fara agitatie. deci, una peste alta, e chiar o zi mai buna decat de obicei :))
ma gandesc ca poate e de la vaccin... poate de la masele... habar nu am. om vedea si ce se mai intampla pe parcursul zilei. pupez si doresc o zi buna si sanatoasa. tutulor :)))




cand ati facut vaccinul?
Dani n-a mai putut dormi de la 5, maraiala intr-una, obrajori calzi, febra ioc.

Aelita am vazut pozele voastre, ce frumoasa e sofia si ce bine-ti sade burtika

Dbunny 5s cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

dormit in salturi, cu tz in gura, de la 6 la 8 a stat non-stop si a molfait-o, geme prin somn iar cand e treaz se da cu capul de usi, de pereti, de spatarul de la scaun, de oboseala nu mai stie de el si nu mai are stabilitate pe picioruse...acu l-am culcat, dupa o joaca scurta cu animalutele de jucarie si dupa ce mi-a plimbat noptiera prin camera..daca incerc sa il iau de la vreo activitate urla ca de mama focului..facuse kk si l-am dus la chiuveta din baie si atat s-a smucit de era sa-l scap din brate, nici pampers nu are rabdare sa-i pun

ieri am facut si noi priorix, inteleg ca reactiile apar dupa vreo saptamna, daca e sa fie,avem 13.300 gr, sanatosi tun dar cu gingia gaurita

va pup!


Alina,mami de Mihnea-Octavian,un anisor si un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by desiree

dormit in salturi, cu tz in gura, de la 6 la 8 a stat non-stop si a molfait-o, geme prin somn iar cand e treaz se da cu capul de usi, de pereti, de spatarul de la scaun, de oboseala nu mai stie de el si nu mai are stabilitate pe picioruse...acu l-am culcat, dupa o joaca scurta cu animalutele de jucarie si dupa ce mi-a plimbat noptiera prin camera..daca incerc sa il iau de la vreo activitate urla ca de mama focului..facuse kk si l-am dus la chiuveta din baie si atat s-a smucit de era sa-l scap din brate, nici pampers nu are rabdare sa-i pun

ieri am facut si noi priorix, inteleg ca reactiile apar dupa vreo saptamna, daca e sa fie,avem 13.300 gr, sanatosi tun dar cu gingia gaurita



grasunelul. I-am spus homeopatului ca mi-e agitat puiul noaptea si se trezeste de 15 ori pe noapte...s-a uitat la el in gura si mi-a spus: ce-ai vrea sa faca saracul daca-i ies 4 deodata?
Aseara nu s-a omorat cu cina, traiasca biberonul plin cu lapte!

Dbunny 5s cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianocica spune:

uitasem...carla bine ati revenit. tare mult ma bucur sa aud ca faceti baitza de 3 ori pe zi pfua..ce tre' sa-i placa..ce distractie...ia pune si tu niste poze, ca aud ca vreti sa ne concurati la cel mai greu fulgulet..

a deju pupa motanul de la noi, sa se faca bine repede


diana si david 03.12.06



Alaptatul Help-line. Pentru un copil fericit si increzator www.euro.who.int/document/WS_115_2000FE.pdf?language=english" target="_blank">OMS recomanda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

desiree, agitatia asta poate fi si de la priorix.. la noi asa a fost,m de a doua zi, nu dupa o saptamana... de altfel pediatra a zis ca agitatia poate aparea dupa cateva ore.. si asa a fost si oana, de o nervozitateiesita din comun, se invartea ca un leu in cusca, era obosita franta si nu reuseam s-o oprim,. se izbea si se lovea de toate... sper sa treaca rpd la voi, la noi a tinut cateva zile

adeju, o, saracutul motanschi.. sa-i treaca rpd.. de la ce e febra?

chinico, am vazut postarea ta si m-a mancat undeva sa citesc si eu povestea biancai brad.. trist rau

oana s-a trezit la 8:30 azi dim.. ca niciodata, ora ei de trezire era de obicei 10-10:30/... si la 11 la masa mi-a aruncat mancarea pe pereti printre urlete... era zombie de obosita.. cu greu am reusit s-o culc o ora... nu stiu ce-o mai fi cu ziua de azi ca s-a dat asa rau peste cap... aaa, si n-a mancat nimic de la ora 6 dimineata.. mai incerc acum, ca pare mai calma ... dc mi-o arunca iar pe pereti sau in cap, ii mai dau diseara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

cred ca de la vaccin e.. a trecut cam o sapt din cate-mi aduc aminte (parca joia trecuta l-am facut). oricum, retineti esentialul, va rog: E BINE :) febra n-a mai sarit de 39, copilul e linistit, se joaca cu ale lui, umbla peste tot, nu tu tipete, nu tu urlete... e chiar foarteee bine :)))

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

Raportam si noi o noapte relativ linistita.S-a trezit la 4.30,avea 38.1 temp.,i-am dat nurofen si s-a culcat pe la vreo 6 dimineata . Ne-am trezit apoi la 9.30,fara febra ,sa zicem stare febrila,a mancat dar s-a miorlait toata dimineata.Dupa ce a mancat la pranz a vomitat absolut tot..Acum doarme asa de bine,sper ca se va trezi bine dispusa si fara febra.

pe toate

Mergi la inceput