Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006 (150)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

dianocica, spanacul pt oana eu il fac asa: spanac fiert, cartof fiert(putin, cat sa lege compozitia si sa nu fie nevoie de rantasuri, faina, etc), smantana si galbenus de ou.
sau spanac, cartof, branza dulce si smantana. e f buna cmbinatia spanac + branza.
spanacul daca il fac simplu, oana nu il mananca, trebuie sa-i pun putin cartof.. si in variantele de mai sus il mananca cu pofta. eu la toate mancarurile evit rantasurile cu faina, chiar dc e sau nu e prajita in ulei, mie una mi se face rau dc mananc asa ceva. si nu folosesc ulei, doar un cubulet de unt eventual.
na, ca m-a pocnit datul retetelor la 1 noaptea. numai eu cu teutz ce mai bantuim pe-aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

Dragelor, nu va uitati la lista ca n-am apucat sa fac nimic. Sunt obosita rupta acum, maine ma duc neaparat sa-mi caut niste pilule ca nu mai fac fata.
Azi a venit la noi o doamna sa discutam niste chestii importante si Cristi s-a depasit pe el insusi, parca am tras la plug... daca nu s-a catarat, a strigat, a alergat, imi tot ridica tricoul sa il alaptez si sugea de doua ori si gata... era atat de surescitat ca nu am putut nicicum sa il potolesc... lui Roxana ii era foame, sete, tot pe langa noi se invartea si se baga in vorba... in momente din astea tare mult simt nevoia unui ajutor... dar ia-l de unde nu-i, tot in pilulele de fericire imi sta speranta.

anateo, sunt superbe pozele, si cu Teo dormind cu capul pe masa, si cu Seba ascuns in coltul lui langa calorifer, dar la aia cu ei doi dormind in pat mi-au dat lacrimile, n-am mai rezistat. Minunati sunteti!

Si am mai vazut poze cu frumoasa Adinuta cu falcute si cu burtica de aelita si frumoasa de Sofia, cu Dani atat de angelic in costum scarry...
aelita, tu ar trebui sa fii gravida mai des (aualeu, nu da!) ca tare iti sta bine. Mama, mama, si ce de rochite minunate! Baietelului ce-i tricotezi?

dandusa, nu mai pui linkul ala cu trenuletul inca o data, special pentru mine? Pliiiiiiiz

desiree, un siropel, un supozitor ceva ati incercat?

ma duc sa ma prabusesc in vreun pat...



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Prins scutec Donia!! Pai na inca o masea si alti doi dinti...ce ma fac ca doarme numai cu mine caies cate 2 -3 ...cum o s-o invat inapoi in patut??? Asta sa fie baiu'.
A-deju m-a distrat de dimineata, Dianocica in sfarsit o regasesc cum era...sa nu te schimbi iti sta bine cand esti"tu", Donia rupta si cu caramizile in cap, Dbunny e cu gandu la maioneze, dandusa plange si danseaza....frumos va sade!!!

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Aelita, sustin vorbele Doniei....sa fii mereu insarcinata!! Frumoasa mey da' frumoasa!

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yagmur spune:

Din goana calului va multumesc ca v-ati gandit la noi si pentru comentarii..... si eu sper ca Luca sa fie bine si sa nu aiba nimic la ochisorii lui frumosi, frumosi
Am vazut poze superbe cu Adinutza, Sofia si frumoasa mamica Aelita, am ras de m-am spart la postarile lui A-deju, Dbunny nu ii dau inca maioneza, dar poate o salata de vinete cu iaurt mai la toamna.
Alte teme??? Luca e tot un relaxat, merge toata ziua, nu zice multe, nu se prea joaca, a facut o obsesie pentru cercul albastru pe care il cauta prin toata casa si cand are chef il si pune in gaurica.... daca il intrebi cati ani are ridica un deget cand are chef (Dandusa merci de idee). Oricum, tot ce stie Olimpia il invata.. ca eu nu am spor o ora/seara
Donia/A-Deju - va rog frumos sa-l inscrieti si pe Luca in clubul zamberetilor.. zambeste atat de frumos ... la toata lumea; si ieri la doctor cat am stat la coada o ora, a fermecat audieta...
Fug la munca

Yagmur - mami de Luca (19 decembrie 2006) varsta Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

Desiree, am citit dar n-am retinut, de ce e Octavian in neregula?
Printre atatea retete de spanac am uitat esentialul.

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla2005 spune:

Hop si eu dupa o pauza...timp in care cred ca am rasfatat terorista la maxim! Nu am apucat sa citesc din urma nimic dar sper sa recuperez! Pana vad ce mai fac ceilalti fulguleti sa va zic despre noi: Alexutul e sanatoasa, a facut ieri vacciunul priorix, are 14Kg, 82 cm, merge, fuge, canta, danseaza, rupe cuvinte, rupe pisicile din fata blocului, tipa, urla si ne aliniaza cum vrea ea! Face baie de 3 ori pe zi cel putin, mananca precum haplea si uneori ma dispera...dar asta e, o semana ea cu cineva asa incapatanata! :)
Va pup si sunt alaturi de voi in noile aventuri!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by Dia1609


dati-mi doua peste mana... iar mananc strudel cu branza dulce la 1 noaptea





jap,jap...,da-l incoa'


Mamica de Crina Maria (1 Nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

Donia,
espeshaliii for iuuuuwww.youtube.com/watch?v=PPTEbEu5H9o" target="_blank">soferitzele





Mamica de Crina Maria (1 Nov 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

quote:
Originally posted by carla2005

Hop si eu dupa o pauza...timp in care cred ca am rasfatat terorista la maxim! Nu am apucat sa citesc din urma nimic dar sper sa recuperez! Pana vad ce mai fac ceilalti fulguleti sa va zic despre noi: Alexutul e sanatoasa, a facut ieri vacciunul priorix, are 14Kg, 82 cm, merge, fuge, canta, danseaza, rupe cuvinte, rupe pisicile din fata blocului, tipa, urla si ne aliniaza cum vrea ea! Face baie de 3 ori pe zi cel putin, mananca precum haplea si uneori ma dispera...dar asta e, o semana ea cu cineva asa incapatanata! :)
Va pup si sunt alaturi de voi in noile aventuri!

carla2005 de Alexandra Maria 16.11.2006




si noi va pupamspecial bucutele de Alexandra
sa inteleg ca mancati singurele,nu?,bravoo,rasfatati-va




Mamica de Crina Maria (1 Nov 2006)

Mergi la inceput