Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Sim eu am noroc ca in piata la noi sunt vreo cateva magazine cu paine din aia de la fabricile vechi, gen plevnei, lujerul. Si acolo am gasit.



Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

www.flickr.com/photos/9465085@N07/sets/72157603778104053/" target="_blank">Mutrite de Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

Noi o sa plecam saptamana asta la Rasnov, asa ca sa nu ne puneti absenta





Mad, mamica de Robert Stefan (09.09.2007)

www.flickr.com/photos/9465085@N07/sets/72157603778104053/" target="_blank">Mutrite de Robert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

la cat mai multe lunite dulcetelelor si papanashului care sunt niste dulci si deliciosi !!!

ANDREEA-CRISTINA de georgi_ana
STEFANIA-DARIA de florentinalo
ALEXIA-RHIANA de aurelia
MATEI de aminoreanu

sa cresteti mari si frumosi,cuminti si sanatosi si la cat mai multi anisori !!!




pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

dau si eu o cafea fetelor mai am 2 zile de stat acasa si apoi iar la treaba,
luy,roxana,mandarinutza,diwana,sim,maria multumesc tare mult de aprecieri fetelor,ma bucur ca v-au placut lucrusoarele fetei mele
devylla eu cred ca erikutza adoarme prea repede seara de aceea se trezeste asa devreme,incearca sa o culci mai tarziu putin,asa fac si eu cu mandreata mea,o imbaiez pe la 9-10,apoi ii dau bibe si adoarme dusa pana pe la vreo 8-9,s-a mai trezit si pe la 7 cateodata dar eu eram deja drepti,asteptam sa faca ochi ca sa ii dau bibe inainte de a merge la munca
alehiam am vazut si eu pozicile cu bebelushul grasunel de robert,e tare scump si ce comic face el mutritze
veroboroda ma bucur ca stati singurei acum si va e mai bine,eu zic ca e ok sa incepi cu,cate o lingurita de suculet,asa o sa fac si eu.
andries multa sanatate baietelului,sa se faca bine repejor
mandarinutza ce fainnnnnnnnnn si ce emotionant trebe sa fie cand ii vezi primul dintisor !!! eu o caut toata ziua pe Ebonee in guritza sa vad daca a rasarit vreunul abia astept sa ii iasa si ei,

va pup fetelor,sa aveti o zi superba,
am de scos paturicile fetei din masina si de facut ordine ca imediat ma trezesc cu asta pe cap...






pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Ce 'asta' Dani?

Am vazut si eu mutritele de Robertzel, o sa faca furori printre fete .


Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

quote:
Originally posted by sim_stoian

Ce 'asta' Dani?

Am vazut si eu mutritele de Robertzel, o sa faca furori printre fete .


Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare



"asta" care imi tine mie evidenta la bibilica si care are grija ca Ebonee sa se dezvolte normal,nu e pediatra,ii zice health visitor.
cica asta e meseria ei,are responsabilitatea sa aiba grija de noi ca totul sa decurga normal si frumos si ca eu sunt capabila sa cresc copilul.
m-a ingrozit faptul ca aici astia iti iau copiii la greu,de cum i-ai nascut,vad ca nu esti capabila de o asa responsabilitate si te lasa fara copil,chiar au aratat la stiri cum ii i-au pe bebelushi din spital fara ca mama sa aiba ceva de spus,de asta incerc sa fac tot posibilul sa fie totul ok,m-ai ales cand am auzit-o spunand ca o sa ia masuri daca se agraveaza situatia mea,mi s-au taiat picioarele de la genunchi si am vazut doar stele verzi in fata ochilor,insa ma bucur ca s-a limitat doar la programele astea de relaxare...




pozici
Ebonee(02/10/`07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

'asta' cred ca-i tanti cu verificatul bebeului doamne Danielle chiar nu poti scapa de ea?

mandarinutza tot inainte...sper ca nu te musca de tzitzi...

multam de incurajari, vad ca viroza isi face damblaua inainte, offf...

Ana, pai un apartament in Bucuresti costa cat nu face si nici nu stii daca se vor acomoda, sunt deja la pensie?

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gema spune:

Magda, ti-am trimis PM cu ce am rezolvat ieri
Luy, banuiam eu ca nu poate tine treaba asta pana la 10 ani, mi se pare mult si pana la un an........oricum noaptea trecuta a dormit bine fara pauza de la 1-2.

Cat despre diversificare eu fac niste pasi foarte mici, supa crema de legume la pranz (cateva lingurite), fulgi de orez la masa de la ora 18, si am incercat si zeama de mar.......se cam stramba la ea dar cred ca pana la urma ii va placea.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreeaiosif spune:

buna fetelor,

felicitari pentru dintisori si sanatate copilasilor raciti!

noi suntem bine, am facut deja 5 luni (multumim pentru urari!) si avem 70cm si 7,800 kg. david sta si el cu mana in gurita intruna, baleste, dar dintisori nu am vazut. se intoarce si el de pe spate pe burtica si apuca jucariile cu amandoua manutele. peste zi doarme cam de 3 ori cate 30-45 minute maxim. seara se culca pe la 10 si se trezeste de mai multe ori. o data sa manance (pe la 2-3) si de mai multe ori sa fie el sigur ca suntem acolo, langa el. ia o gura de lapte si adoarme la loc.
am inceput diversificarea, mananca piure de fructe si supa pasata de legume, dar nu se omoara, tot laptele e baza. nu am inlocuit inca nici o masa complet. pana acum nu i-am dat cereale sau biscuiti, nici alte vitamine sau Ca.
ma bucur ca sta in scaunul de masina cuminte si chiar doarme in el.
are si el cojite pe pielea capului dar dr lui mi-a spus ca e normal, se intampla pentru ca ii creste caputul si pielea se descoameaza. asa ca nu ii dau cu nimic.

se gadila si rade cu chicote cu noi, cu strainii e suspicios si "scump la zambete"... ce sa-i fac, asa ii e firea!

am pus poze noi cu el pe mailul comun septoct2007@yahoo.com pentru cine vrea sa il mai vada. :)

oare i se mai schimba culoarea ochilor? acum e albastru inchis/gri.

va pup, sanatate si toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Danielle si cand capeti un certificat de "mama ok, responsabila si capabila sa-si creasca copilul fara vizite de verificare"?

Andries

Mergi la inceput