Colectia de toamna-iarna 2005 (183)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

CRISTINAN disper f usor eu in ultima vreme. si de aici "tonul" meu grav. dar chiar nu-i asa de negru draq in fiecare clipa a zilei.
doar ca nervii mei sunt intinsi la maxim si de la primul scancet, planset, urlet, ma apuca toate cele
de ex, vreau sa ies afara si ce credeti ca face Alex? da, doarme.

by the way, baia ta este dementiala.
si bine ca are poponeata Elise, ca fimiu fara pampers...ii plangi de mila. este biscuite-n dunga.

s-a trezit Alex. ca atare fugim afara, tocmai bine ca s-a ridicat ceata aia nenorocita.

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Pentru mamicile de copilasi cu probleme cu constipatia: noi din fericire n-avem experienta in domeniu, dar am vazut la fetita unei prietene, cu mari probleme si ea:
- pe de o parte, cum ati patit si voi, unele produse au fost minunate primele zile, dupa care si-au pierdut eficacitatea.
- odata excluse cauzele fizice (au facut o echo sa vada daca configuratia e ok), doctorii nu mai pot da vina decat sau pe tranzit lent (pe sistem nervos) sau pe psihic (copilul s-a inhibat odata din cauza durerii si de atunci a ramas cu problema)
- ei pana la urma i-au cam dat de capat cu produse de la Himalaya (Herbolax plus cel de detoxifiat ficatul, imi scapa acum cum se numeste). Rezultatele nu s-au vazut imediat, de-abia dupa vreo 2 sapt au inceput sa apara, iar tratamentul trebuie sustinut pe termen lung! Plus mancare adecvata (interdictie la banane, branzeturi, lapte gras, grasimi in general, aport de legume si fructe cu multe fibre, etc.) si asta pe termen lung.
- nu merge sa-i dai ceva in criza si sa te astepti la minuni, apoi sa incetezi tratementul, problema reapare si sa tragi concluzia ca produsul nu e bun!
Cam astea au fost concluziile lor, acum au o schema clara, o respecta constant si deocamdata sunt ok. Sa rezolvati si voi cu bine problemele!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bianca_mo spune:

MARIA, LIV 52? Serban a luat o luna concomitent cu ferrum haussman , i-a fost prescris pt ca e anemic, l-a tolerat fff bine, si e bun la gust....
mai nou si Serban are scaun la 2 zile si se cam screme la inceput, dar la el e chestie de alimentatie, nu mananca ce trebuie, si la supe are doar cateva pe care le mananca...
va dorim sanatate maxima tuturor celor bolnavi, si trimitem un gand bun tuturor care se afla in situatii mai dificile! pupici de la noi!
Bianca, mama lui Serban
10 decembrie 2005
serban 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Hello si de la mine! Abia acum am dat drumu' la pC, ca altfel sa alegea praful de bietul meu examen care incepe peste o ora.

Aseara am dus bufnita la mama si a dormit in pat mare de adolescent! Nu a evadat si nici nu a picat din pat!!!

DAR..cand urcam o bordura de-aia de 35 de cm la trotuar - mama lui de imbecil, Videanu asta!!!- m-am impiedicat si am picat si io si mi-a picat si Sarah din brate in toata splendoarea ei...noroc ca are reflexe bune la cazut si a pus manutele si doar tangential si-a julit binisor barbia...ca altfel puteam s-o incurcam rau de tot, de la inaltimea aia si cu viteza cu care a picat. Nu va mai zic cat mi-a luat s-o linistesc.

Bulucel, io ma refeream la potlogariile facute imediat dupa terminarea ciclului. io fix atunci am ramas insarcinata, in ultima zi a CM. Si tot extra-super-mega neregulat e si la mine!

Joy- dupa ce va vad numai cusrsul de publicitate in fata ochilor, mi-a mai si rostogolit ochii Vladutu'. Da' nu-mi pare rau ca am ametit de atata dand, ca tare dulce e! Si fratsu la fel. Normal, ca doar sunt clonati.

CristinaN- de ce sa te reclamam, ca si io-s fana funficul lui fii-mea in chilotei!

Lavi- ne rugam sa fie totul bine si s atreceti peste perioada asta critica!Sanatate multa si piticaniilor!

Spor la kkceala copilasilor constipati!!!!


Am fugit la examen. Parca merg la taiere.




Poze cu Sarah si mami 1 si 2
www.dropshots.com/saralyna2005#albums/Party%20Sarah%202%20anisori" target="_blank">PARTY SARAH 2 ANISORI!!!!
Filmuletze poznase www.dropshots.com/noki_lara" target="_blank">1 www.dropshots.com/saraly" target="_blank">2 www.dropshots.com/noki_lara2" target="_blank"> 3 www.dropshots.com/Saralyna" target="_blank">4 si www.dropshots.com/saralyna2005" target="_blank">5
Varsta Sarah


Everything matures...eventually!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Citindu-va amorurile legate de funduletele copiilor in chilotei coroborat cu faza proasta in care ma aflu, adica obosita in ciuda vitaminelor si a nenumaratelor cafele ingerate, la marginea prapastiei abisale, in pragul unei mega depresii, eu imi doresc sa imi fi legat trompele la 15 ani, sa elimin gandurile legate de copil la aceeasi varsta, dorinta de a avea un partener de viata si gata sa fi terminat cu chinul asta de la inceput. A se intelege ca acum nu mai pot vedea partea plina a paharului, lucru pentru care va invidiez profund, intru-cat sunt convinsa ca cu toatele aveti probleme si necazuri, si numai eu parca sunt cazuta in cap, lucru care nu imi sta in fire.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pumba spune:

noki- funny ,ca ai vorbit ieri de detoxifiere.
s-a intamplat de la sine ,mi-a fost rau si inca imi e. am stari de greata, ametita de cap , crampe la stomac, banuiesc ca am stomach flu....vai de capu meu.imi doresc sa am o dublura la ora asta .....sa fie draguta ,aranjata, parfumata sa aiba grija de casa si eu sa stau in pat sa dormmmmmmm...in liniste.

ina- de regula temp sunt acceptabile,dar bate vantul si cu 50km/ora cateodata si e brrr rau de tot.
joy- ai doi baieti frumosi si scumpi foc .

anda- ce baiat gospodar are mama!

lavi- daca din intamplare si vreo minune, gasesc magazinu cu dubluri iti comand si tie una.bafta. ce nu ne darama ,ne face mai puternici.

POLL- cat dorm copii vostri la pranz?
Ady- se trezeste la 7 dimineata,la ora 1 la somnic si doarme intre 2- 4 ore la pranz. e normal ?ieri de ex -a dormit de la 1-4.30pm.

va pup si poate ne mai auzim.

Adeline( 16.12.2005)Claire(7.12.2001)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

PUMBA daca cumva reusesti faza cu dublura, da-mi si mie de stire ce si cum ca asa as vrea si eu.

ANDA ce face Nichita? este mai bine?

LAVI fetele tale ce fac?

NOKI imi zice soacramea azi ca a pus-o socramiu sa opreasca muzica ca facea Vladutu dansul topaielii si chiuia si radea si ii era frica sanu fac infarct copilu.

MIHAELA as vrea sa am duhul vorbirii mestesugite ca tine sa zic vreo doua acum sa poti rade.
dar nu pot si iti dau un si o

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Buna!

Ina ,ma bucur ca e mai bine Rachel si ca a inceput sa doarma mai bine. Cum e la voi vremea, a-ti scapat de iarna?

CristinaB , am vazut poza, e frumos blocul unde stati voi dar e rau ca nu e balustrada pana la etajul 5 . Cati ani mai stati voi acolo? Ma intrebai de Bia...tot asa tarziu se culca , adica pe la 12...1 noaptea

CrisinaN , am vazut poze cu baia voastra si mi-a placut foarte mult, iar dusul ala parca e OZN. Astept poze si cu bucataria

Noki , mi-a stat inima cand am citit ca ai cazut cu fata in brate , pupam mica roscata sa ii treaca bubita

Leea , ce ai facut la examen?



www.dropshots.com/catalinairina#albums/Ianuarie%202008" target="_blank">Poze ianuarie




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catutza spune:

Pumba , refacere rapida iar cu dublura...sa-mi spui si mie cand descoperi secretul ca sunt si eu amatoare.
Bia in ultimele 2 zile nu a mai dormit la pranz, se trezeste pe la 11 si se culca seara la 12-1 si asat e tot somnul ei. Dar pana acum dormea la pranz cam 1,30-2h.

Joy , am vazut pozele cu baietii tai , cea de la baie unde sunt ei in cada e mortala

Lavi , multa sanatate la fete si tatalui tau sa treaca cu bine peste zilele astea critice, sunt alaturi de tine



www.dropshots.com/catalinairina#albums/Ianuarie%202008" target="_blank">Poze ianuarie




Cata si Bianca-Maria(2.11.2005)


Fii intelept ca un batran , dar priveste lumea cu ochi de copil

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Gata m-am bine dispus in urma unei farfurii pline cu gris cu lapte...
Joy pupici nu stiu cum naiba mai poti sa fii asa empatica cand viata ta e infinit mai grea decat a mea....habar nu am...
vecina Noki ce ai facut la examen? I-ai rupt in doua? care dintre studente ati mai avut examene? Hai sa vad carnetele de nota sa vad ce lectii le-ati dat mai tinerilor si acneicilor vostrii colegi.

album dn Titi

Mergi la inceput