Colectia de toamna-iarna 2005 (183)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns camelia_daniela spune:

Mihaelutat, sanatate multa-multa piticului !!!
Te asteptam cu vesti bune!

Lavi, va tinem pumnii pentru urmatoarele zile! Doamne ajuta!




Cami & Alexandra Daria (02.01.2006)

Dariuca creste si iar ... creste!

Cautam binele fara a-l gasi vreodata, in schimb gasim raul fara sa-l cautam! - Democrit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

fetelor io-s intr-o stare de tot kkt-ul. imi vine sa urlu sa se auda peste glob.
in fine, sunt altele mai rele pe lumea asta.

LAVI putere multa tatalui tau si sa fie totul cat mai bine.

MADAU al meu barbat nu face asa cum zici tu in ceea ce priveste "oboseala".
ce ma da pe spate pe mine e ca il astept ca pe Dumnezeu sa vina acasa si cand colo toate tot la mine pica. adica Vlad tot pe mine sta, Alex tot io-l tin in brate...(nu in fiecare zi, dar de cele mai multe ori). plus ca la 10 minute de cand intra in casa zice ca mai bine ramanea la servici ca se enerveaza. pai eu ce puii mei ar trebui sa fac? ca-mi vine si mie cateodata sa plec fara sa ma mai uit in urma, dar incerc pe cat pot sa privesc partea plina a paharului. (in 90% din timp nu vad decat relele din jurul meu, recunosc)

dar are si Cristi "oboseala" lui: jocul la calculator. sufera ffff mult ca de cand avem copii, el numai stie ce-i aia un joc cu boxele la maxim...de la cap la coada...ca numai are timp nici 2 clikuri sa dea, sau ca na, nu-l lasa Vlad.
editez: ce crezi tu ca face cristi every day de cand este vlad la tara?? nu sic ca nu a stat si cu alex, sa ca nu a facut si un pic de treaba prin bucatarie, spalat vase..dar in rest, joaca joaca joaca.
acum cica-i este dor de el. si cand este Vlad acasa nu stie cum sa se crizeze mai tare ba ca plange, ba ca-i mofturos, ba ca nu-l lasa sa se joace...bla bla bla.

dar nu i-as tolera un astfel de comportament gen "lasa-ma ca-s obosit" sau "ce vrei zii mai repede" in astfel de vremuri in care el nu stie ce si cum.
adica m-as simti mult prea injosita sa stau si sa astept ca el sa se lamureasca asupra unor nistte chestiuni in timp ce eu las ciocu mic sa nu-l deranjez, DF sa nu ma lase si sa plece.

mai zice si cristi :uite, nasa cum sta cu copii si EL nu prea are de-a face cu ei,, dar ii cam tai repejor macaroana ca ea nu-i nevoita sa inceapa munca pe cand eu da. si atunci o sa vedem cum ne descurcam, cand venim amandoi la 19.00 acasa, obositi si fara chef de treaba sau de copii dar cu chef de joaca la calculator.

MANDY si MARIA_ALEXIA ma ofer sa caut in cartier si sa va trimit prin posta sau curier siropul minune.
voi cauta si inafara granitelor berceniului pt ca va trebui sa mi-l trec in lista de cumparaturi.

MIHAELUTAT sper ca ti-ai revenit si ca ti-a priit cafeaua. santate multa lui Titi. Cand a facut Vlad enterocolita,a inceput cu un pic de febra - 37.5 - refuzat lapte si stare e moleseata si maraiala, apoi scaun moale si a culminat cu voma.
febra mai mult de 38.3 - 38.5 nu a avut. soramea mi-a spus canici nu va face mai mare de atat si nu a facut.
sper sa nu fie entero colita/viroza.


in rest...scriu la mesajul asta de vreo ora si jumate. tot dracci si spume am, plus o stare de taiat vene.
ma retrag sa-mi gust lacrimile.


Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Joy merci de sfat asa m-am gandit si eu initial dar de luni nu a facut nici un kk naspa, ba e chiar putin constipat, de vomat, a vomat doar luni. Am sunat pediatra si vine maine dimineata sa il vada si daca e cazul ma duc la Emilia Irza.
Cu oboseala dupa serviciu o sa vezi ca e la fel ca acasa, adica tot pe tine cade, pebtru ca tu nu poti fi la fel de obosita ca sotul tau, barbatii prin definitie se nasc obositi si trebuie protejati. Aceasta axioma am emis-o in urma noptii in care eu am stat 4 ore la capul copilului, in cur pe scaun, in timp ce in celalalta dormitor se zguduiau geamurile de sforaiturile unui om foarte obosit care azi pleaca intr-un week-end de shopping si distractie cu baietii la Munchen. Pe de alta parte eu oricum raman in tara sa am grija de copil, deci nu ma distrez, eci pot sa stau sa indurdeci nu am nevoie de somn ca oricum obosesc. In acest moment imi vine sa injur deci ma duc la buda sa nu ma auda nimeni.
Mihaela



album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joy04 spune:

quote:
Pe de alta parte eu oricum raman in tara sa am grija de copil, deci nu ma distrez, deci pot sa stau sa indur deci nu am nevoie de somn ca oricum obosesc


uite cum rad eu ca prostul cu lacrimi in ochi.

Joy de Vlad Andrei (1 decembrie 2005) & Alex Gabriel (19 septembrie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madau spune:

Aoleu Mihaelooo unde erai ieri cand emiteam exact aceeasi axioma, ref la barbati=oboseala?

Joy n-am ce sa fac, decat sa stam numai intr-un scandal, mai bine tac eu...acu' pana mi-o ajunge si mie, si atunci Dumnezeu sa-l apere, ca nu stiu ce-mi pica-n mana

Madau si Alexia Miruna (15 dec 2005)
www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567493374/" target="_blank">poze pana la 1 an, www.flickr.com/photos/madau/collections/72157600567398541/" target="_blank">de la 1 la 2 ani, www.flickr.com/photos/madau/sets/72157603478525150/" target="_blank">PARTY 2 ANISORI
www.geocities.com/nov_dec_2005/povesti2005.htm#madau" target="_blank">povestea nasterii Mirunei
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1b04435806e76a5905bfb2&skin_id=4&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet aniversar
filmuletze poznase www.dropshots.com/madau" target="_blank">1 si www.dropshots.com/Miruna" target="_blank">2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelutat spune:

Recitind rad si eu, asta dupa ce am injurat de Christosi si Dumnezei si altele ce nu pot fi reproduse pe un forum cu oameni civilizati.
Mihaela

album dn Titi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Joy, esti tare draguta, multumesc de oferta, dar noi chiar n-avem nevoie de siropel. Stai linistita si ai grija de tine si de Alex nazdravan, esti si-asa super-solicitata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crissy77 spune:

Buluci, eu ma refeream la metoda calendarului si . La mine din motive de pb cu tiroida am cm 3-4 zile, putin cantitativ, (inainte 6-7 zile, mai abundent).
anda, sanatate la poet, mester in ale surubaitului.
lavi, ma bucur sa constat ca vaezi jumatatea plina a paharului. Sanatate fetelor. Nu mi-ar strica o parere din partea ta in legatura cu varul de pe pereti (la culoare ma refer). Nici eu nu vreau scarile acoperite de covoare.
maria, noi am ales sa facem scarile cu lemn de brad (e mai ieftin). Lemnul e uscat bine, apoi pus la presa, finisat bine, dat cu bait si apoi lacuit. Am vazut scari lucrate de mesterul la care am facut si noi comanda (cineva din Galati, care ne-a pus si lambriu, usi de exterior si balustradele la casa socrilor) si aratau foarte bine. Eu nu o sa le acopar cu nimica din motive de lene. Din 2001 de cand locuiesc aici, de 2 ori pe an facem curatenie generala si e groaznic de greu de batut covoarele de pe hol pt ca sunt lungi.
Siminaf, acuma ma uit la pozele voastre. Sunt abia la setul cu pozele de Craciu. Ai copii mari, ce mai... Imi place cum e tunsa papusica ta.
Mihaelutzat, nervi de otel iti doresc. Sanatate si sa se rezolve pb cat mai repede.
Joy, din filmulet reiese ca atmosfera la voi e mai relaxata. Sper din tot sufletul sa fie asa . Ai doi flacai mari, am urmarit filmulete si pozele impreuna cu Elise si ea tot comenta "Tisa naza" (fetita danseaza ) si eu ii ziceam ca e baietel. Ea nu si nu, tisa, tisa. Iar la filmuletul cu Alex comenta fiecare detaliu: bebe somn, bebe canta (cand scancea). A, si nu am putut sa nu remarc vocea pe care o ai. Pai poti sa faci cariera muzicala . Of, am citit si ultimul tau post. Se pare ca nu-s toate roz

Fetelor, spuneti-mi nebuna sau cum va vine la gura, reclamati-mal a PC dar zau cu nu mi se pare nimic mai dulce pe lumea asta ca poponeatu lu' fiica-mea in chilotei. Si cand vine alergand la mine strigand in gura mare "mama, veau pishu", si cum mergem noi la baie, o pun pe olita iar ea imi indica WC-ul si-mi comanda "si mama pishu", si dupa ce termina imi cere hartie, se sterge si apoi arunca hartia la wc... ma topesc.

Cristina & Elise-Stefania

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Cristina, tot cu scarile :
Asta e si problema noastra de acum, covoare lungi si fff greu de intretinut. Plus ca sunt total inestetice.
Lemnul de brad insa nu va rezista prea mult, lacul se duce rapid si apoi se uzeaza si lemnul. Iar daca il acoperi cu mochete... reiei problema de la capat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Maria, gasisem lista aia si eu ieri. Cei de la Dona, mi-au promis ca mi-l aduc. Sper.

Joy, multam de oferta, deocamdata sper sa imi aduca cei de la Dona. Ai si tu suficiente probleme pe cap dupa cate vad. Incearca sa te mai relaxezi cumva, ca altfel nu stiu cat rezisti. Uite legat de barbati, io am tras concluzia ca sunt niste copii mari, si partea proasta e ca unii din ei nu se maturizeaza niciodata.
Am vazut filmuletele, mi-au placut tare-tare mult.

Madau, nu stiu ce sa spun...eu imi puneam mari sperante in siropul asta.Sunt curioasa daca ai marit doza ce se va intampla. Eu intre timp continui cu 2 lingurite de tarata/putin lapte si putina miere. Seara si dimineata. Ieri a facut ceva kk la mama si apoi aseara acasa. Parca nu mai era asa tare si nici nu s-a mai scremut atat. Sper sa se mai imbunatateasca lucrurile.Ideea e ca trebuie sa le dam mancare cu multe fibre. Acum stau sa ma gandesc ce sa fac in week-end papa.

Mergi la inceput