Pitici de Ploiesti 7

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamyMara spune:



AH...am intrat prea tarziu...MEDEEA a nascut deja...BINE CA TOTUL E BINE...Sa-ti traiasca puiul!Am mai intrat si vazand ca nu raspunde nimeni...m-am descurajat. Dar o sa povestesc pentru cine mai vrea bebe la Cantacuzino.
Experienta cu nasterea a fost crunta. Adica doctorul mi-a spus ca imi induce nasterea pe 1 aprilie 2007, ca deja depasisem 40 de saptamani. Numai ca copilul si organismul meu se pare ca nu au fost deacord. Asa ca am ajuns pe 1 dimineata acolo si am nascut pe 3 dmineata, FARA doctor, deoarece asistentele nu au binevoit sa il cheme la timp. Stiti si voi cam cum e sa fii internata...E peste toate astea va mai spun ca eu am avut o sarcina cumplita, mi-a fost rau cam tot timpul, si pe ultima suta de metri nu mai puteam dormi nici acasa, d-apoi la spitalul lor tampit unde erau 100 de grade in saloane.
Eh...pe 3 dimineata pe la ora 5 m-am trezit in travaliu, am mers sus la sala de nasteri, unde le-aminformat pe doamnele asistente ca nasc. Daaaa...au spus ele, dar nu acum, ca esti la primul copil si dureaza cam 12 ore...Nenica...io nu sunt aia sa ma vait...asa ca am tacut din gura dar le tot intrebam daca e normal de exemplu, sa imi amorteasca mainile, sa scada pulsul copilului (il auzeam la monitor), le rugam sa cheme anestezista (ca avem trusa de epidurala pregatita)...nimic.
Cand l-au sunat pe Posea saracu'...cum dracu sa mai ajunga de acasa ca era prea tarziu. La 7si 20 am nascut cu doctorul care era de garda si in grija caruia ma lasase.
Nu mai spun cum se purtau,nu mai spun de mizeria de la baie, nu mai spun ca si ACUM am infectie la unghia de la un picior pentru ca am facut dusuri in baile lor mizerabile. Am plecat pe data de 6 de acolo si nu am putut dormi vreo 3 luni de cosmarurile pe care le aveam...
Zilele trecute am intrat pe site-ul Biancai Brad si am zis merci ca suntem in viata si eu si Mara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Irinusha spune:

Medeea, felicitari!!! Sa-ti traiasca si sa va bucurati de ea!!!

Emilia, felicitari si tie! Sa-ti traiasca!

Numai bine ambelor mamici! Fetite sanatoase si papacioase!

Mamica de Cristian (3 Mai 2004) & Amélie (26 Iunie 2007)

* * *
La omu' sarac nici "floricelele" nu trag ...
Sa-i ajutam sa se faca sanatosi:
Stefanel / Andrei/ Sonia / Darius / Teo / Ionut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns godzila spune:

Medeea sa-ti traiasca clopotzica! Din cate Metoda dr S. am aplicat-o si eu cu succes la fii-mea (de fapt e metoda plansului controlat...adica aceea de a merge totusi in camera pt linistire la un interval care se dubleaza treptat- repectiv 5, 10, 15 min...etc), dar la o varsta mai mare. Acum mi se pare ca e prea mic sa intzeleaga ceva...o sa aplic metoda pe la 2-3 luni.

Emi inca odata felicitari! Abia astept sa ne impartasim greutatile cresterii a 2 copii cu varste apropiate.

Vera, mamica de Vlad Mihai (25 ianuarie 2008) & Iulia Maria (17 octombrie 2005)



POZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:



Medeea felicitari pentru Ana Gabriela, sa fie sanatoasa,norocoasa si papacioasa!!!


Nana, Irinusha, Vera multumim mult de urari!!!



Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bety spune:

Felicitari, mamicilor!
Sa va traiasca bebelinele, sa fie sanatoase, mancacioase si frumoase.
Pupici speciali, tie, Ema=EmiliaPop!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Multumesc tuturor, dragele mele si va pup pe toate. Noi am ajuns aseara acasa si nu am dormit decat trei ore, dar nu ma simt obosita, am facut mancare, am pus rufe la spalat, am facut curat si am hranit doua pisicute de fetite. E minunat! Am sa intru cand reusesc sa ajung la un program cat de cat regulat.

Medeea, mamica de Tea Ana (14 februarie 2008) si de Tea (17 iulie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns geo_ionita spune:

Felicitari MEDEEA!!!! SA AI UN BEBE SANATOS, CU MULT NOROC IN VIATA SI SA FIE LA FEL DE FRUMOASA CA SORA EI...sa ne povestesti cum a fost.
Noi ne pregatim de botez sambata...abia astept, sper numai sa se mai incalzeasca vremea...Acum imi pun minetea la contributie ca sa fac surprize frumoase ptr invitati si copii lor. Va las ca bebelina cere papa...:P


Georgiana
mamica clopotelului Bianca Maria (25.12.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandana spune:

nu m-am putut abtine

Medeea, esti nemaipomenita! eu nici acum nu am o viata normala si tu esti plina de energie

ca sa intelegeti care e durerea mea, Tea si Carmen a mea sunt nascute in aceeasi zi, iar acum Medeea are timp de gatit, spalat si asa de distractie mai ingrijeste si de o puiuta de 4 zile

aflu eu de gutiera si iti scriu, stiu pe cineva care si-a facut in 7 zile, 200eur, in bucuresti

pup pe toata lumea

dandana mamica de bebelusa iubita 17.07

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emiliapop spune:

quote:
Originally posted by bety

Felicitari, mamicilor!
Sa va traiasca bebelinele, sa fie sanatoase, mancacioase si frumoase.
Pupici speciali, tie, Ema=EmiliaPop!


"Oamenii buni au parte de lucruri bune."
Beatrice are bebelina mult dorita
Poze dragi



slideshows_nou_nout


Am 1 an si sunt o mica pianista






Betty multumim mult si tie si papusicii pianiste!!!

Bun venit acasa Medeea!

Emilia cu Eveline Mihaela (05.02.2008) si Alexandru Paul (16.08.2006)



poze cu noi si Eveline

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Medeea76 spune:

Multumesc din nou, fetele.
Geo, sa ne povestesti despre organizarea botezului, vreau si eu idei!
Dandana, iubita, am sa te sun cand prind ceva timp liber, vorbim atunci. Pupa pisicuta mica.
Emilia, cum e? Tare mi-ar placea sa ne intalnim.
Bety, si Tea mea e pianista, dar amanam inceperea lectiilor pana la doi ani, desi deja recunoaste nota do central... Al cui e pianul? Al vostru sau erati in vizita? Eu abia astept sa incepem lectiile, mai ales ca odata cu ea va invata si al meu, ca de mult ma bate la cap.
Eu deja sunt mai relaxata, am dormit 5 ore azinoapte (in total), ceea ce e un mare progres. Ana mica e o mare mancacioasa, o alimentez mixt, desi mi-ar placea sa ramanem doar cu sanul... Tea e in culmea fericirii, ii da pampersi, suzeta si lego lui Ana. Si bineinteles se cocoata in landou cu suzeta in gura, desi ea nu a vrut suzeta cand era mica, ca sa nu mai spun ca atarna pe jumatate afara din landou, dar ea de ce nu?


Medeea, mamica de Tea Ana (14 februarie 2008) si de Tea (17 iulie 2006)

Mergi la inceput