Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (66)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns slippers76 spune:

Hop si eu, cam greu ce-i drept. De ieri dupa amiaza bolesc si nu m-am prea ridicat din pat.

Teo

Sim, ce petrecaret e Stefan! Bravo pentru iesire.

Sabina, sanatate Sofiei! Si Vlad s-a ridicat ieri in fund, in carucior, ca ii agatasem o jucarie noua si a fost taaare interesat de ea. Nici nu si-a dat seama cand s-a ridicat! Avem si dovezi, i-am facut poze, dar nu le-am descarcat inca.

Tomitza, of, ce chin trebuie sa fie pe voi!

Magda, tu ma intrebai, parca la un moment dat daca Vlad s-a nascut cu ochi albastri. Da, asa s-a nascut, dar sigur nu si-i pastreaza, ca asa a fost si Miruna pana pe la un an si ceva, apoi s-au inverzit usor-usor.

Noi suntem tot bolnavi, Vlad tuseste destul de rau din cauza mucilor si nu poate dormi, iar cu Miruna se ingroasa gluma, se simte din ce in ce mai rau si parca si urina e putin tulbure. Astept rezultatele de la analize, dar parca vad ca nu scapam fara antibiotic. De mine nu mai zic nimic, ca voce nu mai am si nici ochii in cap nu-mi mai stau.

Ana, mami de Miruna (16.05.2003) si Vlad (01.09.2007)
Pozele noastre le gasiti pe Flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

quote:
Originally posted by carpatina

quote:
Originally posted by Sabina

peste tot la mericani diversificarea se numeste "introducing solids"
pai atunci de ce pana mea se dau sucuri si zeme chioare?



Pai mericanii astia nu dau zeme chioare, ei dau solide, ca doar stii ca sunt oameni seriosi si ce zic aia fac.

In planul de alimentatie pe care mi l-au propus mie aici, sucul de fructe e folosit doar ca sa inmoaie biscuitele..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)







Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Gabriela77

Carpatina mami, ai inceput sa o diversifici pe Ioana?


Dom'le... maine e ziua Z. La aniversarea a 4 luni, noi mancam tort si ea primeste prima lingurita de mar. Azi am facut repetitia... am dat marul pe razatoarea cumparata in acest scop... si i-am demonstrat copilului de 3 ori (cate o data pe cap de adult din perimetru) care tre' sa fie reactia ei dupa ce mananca ...
Evenimentul se filmeaza.. asa ca ma duc sa imi aleg tinuta.. he he..

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by alehiam

quote:
Originally posted by carpatina
si zau ca am sters si praful.. da' cred ca s-a prins ca-s om bun.. ca vad c-a venit inapoi.. si parca si-a adus si neamurile...




carpatino, cred ca si praful meu e neam cu al tau




Ahhhh.. adica de la tine au venit rudele in vizita? Binneeee.. Weekend-ul viitor il trimit pe-al meu (praf, nu te gandi la altele)la tine. Daaaa????

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Mai Sim, tare frumos baiat ai... si pare asa de mare in poze.. Ce culoare au ochii lui?

Mortala poza cu Stefan, tati si tiramisu... zici ca tati dadea probe pentru filmul "Desperados" ... A fost macar buna?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Slippers, sanatate multa!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Sim... cred ca in ultimele zile te-am "dovedit" la capitolul cumparaturi... ca au ajuns reducerile la -70%...
Pentru mine inca n-am executat nimic.. la magazinul unde-mi place mie se tin tari.. sunt numai -50%.. Dar, tinand cont ca de saptamana ailalta ma duc la serviciu.. o sa ma "multumesc" si cu atat


=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Mai Sim, tare frumos baiat ai... si pare asa de mare in poze.. Ce culoare au ochii lui?

Mortala poza cu Stefan, tati si tiramisu... zici ca tati dadea probe pentru filmul "Desperados" ... A fost macar buna?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)



albastri deocamdata. Si tiramisu ala era mortal. Daca nu as fi bagat mancare la greu, as mai fi cerut o portie. Acu' stau si ma gandesc la el. Si oricum, per total, am mancat precum o scrofita .

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sim_stoian spune:

Carpatina, vreau si eu reduceeeeeeri! O sa le prind pe alea de vara la SCS, Viena si Parndorf, ma razbun atunci...

Sim, mami de Stefan (25.08.2007)
Povestioare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Mai Gabriela77 (ca sa nu fie confuzie de care gabriela e vorba... si cand te duci la serviciu o sa primesti din nou masina de la ei? In cazul asta.. ce-o sa faci cu a ta?

Sa-ti traiasca barbatul.. la multi ani!

Auzi.. daca de ziua lui iti ia tie masina.. de ziua ta... cui ii cumpara cadou?

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput