***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (46)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

pepsi, multumesc de intrebare;sunt aproape bine;varza isi face cu brio efectul;

eu ma pregatesc sa fac un implant dentar;a facut vreo mamica de aici?nici nu stiu ce sa cer...

am gasit ceva fain pe net sa afli ce bebe o sa ai, baiat sau fata; la mine s a verificat cu bia; la voi se verifica?
http://www.petocuri.ro/calendar_chinezesc.html

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana13 spune:

A refuzat Patrick brocoli!! Sau pt ca nu era pireu fin, probabil... oare cu ce sa il fac sa iasa ca pireul de cartofi? ca a iesit cam sec... si nu ii place textura.

Ii place tare iaurtul. e ok sa ii dau in fiecare seara?
Alyna24 tare dragut bebele tau, cum se face el ca plinge (in clipul vorbesc). Smecherii!!!
Ckristina, mie mi-a iesit fetita si am baietel

Ioana mama de bebe
Patrick Alexandru (01.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vas spune:

La mine nu se potriveste!!!!!!!!!!!!!ca de altfel ori ce tip de calendar

Sunt mamica
poze
13.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelabv spune:

Hmmm... la mine se pare ca s-a potrivit calendarul...fetita !!!

Vas, va asteptam cu drag ! Eu nu ma gindeam sa plec de acasa, de linga mama, dar asa a fost sa fie, mi-am cunoscut jumatatea si in 6 luni era in Romania sa ne casatorim. Nu mai era cale de intoarcere.Cit despre distante...de la mine pina la Pepsi sunt cam 850 de km...Eu stau chiar in sudul provinciei Ontario , aproape de Detroit. Emigrarea e un pas mare, si ca oriunde sunt si avantaje dar si dezavantaje...



Pupici Angi si Nicole ( 28 mai 2007)
www.totsites.com/tot/nicole-amber" target="_blank">POZICI NICOLE-AMBER MICA PRINTESA
Asa creste Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alyna24 spune:

Ioana, e super smecheras cand vrea!Cand se plictiseste incepe sa tipe si cica plange dar nu are o lacrima!

Andrada, fratior sau surioara????/[:)))]No way!

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=4a6d3bdb13f907e3635902&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=email" target="_blank">SARBATORI

DAVID
Alyna si David (22 Aprilie 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kid spune:

ckristina La mine s-a potrivit, a iesit baiat

Ioana13 Si juniorului meu ii place iaurtul si ii dau aproape zilnic, dar nu simplu, ci cu fructe sau cu cereale. Si il mai folosesc la facut piureuri, de ex la galbenus sau la pui, sa le fac creme si ii plac mai mult asa.

Lavini Sa fi sanatoasa si fericita alaturi de cei dragi!


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut


Filme Vladut


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabiu spune:

buna fetelor,
am vazut ca vb de antibiotic luat cu "biotics". Spuneti-mi si mie ce este si cum se ia ca si puiul meu ia augumentin ( a facut o infectie urinara si luam antibioticul asta pana aflam la antibiograma la ce antibiotic anume cedeaza). Insa nu vreau sa dam in altele asa ca i-as da cu ce ziceti voi dar nu stiu ce sa cer la farmacie.
multumesc anticipat

gabi, mamica lui-Albert Mihai, 10.05.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Pepsi, sa nu cumva sa dai casa vecinilor altcuiva, ca ne suparam !!! hai ca mutam capsunelele peste ocean ! eu chiar vb serios... ah, ca n-am jucat la loto azi... fir`ar ! las ca maine bag 2 bilete !

vas, cu mare intarziere iti urez si eu La Multi Ani !!!

lavini, la tine cu mai mica intarziere, tot un La Multi Ani din toata inima !

eu tot zic ca-mi iau 1 zi pt mine, de lene si rasfat, dar un ma tin de cuvant niciodata. si mai rau e ca cedez psihic... ma lasa capu rau de tot ! acum, de exemplu, a tras o tahipnee din cauza de retentie de lichide... si respira asa repede saraca... da era si pe burta si incerca sa se tarasca (uneori ii iese!).. eh si mi s-a urcat inima-n gat si am sunat pediatra si (e foarte directa si sincera) "m-a linistit" ca e cam nasol... si i-am dat furosemidul si in nici 5 min a facut pipi... deci era umflata de lichide ! si pana am mai sporavait eu cu dr la tel s-a mai lnistit... a mai cerut nitel lapte si a adormit. dar eu am ramas cu durerea de cap, tahicardia si stresu si vreau si eu la masaj 2 ore, asa, pt binele meu psihic, ca ma inchid astia la nebuni.

se ofera cineva cu analizele la zi si destul curaj sa stea cu Sonia 3 ore??? oferim mancare si senzatii tari !

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Graviduta spune:

Mai, fetelor, cum pot sa iau o proba de urina de la Mara, sa-i fac un sumar de urina? Ca la coprocultura e simplu, dar la urina chiar nu am nicio idee cum se ia la bebei in pampers.

Alina si Mara vrabioara (27 iunie 2007)

Diversificarea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

Graviduta, uite-asa :

te duci la spital si ceri una bucata punguta de colectat urina, suc gastric, dupa caz. ii rogi sa iti explcie cum se ataseaza copilului... si daca nu intelegi iti explica eu : dezlipesti marginile cu grija si le lipesti foarte atent in zona cu pricina, mai ales spre fundulet ca sa nu se piarda acolo si e urma pui pamepersul. si astepti. si la un moment dat o sa faca pipi !!!

succes !

parca am dat o reteta de prajituri

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com

Mergi la inceput