LMA Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (278)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

hai ca am impachetat o groaza de masini, jucarii si le-am pus bine. am mai si aruncat unele...nu aveam loc in camera lui de cate prostii are.
Imediat ii pun spanacul la fiert, dar sunt fericita ca mi-a baut 200 ml de lapte prin somn.

Irina pai ce sa o mai bat la cap pe Ana, mi-e si rusine sa apelez la ea doar cand am nevoie. lasa ca am eu un prieten bun in Franta, care n-are incotro si se executa la comanda.
Si mie mi-a facut eco la gat si mi-a descoperit un chist. mi-a dat tratament, s-a micit, dar cum am ramas , l-am intrerupt. si uite ca au trecut aproape 3 ani si nu m-am mai dus sa vad ce e cu el.
Anca lasa-ma ca deja ma enervez pe astia de LR. imi zic ca au o probl. tehnica, nu pot da curs comenzii si la urmatoarea comanda primesc un cadou deosebit, si mi-a dat un cod.pai eu astept sa-si rezolve probl. ca-mi dispar lucrurile din cos.
Am luat bluzite pt. Marco, ca aici stam mai prost si si-a comandat prietena mea, caci ea avea un cec baban.
Canda nu ai nevoie de cizmulite?
lasa ca ti-am laudat eu barbatul la Clau cand am vazut patul. E super misto oricum, ai sot priceput in toate.
Tare e Filip, asa face si Marco zice:"mami caca", asta inseamna ca e in pampers deja. cum nu are pampers ziua nu prea face.asta e probl. noastra.
Of Ana ce ma intristez cand aud de Clara, draga mea cat mai sufera ea, normal ca e indispusa.
mai si eu m-am gandit ce e ala svetar. noroc ca m-ai lamurit. si pe la noi se mai zice asa, dar sa mor de stiu cum se scrie. eu ii spun: "sfetar".o fi cu v cum ai scris tu.
Maraki chiar ieri vb. cu Clau de salariile din Buc. pleaca un colaborator de-al lui de la 1000 euro, la 2500 acolo, masina noua Ford Focus, apartament platit si telefon. Cica isi duce si prietena ca acolo sunt mari salariile de asistent manager, nu ca aici.
Daca ar primi si Clau vreo 3000 euro urgent am merge, l-am prostit si pe el. ce ne e Tm sau Bucuresti? tot departe de ai nostri suntem, tot singuri trebuie sa ne descurcam.
eu nu cred ca ne-am acomoda in agitatia aia si traficul care e, dar pt. un salariu bun si cariera ce n-am face?

gata, la bucatareala cu mine.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Irino vin si eu...ma primesti la tine? hai ca dorm pe jos, ca si prietenul nostru.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Biensure ca va primesc...cel mai fain se doarme pe jos ce stiti voi?
Mai dar dc retin eu nu era vb de dermatita acum la Clara.Stai ca sap si aflu eu.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hi hi , am zambit si eu una mare pe ziua de azi cu reclama Ioanei la marea Neagra . O fi , ce stiu eu . Adevarul e ca daca noi nu am dus-o pe Clara la mare , apai...... . Vreo 6 luni pe an , de 2 ori pe saptamana . Chiar aseara ma gandeam si eu la chestia asta . Atat ma rog si eu sa intram in alea 50 % din cazuri in care dispare dermatita inainte de 3 ani , ca de nu pana la adoscelenta .
Irina , da e dermatita atopica , despre ce te documentezi ?
Canda , da avem crai mandru . Si tu ai o nora dulce da dulce si sfioasa si cuminte si.... o Doamne cat am pupacit-o , si clara la fel
Giova ,

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Ana pai nu stiu de ce aveam eu impresia ca intrase incontact cu niste copii cu pojar sau varsat de vant dc nu o fi acelasi lucru. Cert e ca am luat-o razna de tot , dar am gasit postarea ta unde spuneai de febra si ca se simte rau si nici vb de pojar , cred ca am incurcat eu borcanele.Asa ca hai la marea Neagra sa vezi cum trec toate.\La vara aici baga Mazare si cel mai mare festival de moda din tara deci cine e modista sa vina la festival , cine nu la grand prix , cine nu ...la o bere cu mine



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ce spor am la toate, daca nu e marco prin jurul meu.

irina eu m-as baga la o bere cu tine, numai sa vin prin partile alea. Chiar bani de cazare are Clau sa-mi dea.
si daca ar merge toate ca la carte, chiar as veni o sapt. cu marco la mare.
ana doamne ajuta sa-i treaca pana in 3 ani. fetita care e la mama, tot un fel de dermatita face si numai pe fond nervos. dar se aseamana cu cele ale Clarei. si ea face tot tratament homeopat si tare bine ii merge.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:


Sunt chiauna de atata muca si inca n-am terminat...
Dar am intrat sa va salut

Toanca si Matei Alexandru 06.01.2006

poze

http://www.dropshots.com/toanca
http://www.dropshots.com/toanca1
http://www.dropshots.com/toanca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Am ajuns acasa si astept sa fiarba apa ca sa oparesc spanacul ... Giova vad ca azi e zi de spanac si la voi
Giova cu cizmele nu m-am stresat ca nu avem zapada in zona si in week-end am fost la ski fara Filip. Trebuie sa vb cu Codru sa vedem cand mai mergem in formatie completa si atunci chiar am nevoie de ele. Ia mai bine zi tu cand ai chef de o intalnire?
Ano stim noi ce mandra avem in Elvetia, dar vad ca Mira nu mai baga un ochi pe aici sa ne spuna ce mai face. Am vazut pozele tale si tare mi-a placut ce gasca era acolo la Mira.




Angi de motanel (5.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Salut si de la noi.
Din ce in ce mai rar am timp sa deschid calculatorul. Noi suntem bine, ne pregatim de gradinita. Luni va fi prima zi, asa ca sa ne tineti pumnii. (am emotii groaznice)

Pupam toate mamicile si toti copilasii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Canda astept sa se vindece piticul si ne intalnim, ca e musai. Chiar vorbeam si cu ingrid si trebuia sa ne vedem sapt. asta, dar in conditiile de fatza, lasam pe alta data.
Unde ati fost la sky?
Ana v-ati hotarat pe gradi? a ramas aceeasi?
Tin pumnii sa se integreze repede in colectivitate Tibi.
Toanca pupicei si de la noi. sper sa fii mai libera maine sa ne mai zici de Mateias.

Marco mi-a facut un kk moale...si nu avea pampers...asa ca am avut ce spala.
merg sa-i dau spanac, poate sa-l manance.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput