LMA Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (278)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

quote:
Originally posted by acina

Giova ba da, cu noi in camera doarme andrei dar cand am facut dulapul, l-am facut special pt lucrusoarele lui , am mai facut niste modificari in camera ca sa-i aranjam si lui patul.Poate sunt mama obsedata dar nu pot sa-l las sa doarma in alta parte, nici macar cu maica-mea.
Ce ca lumea ca ati fost la plimbarica, e asa frumos afara.
Ce comanda ai facut pe baza cec-ului pt LR?
Of apropo de asta iar mi-am amintit ca trebuie sa incasez cec-urile alea de la ei.Varza sunt.
Irina, la vara sunt pregatita si eu pentru bere.Sa ne zici ce vesti ai de la dr.
Maraki ce te mai chinui cu socrii astia ai tai.
Apropo de Bucuresti da, sunt schimbari mute de care probabil astia care stam aici nu ne dam seama.Doar in mica masura , cum stam noi cu orele prin trafic la ore de varf, cum apar masinile lansate la ultimile saloane auto , imediat si la noi pe strada si tot asa.
Sper ca in maxim 2 ani s ama mut de aici.Si totusi la cat e murdar, fitis si nu mai stiu cum, Bucurestiul inca atrage ca un magnet.Din pacate cei care vin aici sunt si ei in cautare de o viata mai buna, nu cred ca si-au gasit locul.Doar daca sunt ei tari in ceva.


Anca 21 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii




referitor la " o viata mai buna "...eu nu sunt asa de incantata cu mutatul asta. pentru mine este o schimbare foarte mare. va trebui in septembrie 2009 sa renunt la serviciul actual. dani imi tot zice ca cu afacerea mea va fii mai bine in bucuresti, el cunoaste f bine capitala, merge de 4 ani cel putin o data pe saptamana acolo, dar nu-i acelasi lucru. aici, in cv, cunosti lumea, lumea te cunoaste pe tine. ca sa nu mai zic de faptul ca ai mei ma ajuta f mult atunci cand am nevoie . acolo vom fii noi si alti prieteni care au plecat acum 4 ani din cv si care acum lucreaza la bcr.

insa nu vreau sa-i arat si lui ca nu prea imi doresc sau ca mi-e frica ce ma asteapta pe mine acolo pentru ca nu vreau sa-i tai elanul, pentru el este sansa vietii, ceea ce-si doreste oricine in domeniul lui, este nivelul maxim de experieta profesionala pe care o poate dobandi.

si-apoi daca l-as trage inapoi , ma trezesc pe la 40 de ani ca imi va zice " ce-ar fii fost daca mergeam? din cauza ta...etc". asa ca mai bine, incercam. doar suntem suntem tineri, asa cum zicea si silvi.

inca nu stim cum o sa facem cu copiii. am inteles ca bonele sunt f scumpe acolo, sa zicem ca pe sebi l-am duce la gradi, dar ce mic? si sa-i despartim, in sensul ca unul cu noi, altul acolo, iar nu-i bine. sa-i la s aici, mi-ar fii ffff greu. de fel, sunt f posesiva cu ei. daca eu i-am crescut, trebuie sa stiu tot tot ce fac.

deci, in concluzie, nici eu nu sunt incantata de capitala, agitatie, lumea mai rea, mai distanta, dar de dragul familiei mele, voi avea incredere oarba in instinctul sotului meu.

asaaaaaaa, eu am adormit cu copiii pe la 15 30. sebi doarme si acum. cel mic se fasnste pe langa mine. se apropie ora de masa. sebi nu prea mi-a mancat la masa de pranz. asa ma oftic cand gatesc degeaba....aveam ciorbita de pui, pilaf de orez cu pui si pastrav prajit...a mancat cateva lingurite de ciorbita ( 4-5 ) si 3 bucatele de peste fara paine).

pana vine dani de la bucuresti sunt tot pe aici cu voi...

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

quote:
Originally posted by Ana_m

Hola si de la noi ,
Multumim de intgrebare cuscra (mi-au trebuit 5 min pana mi-a picat fisa de cine ai intrebat ), Giova , Ioana .
Nu suntem grozav , ieri nici lapte , nimic nimic nu a vrut sa puna in gura . Azi noapte atat s-a scarpinat la manute ca am gasit tot ceasrsaful cu sange Si groaznic de suparata s-a trezit , nu voia sa -i schimb pampersul, nu voia sa se imbrace , s-a isterizat 10 min, s-a pus dup a perdea si statea, ba plangea. Of of
Febra nu mai are asa de mare , dar nu se simte prea bine , clar .
Maraki, am uitat sa iti raspund , sveter , e .... pulover cu nasturi ... nah , bata-le de regionalisme , nu stiu cum sa zic altfel. Ai inteles despre ce e vorba ?

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m



hola cuscra. si sebi are crize d-astea, mai ales cand se trezeste. sa nu-l pupic, sa nu te asezi langa el, sa nu-l mangai, sa-l lasi acolo sa-si revina. se pune pe-un plaaaans " a pate " = la o parte ; " tege "=sterge. noua ni se mai intampla cateodata si noaptea, nu stiu daca v-am spus, sa se trezeasca urland /tipand si parca nu ne mai aude, nu ne intelegm deloc cu el cand inceracm sa-l linistim. nu se linisteste decat daca ne plimbam putin cu el in brate prin casa. oare ce-o fii?

saracuta cu mancarimile alea...cred ca nici nu poate dormi sa s odihneasca si de-aia are starea asta de iritare....da-i macar lichide - ceai, sucuri, sa nu se deshidrateze. eh, da ' stii u sa-i dai. zic si eu ca mi-e draga norica mea frumoasa si-mi pare rau de ea

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

quote:
Originally posted by Giova

Canda astept sa se vindece piticul si ne intalnim, ca e musai. Chiar vorbeam si cu ingrid si trebuia sa ne vedem sapt. asta, dar in conditiile de fatza, lasam pe alta data.
Unde ati fost la sky?
Ana v-ati hotarat pe gradi? a ramas aceeasi?
Tin pumnii sa se integreze repede in colectivitate Tibi.
Toanca pupicei si de la noi. sper sa fii mai libera maine sa ne mai zici de Mateias.

Marco mi-a facut un kk moale...si nu avea pampers...asa ca am avut ce spala.
merg sa-i dau spanac, poate sa-l manance.


_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)



il ii fara pampers in casa, nu? si eu la fel...sebi cand face kk imi cere olita, dar de pisu mai uita si scapa pe el, mai ales cand se joaca. am pus sub covertura pe canapea un sac de plastic.

pofta maaaaaare!!! ii iei spanac de la du jardin sau de care?

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

SARA BUNA GAGICI
noi asteptam pizza ..motivul??? a luat fata mea si olimpiada la matesi merge mai departe

STEFAN????? mortal.....dialog cand am venit acasa:mamii a titici?(mamii de la servici?)...da mamii vin de la servici!......mamii cacata?? (mamii ciocolata?) ...ac adac io ii zic ca plec la servici sa aduc ciocolataaaaaaaa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

cosmi FELICITARI pentru BIANCA si la mai mare!!!si pupici la vorbarici.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumbita spune:

va vine sa credeti ca sebi inca nu s-a trezit si doarme de la ora 15 30...vai de capul meu la noapte ma duc sa-mi fac macar o cafea e acum.

www.dropshots.com/bumbita" target="_blank">are mama doi baieti

bumbita mami de 2 eduard ( 25 septembrie 2007 ) si sebastian ( 03 ianuarie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Bumbita asa suntem noi in Tm. eu de fapt, Clau si-a facut relatii in domeniu.Daca eram in Alba aveam relatii in tot, asa ca nu imi era asa de greu...aici....
Si Clau a avut 2 oferte: unul ca si project manager la mari constr. in tara, altul la Bucuresti, dar mai si pleca tot in tara. a fost la interviuri, i-a refuzat din start si i-a rugat sa nu-i mai zica ce salariu i-ar fi oferit. asa nu stie ce-a pierdut.
Iti va fi greu, dar nu va fii imposibil. te vei descurca cu copiii, ai putea sta acasa pt. inceput.
Oricum viata e mult mai scumpa, si se duc banii...cum nici nu visezi. eu vad la noi in Timisoara.
da e fara pampers, dar nu zice decat dupa ce face kk. pipi zice, dar trebuie sa fiu pe faza ca ii si da drumul.
Spanacul e dintr-ala din piata, verde. Nu-mi place cel din conserva sau congelat.
Cosmi felicitari mama pt. Bianca. mai ce fetita ai!!!bravo ei!!!

a papat, asa ma bucur.
acum il asteptam pe tati, pt. noi am facut varza calita cu carnitza de porc si carnati.

_
Gio si Marco (6 ian. 2006)
poze si filmulete Marcowww.dropshots.com/giova2" target="_blank">(1),www.dropshots.com/ioana_purdea#" target="_blank">(2),www.dropshots.com/giova#" target="_blank">(3)
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=20b0170d301bd72a22e2bb&skin_id=0&large" target="_blank"> Marco- ingerashul nostru(montaj)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

giovams ca te gandesti la noi...bianca este un copil care poate mult mai mult dar....e cam imprastiata , dar de cateva saptamani o vad mai matura si munceste mai cu spor....n a stiu sa citeasca , scrie mai devreme ca alti copii dar este inzestra cu o inteligenta.......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anasebe spune:

Gio A ramas sa-l ducem la gradi de care ti-am spus. Vai...sper sa fie bine.
Cosmi E minunat sa ai asa copii buni!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Cosmina felicitari fetitei tale Am zis eu ca ai copil super destept Ce urmeaza acum?
Bumbi, de unde ai scos ca santem mai rai si distanti? Romanul e roman peste tot Nu cred ca sant diferente de comportament in functie de oras.
merg sa-i pregatesc masa lui Angelo

Monica
http://www.community.webshots.com/user/maraki36
mamica de bebe Angelo ( 29 Dec. 2005 )
Foto Angelo
Angelo1
Angelo2
Angelo3

Mergi la inceput