LMA Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (278)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Giova ba da, cu noi in camera doarme andrei dar cand am facut dulapul, l-am facut special pt lucrusoarele lui , am mai facut niste modificari in camera ca sa-i aranjam si lui patul.Poate sunt mama obsedata dar nu pot sa-l las sa doarma in alta parte, nici macar cu maica-mea.
Ce ca lumea ca ati fost la plimbarica, e asa frumos afara.
Ce comanda ai facut pe baza cec-ului pt LR?
Of apropo de asta iar mi-am amintit ca trebuie sa incasez cec-urile alea de la ei.Varza sunt.
Irina, la vara sunt pregatita si eu pentru bere.Sa ne zici ce vesti ai de la dr.
Maraki ce te mai chinui cu socrii astia ai tai.
Apropo de Bucuresti da, sunt schimbari mute de care probabil astia care stam aici nu ne dam seama.Doar in mica masura , cum stam noi cu orele prin trafic la ore de varf, cum apar masinile lansate la ultimile saloane auto , imediat si la noi pe strada si tot asa.
Sper ca in maxim 2 ani s ama mut de aici.Si totusi la cat e murdar, fitis si nu mai stiu cum, Bucurestiul inca atrage ca un magnet.Din pacate cei care vin aici sunt si ei in cautare de o viata mai buna, nu cred ca si-au gasit locul.Doar daca sunt ei tari in ceva.


Anca 21 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns acina spune:

Canda asa minune ....
Hehe! doar ti-a zis baiatul caca acum.

Anca 21 sapt+ mami de Buburuz Andrei (13.02.2006)
Pozele Noastre
Povestea Nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Canda pai de ce nu ai nimic prtin sertare, pai se paote? Deci sa inteleg ca v-ati pricopsit si voi cu mirositoare in mijlocul camerei...dar gestul conteaza...baiatul a spus...la mine e si mai bine...vine, ma trage de mana si incepe sa se strambe si sa gasticuleze ca miroase...si c a trebuie sa il schimb...dar e bine si asa asta inseamna ca stie ca a facut ceva, sa vedem cand o sa ne spuna si inainte de procedura.
Anca tu cui ai de dat bere? Mie nu stiu dc mi-ar place sa stau in Bucuresti tocmai din pricina aglomeratiei , in schimb mi-ar place sa merg la meciurile Stelei , la spectacole , la un resto de Doamne ajuta, etc.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hola si de la noi ,
Multumim de intgrebare cuscra (mi-au trebuit 5 min pana mi-a picat fisa de cine ai intrebat ), Giova , Ioana .
Nu suntem grozav , ieri nici lapte , nimic nimic nu a vrut sa puna in gura . Azi noapte atat s-a scarpinat la manute ca am gasit tot ceasrsaful cu sange Si groaznic de suparata s-a trezit , nu voia sa -i schimb pampersul, nu voia sa se imbrace , s-a isterizat 10 min, s-a pus dup a perdea si statea, ba plangea. Of of
Febra nu mai are asa de mare , dar nu se simte prea bine , clar .
Maraki, am uitat sa iti raspund , sveter , e .... pulover cu nasturi ... nah , bata-le de regionalisme , nu stiu cum sa zic altfel. Ai inteles despre ce e vorba ?

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Aoleu Ana da nu ii dau cu ceva mixtura mentolata ca sa nu se mai scarpine? Draga de ea ce nasol trebuie sa fie , suntem noi oameni in toata firea si nu reusim sa ne controlam dar apoi ei mici!Pupici si aveti grija de voi!



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Irina , nu ai vrea sa stii cu cate nu ii dau si cat costa unele , dar degeaba , e ceva ce vine din interior manifestarea e la nivelul pielii . Si merge corelat cu factorii de stres

Ana si Clara Francesca (16.01.2006)
http://www.dropshots.com/ana_m

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns canda_h spune:

Mai cu sertarele mele e treaba complicata ... tot timpul gaseam ceva pe acolo: cioco, napolitane, fursecuri dar cum gata le las goale, bag numai documente acolo ca sa nu ma mai ispiteasca

Ana imi pare rau de Clarita, banuiesc ca iar va luptati cu dermatita + raceala ... draga de ea! pupici! Vad ca ati ati gasit crai "mandru" pentru Clara, sa fie intr-un ceas bun incuscrirea!

Acina am vazut patutul ... superb! Ce ma minunez eu e cum de nu a cazut Andrei, poate ca doarme mai linistit decat titirezul meu. Pai noi avem pat cu protectie si tot pica din cand in cand pe acolo pe unde urca in pat (e vreo jumate de metru fara bara din-aia de potectie).


Angi de motanel (5.02.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Ana eram sigura ca ii dai ceva insa stiuc a trebuie sa fie nasol.Incearca sa ii distragi atentia cu ceva. Zic si eu asa ca dc as fi fost in locul tau nu stiuc e as fi facut , probabil l-as fi dus toata ziua afra unde are multe preocupari si ar fi uita.
Canda si al mei baiat e tot asa miscacios cand doarme, tare sutn curioasa cand o fi in pat de o persoana cum va face.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Va citeeeesssc!
Voiam doar sa-i spun Anei ca noi avem niste prieteni care locuiesc in Irlanda si au un baietel de 1 an si 4 luni care are dermatita atopica. Asta vara au venit in concediu in tara si au stat 2 saptamani cu mititelul la mare (avea cam 10 luni) si dupa cura asta am inteles ca se simte foarte bine. Nu a mai avut nici un episod alergic, adica nici o eruptie, dupa ce s-au intors ii Irlanda (din august 2007). Si in vara cand l-am vazut, cand abia ajunsesera in Ro, avea saracutul niste rani pe manute si picioruse de la scarpinat de mi s-a rupt inima de mila lui. Se pare ca i-a facut foarte bine aerul, soarele si marea. Stiu ca voi o duceti pe Clara la mare acolo dar ma gandeam ca ar ajuta-o o excursie la mare in Ro, cine stie, poate sunt altfel razele, gradul de poluare etc. Mi-am dat si eu cu parerea!
Pupam pe micuta Clara si sper sa treceti cu bine peste episodul asta!


Ioana si www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=1bb14a37cece1022bc3177&skin_id=0" target="_blank">Razvan (03.12.2005) (montaj)
www.dropshots.com/T_Ioana" target="_blank">1
www.dropshots.com/T_Ioana2" target="_blank">2


"Cainele moare de drum lung iar prostul de grija altuia"



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns d_melli spune:

Da , da , da , bine zis Ioana haideti la mare la noi, ca numai marea noastra face bine.



Cel mai destept intotdeauna cedeaza!

Mergi la inceput