Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns magdaz spune:

Gabitz, Cecilia, multumesc de aprecieri !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cecilia, nu am avut decat nasii in vizita, prajiturile erau mult prea multe.

Gabitz, si Alex abia asteapta cadouri cand vine taica-sau din delegatii.

Papanash, al meu doarme bine mersi in camera lui, in patutul lui. Insa nu mai adoarme altfel.

Si_bv, sigur ca iesim cu piticii. primit PM.

Sim, daca veniti la mine nu e cazul sa speli masina ca sunt super noroaie pe aici.

Maruntzika, si mie mi se pare ca jumatate de mancare pica pe langa gurita, dar perseverez.

Emma, dulce foc Andrei al vostru!

Betty, si eu fac pete de la sampon, nu de la apa calda. Daca imi curge mult pe fata fac pete rosii ca edemele si frige rau pielea. E reactie alergica toata ziua. Eu sunt foarte sensibila la cosmeticale, greu imi gasesc creme de fata sa nu am probleme de la ele.

Andreeea_deea, parca imi amintesc ca ti-am mai raspuns, sau e posibil sa fi uitat. Si Andrei a avut mult mult timp haraiala aia, parca spre 4 luni a mai disparut. Elocom cred ca este cu cortizon, poate incerci altceva. Mai bine sa iti spuna ce anume banuieste ca este eczema respectiva.





Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Cecilia, bune rau cerealele alea din cate vad.

Teodora, draga mea, eu zic ca daca mergi la medic psihiatru nu ai cum sa pleci de acolo si sa te simti intreg la cap. Imi pare tare rau ca te simti asa, daca te-as putea ajuta cu ceva sa imi zici. Daca vrei trec maine pe la tine si iti aduc si prajituri. Asta ca sa nu te pun pe tine pe drumuri.
Dar sa stii ca Bernix are dreptate, de multe ori chiar noi insine ne amplificam angoasele.

Myral, ai dreptate, bifez un examen dat si sper totusi ca si luat. Andrei e cumintel, dar ma tem de tuse, taman acum cand plecam. Nici pe Alex nu vreau sa o mai duc la gradi ca sa nu mai aduca nimic pe acasa.




Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

am pus 2 poze...sa va mai inveselesc nitel!
http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/stef%20doctor/
teo - pupici.poate e mai bine sa vina ai tai la tine..sa te mai ajute cu una si alta...
roxana - nasolala faza cu metroul...of..bine ca nu s-a intamplat nimik!pupici.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Teo, draga de tine, daca azi ai ajuns acolo atunci e clar ca te simti mult mai rau decat am crezut noi. Bine ca poate mama ta sa vina sa stea cu voi, sper ca e o persoana tonica si ca pe langa ajutorul cu Mihnutzu', o sa reuseasca sa-ti ridice si tie moralul. Daca pot sa te ajut cu ceva, spune-mi, vin si-ti cant serenade sub balcon daca vrei... Te si astept vesti bune !
Rox, vad ca si tu ai avut o zi cu probleme. Hai, uita-le acum, gata, soarele a apus demult. Gandeste-te la ceva frumos, de exemplu la excursia de la munte...
Sabina, da, m-ai prins ! Am wrap, dar nu-l pot folosi ca e muuuuult prea lung si n-am masina de cusut, iar timp ca sa-l cos de mana . Da' acu' ca si-a luat si mandarinutza si-l folositi toate cu succes, mai ca m-as ambitiona si eu, poate-l trimit la cineva sa mi-l scurteze. Pe al tau ce lungime l-ai facut ?


Luy, fericita mamica de Maria Teodora ( 25 august 2007 )

Poze puteti vedea in contul comun pe flickr/contacts

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebeka spune:

Bernix multumesc de raspuns.Citind ca se intampla si la unele din voi parca m-am mai linistit.Ce sa zic ,azi dupa amiaza a regurgitat f mult dar tb sa ma gandesc ca mai e un pic si o sa scapam si de asta.

Acu mi-a intrat alta in cap:la fetele care alapteaza kk la bebe e in continuare moale si ca semintele de mustar,nu?Ca parca zisese cineva ca face tare sau n-am inteles eu bine.


Teo ti-am trimis un mesaj pe pm.

Bebeka,mamica fericita de REBECA-MARIA(15.09.2007)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Si-acu' pe scut despre noi, ca iar s-a treit Dra. Maraianu zisa si Degetzica si nu stiu cat mai pot sta.
Suntem aproape bine, adica iritatzia de la pasa a trecut cu cutaden (aniast, slippers la Degetzica n-au fost probleme, ea chiar avea nevoie de ceva care sa usuce bubitzele alea care supurau in varf), sper ca asta sa fie sfarsitul si sa nu reapara, dar azi mi s-a parut ca iar are muci pe care nu reusesc sa-i scot, Am pus colargol in nasuc si au reaparut atisoare maronii in kk, deci inghite muci la greu.
Suntem pe ultima suta de matri cu pregatirile de botez, iar duminica plecam la Breaza pt 2 sapt.

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

scurt ca am, bb marait:
Luy, eu am taiat cam un kmetrui din el(mai putin cred...) si nu l-am mai cusut. l-am lasat asa
plus ca mai e o chestie: peste geaca si pyulover...merge si mai lung! ai site-urile unde explica cum se pune?
plec, bb maraiiiiit. Pare putin caldut, dar nu-l chinui cu termometru. I-am dat 2.5 ml panadol si gata.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

quote:
Originally posted by Sabina

daaa, la ticu lacatusu o sa merg si eu! are magazin in Buc, mai ramane sa aflu adresa



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




uite aici:
S-a deschis in Bucuresti un nou magazin de echipament, pe strada Blanari langa club A.
Se cheama Everest si este a lui Ticu Lacatusu.
Pe langa produsele Vaude unde este singurul dealer autorizat din Ro, mai comercializeaza si produsele firmei Boreal si HiMountain.

nu stiu daca mai sunt si altele.

emma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Teo, te pup iubita.
daca ma duceam eu la psihiatru acu 2 saptamani ma interna sigur la cate imi treceau prin cap....nu te impresion a de diagniostic, te rog eu!
oricand ai nevoie, poti sa ma suni, zi si noapte!

Emma, s-a dus junioru chiarazi cica (el merge mult pe munte) si-a vazut un ruscsac...costa 6 milioane pfiuu, da ce nu face mama pt odoru ei.
al vostru cat cantareste?



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput