Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (62)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

daaa, la ticu lacatusu o sa merg si eu! are magazin in Buc, mai ramane sa aflu adresa



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

Gabriela ce dulce e printesa ta si ce dolofanica , dar nici Andrei de Emma nu e mai jos


Sabina pentru Sofia sa-i treaca repede

Ana...Mirunica ta ce mai face ?

Ramoiani super tare ...

noi am fost la cumparaturi, ca nu am reusit in weekend si se terminau pampersii si alte alea si tati pleaca maine 3 zile, iar Miru a obosit mititica s-a culcat imediat dupa baita nici 8 jumate nu era, dar sa vad ce-mi rezerva peste noapte



poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

suntem tare cuminti si ne plac cerealele...........
azi am papat a 2-a zi.....priviti-ne

http://good-times.webshots.com/album/562116547uiaZHn?start=12

Noapte buna, nu cred ca reusesc sa mai intru.


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihailescu teodora spune:

Fetelor,am fost la psihiatrie azi!
M-am simtit f rau pe la 16 si-am fugit la Sp.9!
Revin cu detalii dupa baitza si papa!
Ideea e ca de maine vine mama sa stea cu mine si sapt. viitoare voi pleca eu la ei!
Sfat:consultatii psihologice-incep maine,fara medicamente ca alaptez si cineva in permanentza sa stea cu mine sa-mi inving angoasele.La ce le-am povestit,cu toata sinceritatea,mi-au zis ca n-aveam copilul,ma internau

Teodora ,cea mai fericitade Mihnea Andrei(17.10.2007)
Mihnea
www.flickr.com/photos/21367727@N02/" target="_blank">Papanashul meu iubit

,,Daca vei reusi sa-ti pese si de altii inafara de tine,vei avea succes si te vei simti implinit'' Maya Angelou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prisi spune:

quote:
Originally posted by cecilia L

suntem tare cuminti si ne plac cerealele...........
azi am papat a 2-a zi.....priviti-ne

http://good-times.webshots.com/album/562116547uiaZHn?start=12

Noapte buna, nu cred ca reusesc sa mai intru.


Cecilia si bebe Cristian Matei(07.09.2007)





sa va fie de bine, ce dulcel e el acolo

poze
Marta si Miruna (06.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna seara. Nu e tocmai buna, nu detaliez ca eman energii negative si nu aveti nevoie de asa ceva la despresiile existente. Oricum postez mesajul a2a oara ca nu stiu ce s-a intamplat, cred ca de la negativele alea mi se trage. In fine. Examen cam ciudat si greu, nu stiu daca il iau dar sper. Frustrant rau. In metrou la intoarcere pusesera vreo 3 tigancuse ochii pe geanta mea si am avut oarece emotii cand m-au flancat cu metroul aproape gol. Dar e ok pana la urma. Restul maruntisurilor iesite pe dos azi nu vi le mai zic.

In rest Andrei a papat super supa crema, si suc de mar cu morcov. Ii place papa si casca ditamai gurita. Muci nu prea mai are dar ma tuseste, sper sa nu aiba ceva in gat.

Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

Teo, Doamne, ma sperii. Sper sa fie numai o faza si sa treaca usor. Ai grija, depresiile astea pot fi foarte usor amplificate si adancite de noi insine. Tocmai ma pregateam sa-ti spun ca stiu o doaman psiholog care sta chiar la Brancoveanu, da' vad ca tu ai luat taurul de coarne. Sa nu crezi ca esti singura care are ganduri negre. M-au tunut si pe mine vreo 2 sapt in preajma sarbatorilor. Nici n-am iesit din casa, il trimiteam pe Bobo afara cu copilu' si io faceam scenarii razbunatoare, ca evident, ca si Andries, gasisem si io un vinovat: seful meu. Multa sanatate!

Si_bv, nici Degetzica nu mai serveste tzitzi decat in pozitzia culcat.
Io acu' am alta pasarica: mi se pare ca raman fara lapte in sanul drept.

Sabina, sanatae Galagiei! Poate ia si ea exemplu de la tanculatu' de Gheo si nu mai raceste as des.

Cecilia, io merg joi la oftalmolog Adrian Burloiu. Daca vrei trimit nr. de tel. pe PM.

bebeka, si Degetzica regurgita cam spui tu ca face bb-le tau, mai ales in perioade de muci. Mi s-a explicat ca nu reusesc sa o ragai cum trebuie dupa masa si atunci cand iese aeul ramas din stomac antreneaza si o cantitate de lapte care a inceput deja sa fie digerat plius mucii de rigoare daca sunt. Io o tin cam o ora ridicata dupa masa. Nu o culc imedit decat noaptea.

Bun venit andreea_deea, papanash si anca tanas!



Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Teodora te admir pt faptul ca ai avut curaj sa ceri ajutor de specialitate care uneori e necesar si nu trebuie sa fugim de el. La tine cred ca totusi e putin mai mult decat o depresie trecatoare care trece de la sine. Te asteptam sa ne spui mai multe.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bernix spune:

andreea_deea, si bDegetzica a avut operioade cand haraia ca un fumator invederat, mai ales daca o culcam pe burta. Io le-am asociat cu mucii din gat pe care nu reuseam sa-i scot. Daca bb mananca si ia in greutate, nu cred ca are rost sa-ti faci griji. Daca, insa, ti se pare ceva ciudat da o fuga la medic.

papanash, am ras de m-am prapadit de sfaturile pt viitorii parinti, mai ales de cel cu hranirea copilului. Vai de mine ce m-asteapta!...

Bernix si Degetica (Ana Elena - 27.08.2007)

www.flickr.com/photos/22336005@N05/" target="_blank">Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Roxana hai ca a trecut ziua si uite Andrei e un cumintel, cred ca si Alex. Tin pumnii sa iei Examenul.Myral, mami de Elisa(30.08.2007) si Isabela(9.08.1997)

Mergi la inceput