Fulguleti de nov-dec-2006 (143)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

de vreo 2 zile tot vreau sa ii cumpar si eu periuta de dinti, ca pe aia degetar am incetat sa o mai folosesc din cauza ca ma musca prea rau de deget si ma doare rau. evident, in febra reducerilor m-am tot uitat dupa o multime de alte chestii pt mine, gen genti, pantofi, rochii etc, mai putin periuta. am gasit si pt ea hainute la reducere, nu am uitat complet de copil :)

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

in bucuresti sunt pe undeva porumbei prietenosi, ca cei din brasov sau din timisoara? or mai fi si in alte orase, pe astia ii stiu eu. revenind la bucuresti, sunt unii in cismigiu, dar aia nu prea vin.sau i-am nimerit eu pe aia mai batrani si mai cu fundu`n sus? plus ca de cate ori le-am dat de mancare, au venit vrabiile si le furau mancarea.

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salutare

fos tin oras, plimbat putin cu carutul in masina ziceai ca adoarme , venit acasa fresh !!! nici acum nu vrea nani , curand ma cheama tacsu !

noutati : mama i-a povestit ursul pacalit de vulpe si stie unde si-a bagat ursul coada si ce vroia sa prinda :)) e mortal ! nu mai zik ca ma topesc dupa el ca ..... e inutil;)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

chris80 te inteleg perfect. si eu am fost in faza asta prin octombrie, cand zmeul ma trezea noaptea pt tzitzi. eram cu nervii pe bigudiuri. asa ca mi-am facut abonament la fitnes. aveam 2 ore in care nu vedeam nici copil, nici barbat. andrei era fie acasa cu sotul, fie la plimbare cu socrii (deci pe maini bune). la primele 2 sedinte mi-a fost mai greu, ca-mi lipsea, apoi m-am obisnuit.
acum merg la aerobic, ca e programul mai scurt, dar mai alert. andrei sta acasa cu sotul, care in timpul asta ii da cina, pe care eu o pregatesc inainte sa plec la sport.
eu curand voi incepe serviciu.

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

multumesc pt raspunsurile legate de tetine. am fost ieri la miniblu si nu aveau. am gasit la farmacia dona.
la miniblu erau reduceri si i-am luat o camasa.
tot la miniblu mi-au spus ca avent-ul si-ar schimba designul si de asta nu s-ar gasi produse pe piata.
cand am ajuns acasa, m-a sunat o prietena si mi-a dat tetine avent in forma de cioc de canuta, ca le avea ramase nefolosite de la fetita ei. sunt unele moi si se numesc "tetina moale de formare". azi a baut apa cu tetina din asta. am incercat si lapte seara. dupa ce a baut jumatate de biberon, a trebuit sa-i pun tetina clasica, ca altfel nu a mai vrut sa bea.


Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

zmeului i-a trecut raceala. azi nici nu a mai tusit. acum ii iese ultimul incisiv, ca eram cu colectia incompleta din septembrie.
peste zi, si ieri si azi, a mancat destul de putin. seara pe la 6 l-a apucat foamea si a recuperat.
cand am vazut ca peste zi e in greva foamei, am zis cu sotul ca-i punem o pancarda si-l ducem in fata guvernului sa protesteze.

Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Chris eu deloc nu simt ca ma tampesc.. nu stiu, dar parca pe zi ce trece ma indragostesc mai mult de "stat acasa". E drept nu am stat doar acasa.. am mai scos un nas in lume, intalnit si numai cu "adulti".

Danita, ce tare! Si cum adica stie? Arata pe poza.. sau cum?

Danutz.. 160 ml laptic suna f bine pt inceput. Si Grigore rar mai sare seara (ora 21) de 200 ml lapte.. daca s-a ghiftuit la orele 17,30.


Atentie la viroza care bantuie.. barbata-meu zace la propriu de doua zile.. sper s-o fi luat el de la Grigore si nu invers. Si pe mine m-a agatat.. da parca nu asa rau ca pe Gabi. O fi cea de care pomenea pediatra.. care afecteaza mai rau adultii.

Ah, si apropo de porumbei. Transmit multe boli.. si nu musai aviara .. neaparat spalat bine pe maini dupa ce venim in contact cu ei.


Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

seara buna. i-am facut baita pe la 8 ziceam si eu ca vrea sa doarma mai devreme. mi se parea mie ca ii e somn. da` de unde, ca dupa baita a devenit asa de activa incat nici acum nu doarme.

Dianarus nu poate intra in seara asta. maine seara ne va spune ce au facut la spital. pana atunci ne gandim la voi, sa fie totul bine .

noapte buna. ma duc sa mai incerc sa o adorm.


Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina www.TickerFactory.com/] br / [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2 10722 104/st/20061220/n/Maria Cristina/k/93f8/age.png" target="_blank">(20.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebinuta spune:

De cateva zile, nici Ada nu mmai adoarme imediat dupa baita si bibe.
Asa ca de maine ii fac baie mai repede cu jumatate de ora si dupa bibe ne vom juca in pat, sa vedem la cat timp adoarme.

M-monique, ma bucur ca ati scapat de tuse. Ada inca mai tuseste

Bebinuta de Ada(30 nov)
poze Ada
varsta Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madaluta spune:

vin si eu cu un link pt www.managerconstruct.ro/dormitoare_copii.php?pg=1" target="_blank">mobila de copii daca mai e cineva interesat. Si noi suntem in cautare de asa ceva( dar cu paturi duble sau suspendate) si aici cred k gasiti peste 50 de modele foarte dragute.

adinadaca ai descoperit din timp hipertiroidia e foarte bine. sa nu o neglijezi insa..Eu am descoperit-o intr-o faza foarte avansata ( Basedow-Graves), cand nimeni nu imi mai dadea vreo sansa de a ma vindeca decat prin operatie. Am tratat-o ani intregi( vreo 7) ,dar am refuzat sa ma operez si bine am facut. Acum multumesc lui d-zeu sunt bine, nu mai iau tratamentsi sunt vindecata. Bineintels k ea poate reveni oricand( asa sunt toate tipurile de tiroida) dar incerc sa ma menajez cat pot. Stresul e cel mai mare "prieten" al tiroidei...Trebuie sa ai un autocontrol teribil...

Despre spalatul pe dinti, ce sa va spun..darius ar sta toata ziua ori in cada , ori cu periuta in gura..Sunt cele mai mari placeri ale lui..
Am uitat sa va spun k la intoarcerea noastra din vacanta baiatul nostru "vorbea" in fraze... si nu ii tace gura toata ziua...repeta de o mie de ori aceleasi"fraze" da noi nu intelefem nimic din ce spune...rad de ma prapadesc cand il aud...mi se pare un scump, asa cum incearca el sa ne explice sau sa le vorbeasca jucariilor...Si cand vede k nu-l intelegem, se enerveaza si ne spune acelasi lucru, dar aproape rastit...." adica, voi chiar nu pricepeti"?

Madalina 23
+
+Darius Cristian ( 14.12.2006 )
Petrecerea de 1 an
PARIS 2008


Mergi la inceput