***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (45)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kid spune:

Pepsi Multumim
Si eu completez cu luna, pt ca nu tin minte exact ce si cand a facut pentru prima oara.

Eu folosesc opera ca browser, din cauza asta nu puteam sa editez. In mozilla am reusit


Teodora Ana de Mihail Vladimir(15.05.2007)


Poze Vladut


Filme Vladut


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Multumesc fetelor pentru sustinere.
pepsi ai dreptate
si mai mi-a placut aia cu demisia din functia de nora (nu mai stiu cine a zis ,scuze ca intru pe fuga)super afirmatie ma gandisem si io dar o fac gradat .
Acum cred ca ne ies dintisorii.macar 1 la cat de marait este si nu plange cu lacrimi ci doar asa marait si papa mai putin(san ce credeati ca vrea ceva de mancare?Gurita este tot sigilata)si maraie si in somn asa a fot toata noaptea.Offfffffffff saracutul de el.Poate chiar vine si la noi zana maseluta sa fim si noi iepurasi.
Am vazut ca vorbiti de tarcuri noi am luat de la inceput pat pliant care are acum 2 utulitati si patut si tarc.L-am luat pliant de la inceput caci noi plecam des la plimbare(munte0 si sa nu doarma cu noi in pat sa aiba locul lui.Apoi nu mi-a placut niciodata ideea de a se uita la noi prin gratiile de la patutul de lemn, plus ca am vorbit cu mai multe fete inainte sa-l cumpar s ziceau ca cel de lemn este mai putin practic plus ca fac copii vanatai de la el si cum era vara si aparatori nu-mi doream sa-i ia si putinul aer care mai era am optatat pentru cel pliant.
Sper sa nu se supere fetele cu patut de lenm pe mine caci n am spus=o cu rautate ci doar cum am facut io laegerea de a la patut pliant si asta apropo de tarc.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">botezul unui inger
minunea noastra Stefan 13.06.2007
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">STEFAN rade cu taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

mihamoracred ca l am activat acum sau asa sper ca nu prea stiu cum.poti sa incerci tu sa vezi daca merge?mersi mult
pepsisi eu cred ca e mai bine asa pe luni ca nici eu nu prea tin minte exact pe zile.abia tin minte ziua de nastere(glumeam bineinteles,dar oricum sunt cam uituca-mai als de cand am nascut)

www.onetruemedia.com/my_shared?z=212927cdd301b61bf1c7b3&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete rafisipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doxinu spune:

Am uitat sa va zic pentru cine are timp am mai pus cateva pozici noi incepand de aici
Speram sa va placa!

www.onetruemedia.com/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">botezul unui inger
minunea noastra Stefan 13.06.2007
www.onetruemedia.com/otm_site/my_shared?z=210f38dfc24c406f33fc4d&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">STEFAN rade cu taty

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lbelciug spune:

Am fost dimineata la Taropa. Avem 70 cm si 8.73 kg. B e un pic portocaliu la fata si de aceea am primit recomandarea sa ii dam mai putina portocala si morcov. Ne-a recomandat ca fructe si Avocado.
Cu laptele praf stam bine, acum B papa 450 ml formula + putinul ramas de la mine, seara.
Matei din pacate a facut putin rosu in gat, motiv pt care ieri si azi-noapte a facut febra.

Noi nu am cumparat tarc pt ca avem deja patut pliant si pt ca B nu vrea sa stea in el, nici macar cand doarme. Deh, s-a obisnuit langa mine in patul mare.

Pt editare in tabel: dati dublu-click pe celula Excel si editati. La urma se apasa butonul de Save&Close.

Liviana - mamica fericita a lui Matei (21.02.2005) si Bogdanel (30.05.2007)
www.flickr.com/photos/10550092@N08/sets/72157603235562212/" target="_blank">Poze din NOV-DEV

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

buna fetele.m am hotarat sa ii iau si eu pana la urma rotobil cu toate ca ideile sunt impartite.dar nu stiu de care si in functie de ce sa il aleg sa fie cat mai bun si mai sigur ptr bebe.daca puteti sa ma ajutati cu cateva idei........
dar pe unde sunteti de e asa pustiu pe aici????probabil ca sunteti la plimbare dar noi nu putem

www.onetruemedia.com/my_shared?z=212927cdd301b61bf1c7b3&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete rafisipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

liviana, sanatate la matei, bravo ptr bogdanel ptr masuratori si ptr ca papa laptic!

kid, si eu tot mozila folosesc, mai incerc

timur, la primul copil am luat tarc si NU a stat deloc in el, cum spui 5 min si urla.....de mama focului, david, sta cu mare placere si se joaca in el, dar e din cauza ca pe el de micut l=am tot lasat singur la joaca ca trebuia sa mai fac si alte treburi, pe cind cu dominic il tineam mult in brate

ali, desi nu am premergator imi permit sa-ti dau citeva criterii dupa care as alege eu unul.daca ai scari pe care poate sa cada bebe nu as lua unul cu roti, sau sa fie roti care se blocheaza, sa pot pune multe jucarii, sa aibe si el multe, dar sa le pot si agata altele ptr ca ei se plictisesc de aceleasi jucarii, sa fie reglabil pe inaltime la mai multe pozitii ca sa poti modifica cind creste sa stea cit mai confortabil fara sa fortezi, sa fie cu elasticuri se fitiie mai bine le place mai mult.sa ai grija sa-l iei de la un magazin cunoscut ca sa fii sigura din ce plastic e facut(continut mare de plumb in jucariile venite din china)si nu in ultimul rind sa-l pui pe bebe in el si sa-i placa mie mi-a pacut rainforest de la fisher price, are si un spatar, sau cel de la baby einstein, dar nu stiu daca il gasesti in ro

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pepsi spune:

tot eu un articol interesant ptr cine vrea sa slabeasca
http://www.desprecopii.com/info.asp?id=1301

noi am fost ieri la ski ptr miscare

si am vazut pui frumos de doxinu, cum dorm ei, sinteti niste scumpi, de-mi venea sa=l pup

ella, am vazut bobita dulce cum sta in tarcul roz,si noi sintem la fel de "parosi"

Flavia mamica fericita de David 22 iunie 2007 si Dominic 17 mai 2004
albumele de familie
www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=3d7f6050076153b58e971e" target="_blank">capsunici minunate de mai-iunie 2007
www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank"> ajutor ptr Sonia
www.woow.ro/prezentare/Cand_se_naste_un_copil.html" target="_blank">dedicatie de la Liana la nasterea lui David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ckristina spune:

pepsi, nu am luat nici o pastila;cand am vazut ca se micsoreaza cantitatea de lapte am luat tot ce se gasea pe piata noastra pt a sustine lactatia(galactocil luam o cutie pe zi,ceaiuri....)dupa ce s a oprit laptele(singur) am intrebat dr daca tre sa iau ceva si a zis ca nu(eu ma gandeam la curatarea canalelor;
intr adevar, varza face minuni; nu am crezut prea mult in puterea naturii dar dupa ce mi ai spus tu chrisde varza am inceput sa pun(varza zdrobita putin cu o sticla);si dupa o zi s a dus roseata, s a dus durerea si aproape s a retras punga de puroi(nu mai simt guguloiul); nu mi vine sa cred....saptamana asta trebuia sa ma operez iar si a trecut doar cu varza. astept inca o zi de tratament cu varza si apoi vreau sa fac un ecograf

www.dropshots.com/ckristina" target="_blank">CRISTINA si BIANCA(05.06.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

mihamora foarte misto hotelul. Multumesc pentru informatii.

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput