***Capsunele-n scutecele de mai-iunie 2007*** (45)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carstea spune:

Kristina, doamne ajuta sa se termine asa problemele.

POZE rares(7 mai 2007)
Am 8 luni/Sunt barbat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

mica, zi cum l-ai spalat pe BURITCA !!! te roooog !!!

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

PEPSImersi

www.onetruemedia.com/my_shared?z=212927cdd301b61bf1c7b3&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete rafisipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mica0307 spune:

kay cand o adormeam pe Maya la tine ma gandeam, ca am uitat sa iti raspund. Eu nu l-am spalat dar cred ca ar fi ok sa il stergi cu o carpa umeda. Am vazut ca asa recomanda la alte jucarii de plus.

Am si eu 2 intrebari:
1. Cine a dat spanac la bebe, cum l-ati dat? In supa sau separat? Si daca separat cum l-ati preparat?
2. Cine si-a pus sterilet ce a ales? Dr mi-a zis ca exista unele la cateva sute de mii si unul (mirena) la 5 mil care insa reduce cantitatea de sange .

Mica cu Maya Alexandra (10 mai 2007)


www.helpsonia.com/" target="_blank"> Sa o ajutam pe Sonia
Poze/Poze intalnire
www.youtube.com/watch?v=mXhigPz-PX8" target="_blank">Filmulet/www.youtube.com/watch?v=PAJHlaXKGGs" target="_blank">Maya rade in hohote
Hainutze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihamora spune:

Doxinu - am vazut pozele, foarte frumoasa aia in care dormeati amandoi.
Ali24- ai primit vre-un mail de la mine?Ca sa activezi PM trebuie sa intri la profil personal, in stanga paginii.Daca nu da-mi adresa de mail sa iti trimit.

Mica - cu placere. Cum v-ati distrat la munte?Eu nu i-am dat spanac si nu stiu nimic despre sterilet.

Liviana - felicitari pt kg lui Bogdan si multa sanatate lui Matei.

Pepsi - ia sa vedem poze de la ski, a schiat si Dominic?Cred ca a fost foarte frumos.

Ckristina - sa dea DD sa te faci bine cu varza, sa nu mai ai nevoie de alte interventii.



Michelle mamica de Mario Dominic 15.05.2007

POZE


www.helpsonia.com/" target="_blank">Ajutati-o pe SONIA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

mica0307eu i am fiert spanacul in supa alaturi de alte legume(morcov,pastarnac,cartof dulce......)iar apoi l am amestecat cu una sau 2 legume.eu de obicei fac asa fierb mai multe legume iar apoi combin doar 2 la o masa.(nu stiu daca e bine dar eu asa fac)
imi poate spune si mie cineva ce sa ii mai dau sa manance daca are diaree?in afara de orez ca de 3 zile tot orez mananca cu morcov.dar deja s a cam saturat de el ca nu mai vrea sa il manance.si cu diareea asta nu prea stiu ce sa zica ca nu face foarte des dar e foarte moale.acum 2 3 zile a facut de 3 ori,ieri de 2 si azi o data dar cum v am spus e tare moale.acum seara i am dat biscuiti inmuiati in ceai de menta dar nu stiu daca biscuitii sunt buni la asa ceva.menta stiu ca e buna dar doctorita mi a spus sa nu ii dau nici un fel de fruct sau leguma nici macar banana.

www.onetruemedia.com/my_shared?z=212927cdd301b61bf1c7b3&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulete rafisipoze rafi
alina mamica lui rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

ali24, iarta-ma, dar nu stiu daca mai alaptezi, daca nu o opiune ar fi
LAPTELE FARA LACTOZA.

ceaiul de menta face minuni !!! la Sonia a fost extrem de util. morcovul fiert, strange foarte bine.
orezul... pe care zici ca i-l dai
cereale cu orez si roscoave


de ce sa nu-i dai legume nu inteleg... adica morovul fiert e foarte bun... fructe, inteleg, ca fac scaunul mai moale, dar cu morcovu nu stiu ce-a avut...

si vezi sa nu se deshidrateze, poti sa ii dai si saruri de rehidratare de la Humana.

dar de ce are scaune moi??? i-ati facut vreo coprocultura?

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kay spune:

mica, ! spalatul cu carpa uda nu ma multumeste deloc... daca nu e spalat bine nu ajunge la Sonia ! sa vad ce inventez ca sa il pot spala... ma gandeam chiar sa il demontez si sa ii scot toata instalatia si sa spal, apoi sa montez la loc... da mi-e mila sa disec saracu animal... cu toate ca la noi in familie se poarta cu scos organe, bagat la loc !

S doarme de vreo 3 ore, a mancat de la 6 la 7 : 130 lapte si a mai cerut, asa ca i-am mai dat 140 cereale, cu lingurita... si pe urma, pana am spalat eu bibe a adormit... eu nu stiu daca am adormit-o de 5 ori... ca saracuta s-a invatat sa adoarma singurica de la atata stat prin spitale...

vreau sa va spun ca Sonia bea laptele doar cu tetina food flow, si restul, daca e macar putin solid il papa cu lingurita, in scaunul de masa. noi am renuntat la baveta, pt ca absolut inutil sa ma mai chinui, o suceste pana se sugruma si murdareste si body-ul... asa ca e masa cu lingurita si body-ul... i-am luat acum niste bavete de unica folosinta, care se lipesc pe haine.. sa vedem daca ma salveaza, ca mai toate hainele ei au o tenta portocalie...

a, si mai nou isi roade picioarele cu mare spor ! o pun in fundulet, sprjinita, si sta ce sta si deodata dispare la orizontala, si isi musca piciorusul de parca cine stie ce intrus ar fi... e criminala ce fata are...

si noapte buna !

oana deSOSONICA (6.06.2007)


asa creste Sonia

Sonia
ACTE diferite interventii, diagnostice etc.




www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns timur spune:

Ma bagati si pe mine in seama cu parola de la mail-ul comun? Sau e top secret?

http://community.webshots.com/album/560359057vRBEhz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns IULIABRAILA spune:

raportam si noi pojarel. dar deja a trecut eruptia. in schimb s-a combinat si cu o explozie dentara.
si nu mai vrea in patut sa doarma, deloc. vrea numai in pat cu noi,unde oricum se zmuceste de pe o parte pe alta, toata noaptea si m-a rupt, nu am dormit de vreo saptamina corect, sint zombi. iar ziua nici atit, cu pojarelul.
la noi aparitia brusca a scaunelor moi a fost debutul aparitiei dintilor. cred ca stiati, dar mai accentuez pt Ali ..cred. 2-3 scaune moi nu au alta cauza. iar despre fructe - banana e indicata in administrare la scaune moi, cereale cu orez; nu e obligatoriu mucilagiul atita timp cit sint atit de putine si nu au un miros ciudat.
a inceput si mersul in 4 labute, plus ridicarile. azi dimineata am crezut ca fac infarct, l-am gasit in picioare in pat si eu NU AM LASAT PATUL IN JOS si mi-e rusine. adica oricind putea sa se arunce peste. azi am facut operatiunea respectiva.
aaa, debutul la pojarel este rosu in git, atentie. si temp mare.care dureaza cam 2-3 zile si dupa apare eruptia.
cam atit, va pup,


http://s85.photobucket.com/albums/k57/iuliastroe/BEBE%20FLORIN/?action=view¤t=FLORIN614.jpg

Mergi la inceput