Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (6)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

ellis mie mi-a zis un ortoped pediatru ca indicat e sa pui copilul in marsupiu pe la 3 luni jumate 4.Eu sincer l-am pus de 3 ori pana acum.Prima data la 2 luni jumate.Ortopedul mi-a zis ca oricat de puternici si de tari ni se par totusi sa evit pana atunci.

Cat despre culcat...eu nu am tinut cont de asta niciodata.Mai adoarme si in brate si se trezeste in patut, sau in patul nostru si se trezeste tot in patut.E prima data cand aud asta


Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

AM RAMAS FARA LAPTICCCCCCCC!!!!



de ieri dimineata bb se agita rau la tzatzi si azi am scos cu pompa surplusul ca sa mai golesc sanul, ca am avut senzatia ca am canale infundate si el nu scoate tot, a papat la 2 dar nesatisfacut, 100 ml, apoi la 3,30 a mai papat nitel si la 5 acum a papat 15 min si a luat doar 20 ml. a plans si a adormit. am scos u pompa din al 2-lea san, din care nu papase si a iesit 20 ml.

am baut ceaiuri, apa, lapte... dar nimik. cand strang eu de tzatzi iese ceva laptic, adika o picatura, dar cantitatea a scazut substantial.

ce ma fac...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

mersi de raspuns ellis! si succes in continuare!!!!al meu bb tot nu reuseste sa tina supoz in poponeatza....nu am mai pomenit asa cevaintra si pana ii pun pampersul iese....desi ii strang bucutzele si ii intind picioarele...

gabitz tare faza ca ajungi sa ragai tu prima...!!

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

ank83 de ce ii iei lapte easy digest si voi aveti pb cu kk???

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

noi am dres-o cu lactoza... chiar functioneaza la noi, dar am avut o perioada de sarbatori cand o saptamana din nou nu a facut kk decat cu supozitor si atunci abea cand se dizolva supozitorul de tot... si atunci m-am suparat si am zis sa trecem pe easy digest , asta dupa ce o mamica de pe forum de pe Tm care a plecat in Anglia mi-a zis ca i-a schimbat lapticul acolo din Nan in Aptamil easy digest si ii merge de minune.Macar pana la 6 luni sa ii dau dinala ...dupa vedem ce facem.Acum primim cateva cutii odata de acolo sa ne ajunga un timp.pretul e rentabil cu tot cu transport cutia ajunge la 500 de mii si e de 900 gr

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ank83 spune:

De ieri am inceput sa amestec laptele nan cu aptamil.Pe cutie scrie ca scaunele sunt asemanatoare cu cele de la laptele de la san.Mamica care il foloseste a zis ca fetita ei face si de 3 ori pe zi... dar ca miroaseeeee

Ank Raul 17.10.2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Laura, imi pare tare rau si as vrea sa te pot ajuta. Din pacate nu stiu nimic despre subiect. Scrie mesajul tau la alaptatul help-line (este in sectiunea femina intim parca). Daca nu-l gasesti caut eu si-ti dau linkul. Incearca sa stai cat de cat calma si vezi ce poti face. Eu l-as suna pe pediatru si neaparat as scrie acolo.
Iti tin pumnii.

Alina si Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pufulet74 spune:

Laura, productia de lapte functioneaza pe principiul cererii si ofertei, asa ca cea mai buna solutie e sa il pui pe bebe la sin cit de des, si dupa ce suge eventual sa te mulgi, insa daca zici ca e flamind pp ca o sa goleasca el suficient sinul. Si eu am avut impresia asta la un moment dat si mi s-a spus sa trec la "situatie de urgenta", adica pus la sin cit de des ca sa stimuleze lactatia si lucrurile s-au intors la normal f repede.
Eu mai beau ceai de chimion, anason si fenicul in parti egale, pentru stimularea lactatiei.

------------------------
Flory de Joshua Raphael (14.11.2007)

God brought you in our life

Homepage: www.lijfering.tk

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

LAURA, INCEARCA SI IA CATEVA ZILE GALACTOGIL SI ITI REGLEAZA SECRETIA LACTATA...SAU POTI SA BEI BERE FARA ALCOOL, EU AM INCERCAT SI UAN SI ALTA, BEREA ARE EFECT DE SCURTA DURATA.


Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

problema e ca eu il pun la san, dar el este violent deja caci nu-i vine lapte si ce face de 2 zile cu sanii mei numai eu stiu...

a urlat atat de rau incat i-am dat formula un b iberon. nu se mai putea, nicioadata nu l-am auzit facand asa de rau.

acum incerc sa beau lichide cat mai multe si sa-l repun la san cand se scoala.

si, culmea, pe mine ma dor sanii, am senzatia ca s-au intarit. poate ca nu stie el sa traga cum trebuie ca pana acum i-a curs usor si nu a trebuit sa se chinuie si acum nu mai iese asa usor si se enerveaza... in primele minute ii vine, asta e clar, se aude, apoi incepe sa se enerveze si simt ca nu-i mai vine nimik, adika nu mai inghite decat saliva. si cea mai evidenta treaba a fost cu cantarul.

mai incerc sa dau de pediatra si poate la masa de seara (cand o mai fi si aia, nu stiu, ca acum mi-e mila sa-l trezesc) poate o sa am mai mult succes.

daca nu, ii dau completare ca nu am ce sa fac, este evident ca este nemultumit de foame...

Mergi la inceput