Fulguleti de nov-dec-2006 (142)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

faptele: f rar imi nimereste oul fiert sa fie moale. adica o data din 7. ori e atat de moale, ca imi curge si albusul, si evident nu i-l dau fetei, fie e tare si il amestec la masa de pranz cu restul de mancare.

intrebarea: oare e considerat tot prajeala daca fac ou ochi, eventual in unt/ulei de masline si ii dau doar albusul? sau sa incerc in teflon fara grasime deloc? la altii cica a mers. voi ce ziceti?

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by chris80

faptele: f rar imi nimereste oul fiert sa fie moale. adica o data din 7. ori e atat de moale, ca imi curge si albusul, si evident nu i-l dau fetei, fie e tare si il amestec la masa de pranz cu restul de mancare.

intrebarea: oare e considerat tot prajeala daca fac ou ochi, eventual in unt/ulei de masline si ii dau doar albusul? sau sa incerc in teflon fara grasime deloc? la altii cica a mers. voi ce ziceti?

chris + alexandra

bebeii nostri





eu nu cred ca e mare bai daca prajesti in f putin ulei ( nu unt) de masline..dar cel mai sanatos e la teflon cu doar cateva picaturi de ulei, pt gust...il intorci si pe o parte si pe alta si gata...de ce sa nu ii dai si galbenusul?




Alina,mami de Mihnea-Octavian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:


Frumusetea si puterea noastra, a minunatelor mamici de fulguleti, vine tocmai din diversitate.

Va rog eu frumos: hai sa nu facem SPLIT si sa ne ducem care incotro.. unde suntem numai aprobati si auzim ce ne place sa auzim.

Asta nu inseamna sa ne cautam cu orice pret nod in papura si nici sa-i agatam pe ceilalti, care sunt de alta parere.. stiu ca putem sa purtam conversatii civilizate si mature, cu argumente de-o parte si de alta. Fara tonuri de superioritate. Am dovedit asta. Se poate!

Si tb sa invatam sa acceptam si alte opinii, fara sa purtam raca celuilalt ca n-a picat imediat pe spate in fata realitatii si a adevarului nostru.. Care poate ca se bate cap in cap cu realitatea si adevarul lui. Cum zicea a_deju ca zic englejii.. we agree ca we disagree ..sau cum era.

.. mai vroiam sa zic multe chestii inteligente , dar tre sa scot cochilu afara.


Pentru un strop de respect si muuuulta toleranta.




Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by chris80
intrebarea: oare e considerat tot prajeala daca fac ou ochi, eventual in unt/ulei de masline si ii dau doar albusul? sau sa incerc in teflon fara grasime deloc? la altii cica a mers. voi ce ziceti?


Eu i-am facut omleta in tigaie de teflon cu o picayuta ulei de masline.


Laura chiar spuneti cu bebe rugaciune inainte de a merge la nani? ce frumoooooos.... noi mai binecuvantam alimentele seara toti 3 la masa...si-asa cuminte sta pana spunem rugaciunea...si se rade cand vede ca mami si tati isi dau un pusi si-apoi unu mare la bebe

revin...fac o reserva online la blueair si mi se blocheaza webu in mijlocul platii amu nu stiu daca-i platit, nu-i platit beletu...tre sa-l mai fac, sa nu... astia nu-mi trimet nici o confirmare...

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

quote:
Originally posted by Dbunny

quote:
Originally posted by chris80
intrebarea: oare e considerat tot prajeala daca fac ou ochi, eventual in unt/ulei de masline si ii dau doar albusul? sau sa incerc in teflon fara grasime deloc? la altii cica a mers. voi ce ziceti?


Eu i-am facut omleta in tigaie de teflon cu o picayuta ulei de masline.


Laura chiar spuneti cu bebe rugaciune inainte de a merge la nani? ce frumoooooos.... noi mai binecuvantam alimentele seara toti 3 la masa...si-asa cuminte sta pana spunem rugaciunea...si se rade cand vede ca mami si tati isi dau un pusi si-apoi unu mare la bebe

revin...fac o reserva online la blueair si mi se blocheaza webu in mijlocul platii amu nu stiu daca-i platit, nu-i platit beletu...tre sa-l mai fac, sa nu... astia nu-mi trimet nici o confirmare...

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.



cand eram mica mama venea si ingenunchia langa patul meu si ne spuneam rugaciunea. in fiecare seara, cred ca si in liceu faceam la fel.
Tatal nostru si Doamne-Doamne (asa o stiu eu):
Doamne-Doamne, Ceresc Tata, noi pe Tine Te rugam, lumineaza a noastra minte, lucruri bune sa-nvatam. Caci TU esti stapanul lumii si al nostru Tata esti si pe toate cele bune numai Tu le implinesti. Eu sunt mic, Tu fa-ma mare, eu sunt slab Tu fa-ma tare. Sarut mana, Doamne Doamne.
da, in fiecare seara il luam pe dani in brate, mergem la iconita si spunem rugaciunea. el sta asa cuminte si stie, daca il intrebi unde e DD, arata icoana.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

quote:
Originally posted by chris80

faptele: f rar imi nimereste oul fiert sa fie moale. adica o data din 7. ori e atat de moale, ca imi curge si albusul, si evident nu i-l dau fetei, fie e tare si il amestec la masa de pranz cu restul de mancare.

intrebarea: oare e considerat tot prajeala daca fac ou ochi, eventual in unt/ulei de masline si ii dau doar albusul? sau sa incerc in teflon fara grasime deloc? la altii cica a mers. voi ce ziceti?

chris + alexandra

bebeii nostri





eu nu i-as face ochi prajit in ulei. inca. dar stiam ca se poate face ochi in apa oparita. n-am incercat niciodata, stiu ca povestea bunicuta mea.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Noi stim pe: Inger ingerasul meu, Roaga-te la Dumnezeu, Eu sunt mic tu fama mare, eu sunt slab tu fama tare, si-n tot locul ma-nsoteste si de rele ma pazeste.


Teutz cum e Alexia azi? mai bine?

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


ruxandra, am citit si eu despre tango. in astfel de momente chiar imi lipseste bucurestiul. de fapt... oportunitatile lui...

ktrinel, a venit mama lui acs si sta la ei. iti dai seama ca cineva trebuie sa-i tina locul...

la noi statul nu participa la contul ala pt studii. fii serioasa, asa-ti amintesti tu despre romania?! ca-ti da statul ceva?! a, da, una dupa ceafa eventual...

cat despre banci, e pur si simplu investitie. traiesti cu speranta ca nu da faliment si ca puterea de cumparare va fi cat de cat si la vremea respectiva... dobanda... sa fim seriosi, nu acopera inca nici inflatia...

cea mai buna investitie pt copiii mei este una imobiliara. cumpar, inchiriez, vand mai incolo... imposibil sa pierd in imobiliare :)

si tot tie, ktrinel, mie mi s-ar parea cu conotatii ciudate sa-l iau pe ianis de la gradi (si nu are 4 ani)si sa-l pun la tzatza. el nu ma prea lasa nici la fund sa-l sterg... sa-mi suga la san acuma e... nu stiu cum... ceva imoral (?!) asta-i singurul cuvant care imi vine... asa simt eu...

dbunny,da un google pt elodia. te vei plictisi rapid.

chinico, folosit cu oarece succes olynth-ul de la tine. adica mucii nu au evoluat in nimic urat. inca mai avem. dar asta sa fie tot baiu' :)


revin...



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


ktrinel, seara la 21.30 ambii isi beau bibele/cana cu lapte. marc in carut, la 45grade, ianis in apropiere, pe canapea. dupa bibe eu plec cu ianis (fie in patul mare fie in patul lui, depinde cum merge negocierea...) sa citim povestea de seara. in cele 20 minute cat dureaza cititul pt ianis, tati il leagana pe marc, il pune in sac si apoi in patut. cele 11.5kile, pe scari, pana la camera lui :)) ianis adoarme destul de greu, dupa poveste mai un mangaiat, gadilit, povesti de la gradi... pe la 22.30-23.00 adoarme si el.

problema mea e asa: daca as incerca sa-i dedic lui marc acea 1 ora pe care i-o dedici tu, in max 1 sapt ianis s-ar simti dat la o parte... am avut probleme mari dupa nastere lui marc, din acest motiv... e greu sa ma impart si sa nu sufere nimeni...
din acest motiv, pastram adormitul in carut atata timp cat incape in el si adoarme usor. daca aveti alte solutii care sa impace si capra si varza, be my guest!

raluca_u, spor la treaba pt bb2! ei... ce face comunicarea din oameni ;-) bravo!

bambo, ma bucur pt recuperarea permisului auto!
si sa sti ca numai politaii de la circulatie poarta uniforma ;)

deeaA, isi bea portia in 5 minute. eu tin bibele (avent) ca altfel ar dura mult mai mult. zic si io, poate nu-i vine fluxul destul de mare.... adica sa-i schimbi tetina, sa vina mai usor?



Marc (17.12.06) si Ianis (14.09.04)

Pozele noastre / www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52587" target="_blank">Nasterea lui Ianis


www.helpsonia.com/" target="_blank">Pentru Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

of, sunt batuta in cap. scuze! de fapt, subiectul era galbenusul. cu albusul am probleme ca fiind lichid, in mod clar nu e nici galbenusul facut cum trebuie, si atunci nu i-l dau crud. dar de fapt pe mine ma preocupa partea cu galbenusul.
oricum, multumesc mult pt raspunsuri.


chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput