Bucurii de sept-oct 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Lili, esti dragutza ca ai strigat catalogul cu "surle si trambite" ... eu sunt pe-aproape, va citesc, vizionez de fiecare data pozicile, filmuletele cu Bucuriile, sunt extraordinare, nici nu-mi vine sa cred ca nu mai avem bebelasi ci copii mari, cuminti si cei mai frumosi.

Noi suntem bine, Adelina e o terorista mica, ziceam ca Dragos a fost un copil atomic, dar acum constat ca el a fost super cuminte si linistit pe langa Adelina. Se catara peste tot, asa cum am vazut ca mai fac si alte Bucurii, papa tzatza(inca!) ca nu vrea alt lapte sau biberon, la capitolul mancare nu stam f bine, are 10 kg imbracata(atat avea la ultima cantarire, in urma cu vreo 2 saptamani).Ii dau sa pape cam tot ce mancam noi cu unele exceptii, le-ati aminitit si voi aici. E f energica, nu sta o clipa linistita.
Nici cu vorbitul nu se streseaza prea tare, zice cateva cuvinte si restul "chineza".
Saptamana trecuta am fost 4 zile la Arieseni, i-a placut la nebunie in zapada, am fost cu Gabitzica & familia.

Pup toate mamicile si Bucuriile , sper sa revin mai des.






Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Sandra, am citit si eu ca Varilrix-ul se poate administra impreuna cu Priorix-ul, doar sa difere locul inocularii. Daca nu se fac odata atunci trebuie respectat intervalul de 1 luna intre ele.
Eu as zice ca-s cam multe odata, mai ales ca Priorix-ul are 3 vaccinuri intr-unul singur(anti rujeola, rubeola, oreion).



Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata!
Pana la urma am avut noroc, si-a revenit netul, de unul singur.
Lili, ma bucur ca ai facut prezenta, bine ati revenit fetelor!
Am studiat si eu in liniste pozicile cu Ruxa, care este o scumpica, ce-mi place cum ii sta cu rochita aceea scurta; Sandra, mi-a placut cel mai mult poza cu voi doua, la somn, si poza cu Ruxa la salata de fructe. Asa face si Narcisa mea, ar sta doar in zapada, cum am vazut si gargaritza in cateva poze.
Princess, aveti niste poze foarte frumoase, mi-au placut mult. Ce bradut frumos ati avut! Mi-a placut Rares in cosul cu jucarii, Rares cu baticut, Rares in dulap, am vazut si un omulet de zapada Si, daca imi permiti, mi-a placut mult cum e la voi in casa.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza! Poftiti la !

Noi facem Varilrix-ul la o luna dupa Priorix.
Alinush - insomniaca , ca de obicei . Sa inteleg ca poate degeaba cred eu ca mai activa decat VLadut nu poate fi Daria, ca ar fi imposibil. Lasa ca 10 kg nu-i asa putin pentru o fetita, Vladut are 11 kg imbracat.

Si Vladut a inceput sa manance singur din proprie initiativa, adica nu i--am pus eu lingura in mana sa-l invat sa manance singur, ci mi-o luat-o el mai mult fortat

Mami 27+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza Xandrutza, saru'mana de

Mami 27+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Mamici, chiar va rog, daca Bucuriile voastre poarta papucei de casa, faceti niste poze, daca aveti timp si chef; i-as lua Narcisei, ea toata ziua isi scoate sosetele si le ascunde, iar daca o incalt cu papuceii pe care ii am, transpira.
Poate vad la voi ceva interesant.
Mi-au placut mult cei ai Mariei de Gety, cred ca o sa fac un drum pana in Sellgros, sper sa si gasesc, dar as mai vrea niste idei.


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Cristina, ce faci, cum te simti?

Narcisa mea e mai pufoasa, are vreo 12 kg. Si am lasat-o si eu cu lingurita, mi-a pus ceva iaurt in par, dar mai exersam

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Aseara am cantarit si eu plodu', are 9,560 kg dezbracat.

Ca o parere personala, cred ca-i mai bine ca Varilixul si Priorixul sa se faca la distanta (de timp) intre ele.

Alina, ceva poze de la Arieseni vedem si noi?

Ne pregatim sa plecam la saniushhhhhhh, desi tare ma tem ca in locul zapezii vom gasi ghiocei.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

Multumim ca ne-ati vizionat pozele si mai ales pentru complimente! Gandindu-ma cu sinceritate,de cand il avem pe Rares, armonia din casa este cel mai de pret dar pe care il puteam avea. De aceea, noi am cautat si cautam mereu sa fie ok si relatia noastra si relatia cu copilasul nostru, dar si aranjarea casutei noastre (care de fapt este un apartament de doua camere, anl cu chirie). Momentan suntem putin tulburati de "revolta" puiului nostru, v-am mai spus ca nu papa, nu doarme bine, este agitat si nervos, dar sper sa reusim sa rezolvam "perioada asta de criza". Credca era prea liniste in casa, iar el s-a gandit sa echilibreze putin lucrurile.

Mamilili, intr-adevar Rares nu a mai fost tuns niciodata,doar bretonul i l-am taiat; noua ne place deocamdata asa, cu zulufei, poate la vara il tunsulim periuta, mai vedem.

Cristina, am citit si articolul despre somnul bebeilor, incerc sa aplic si eu ce scrie pe acolo, poate asa il conving sa mai faca nani ziua, macar o ora. Felicitari pentru fetita din burtica! sa fie sanatoasa si cuminte!

Vorbiti de greutate la copii .... eu ce sa mai zic ca Rares are 10 kg imbracat, este "plin de muschi" dupa cum ati vazut si in poze, dar la cat papa el ma mir ca are de unde lua in greutate!

Astazi vremea inchisa l-a rapus pe baiatul meu astfel ca acum doarme.Ma intreb daca este doar o intamplare sau isi va reveni?






Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup fetelor

A pregateste rezeta de pizza si inca 2 nu una

SAndra noi am facut la interval de o luna primul Varilixul si pe urma Priorixul.Asa ne-a zis dr ca se face.

Mamilili la noi au aparut ceva semne de la Prio,vad niste mucisori si asa-mi spusese ca poa sa arate reactia.Din alata parte nu prea avem de unde,am introdus repede niste Sinupret.

Revin ca ma invita sotu la masa.

Mergi la inceput