Bucurii de sept-oct 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Ignatica
Alina Morostes
Sympa
Susa
Mexxa
Gabitzica
Mi-ka
CeciliaC
Cata14
Eunice
Alipiticot
Mini me
Bisous
AncaMT
AndraPG
Danidani
Unde sunteti? Da-ti-ne un semn!


Mamici care ar trebui sa fie mai harnicute la scris:
Lullabay
Roxana01
Microbu
Lakioana
Princess
Floricel
Tasia
Elenia
Adriana mica
Ena
Festina


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Sandra, bine ai revenit si cu pozici? Ruxi papa din salata de fructe singura? Maria inca nu are iesit decat un colt mic, mic la o masea si mai are de lucrat la un incisiv. Ti-a pus gand rau cosmeticelor, ai grija, o sa va certati care ajunge prima la oglinda! Va pup pe amandoua si va mai asteptam cu vesti de la voi.

Apropos de mancat singuri, i-am dat si ei o lingurita la masa de pranz si ce face: isi baga lingurita in mancare, dar n-o duce la gura sa pape, i-o duceam eu ca sa-i arat cum se face, dar isi fereste capul. Deocamdata.




Asa creste Maria Diana

LA MULTI ANI 2008!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Xandrutza, te asteptam pe luni!

Monique_new, sper sa nu ma "certi" si pe mine, ca si eu vreau sa tund fata nr. 0, desi s-ar zice ca este un mit ca s-ar indesi parul dupa ce o tunzi cheala.

Si am mai auzit una, pe Pufymic o rog sa nu arunce cu rosii, ca chestia sa nu pui copilul pe oala inainte de 2 ani ar fi in interesul firmelor care comercializeaza pampersi.



Asa creste Maria Diana

LA MULTI ANI 2008!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

MamiLili, gata mi-am insusit critica si ai mare dreptate: sunt o lenesa la scris, insa nu si la citit (uneori printre randuri) si la vizionat pozici cu Bucurele frumusele.

Rari meu iubit si scump e cel mai mare strengar de baietel pe care l-am vazut vreodata: desi nu m-am consolat deloc cu gandul, el chiar nu mai vrea sa doarma ziua. Nu imi place deloc asta in primul rand pentru el si in al doilea rand pentru mine (cand o sa mai fac eu treburi??????). Rezista treaz si cate zece ore! Apoi, el este mereu in greva foamei, face scandal in scaunel, la masa, da din picioare, arunca pe jos........Si alta chestie cu care nu ma impac este "bataia" pe care ne-o da! Nu am reusit sa il dezvatam de acest obicei urat, insa el e teribil de amuzat cand face asta.
Astea au fost "bubele" baiatului meu, dar acum trec si la laude.

Cu vorbitul, spune "bapi" adica baie, "papa", "tati", "mami", "ae" adica Rares, "de" adica degetele, sunt mai multe dar nu mi le mai amintesc acum.
Si mai stie sa cante si "caiaca........aaaaaaaa......mmmmmuuuuu...aaaaaaaa" adica"multi ani traiasca, la multi ani" si face asta ori de cate ori vede vreun tort sau vreo lumanarica aprinsa. Acesta a fost "cadoul" pe care a vrut sa i-l faca lui tati de ziua lui de nastere, incat au ramas toti musafirii cu gura cascata! Pentru ca el canta cu intonatie si respectand linia melodica, ba se si incrunta ca sa ii iasa cat mai bine. A fost bestial!
Se joaca foarte frumos cu cuburile, pe care ii place sa le puna in linie dreapta, adica sa faca un sir luuuuuuuuuuung. Se catara pe canapele, pe fotolii, in curand si pe masa cred.
Ma ajuta la treburi, da cu mopul, baga rufe la spalat, da cu aspiratorul, sterge praful.
La cazaturi si la lovituri nu mai plange de multa vreme pentru ca deja este obisnuit.
Am avut si primul "accident", s-a fript la manuta stanga la usa de la cuptor. Am fost o fractiune de secunda cu spatele la el si a comis-o, a plans mult, si el si eu, dar, slava Domnului, s-a vindecat foarte frumos.
Este un mare dansator si un gagicar. La plimbare, daca intra vreo mamica in vorba cu noi, el nici nu se uita la copilas, ci la mamica lui si ii mai plac fetele de liceu! Si doamnele foarte elegante! Intoarce capul dupa ele fara nicio jena.

Cam astea au fost noutatile despre noi. Am uitat sa va spun ca am amanat operatia la ochisor din decembrie din cauza de raceala si probabil va fi in ianuarie, deci nu am scapat inca de grija asta.


Va pupacim cu mult drag si ne gandim mereu la voi!


Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns princess spune:

........ si poze noi:

http://www.flickr.com/photos/ialina74/



Alina mami de RARES NCHOLAS - 20 septembrie 2006

RARES are ...







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

quote:
Originally posted by AdinaF


Eu incep numaratoarea inversa a iesirii maselelor si caninilor, au mai ramas (in Total): 4 masele si 7 canini. Doamne-ajuta!

Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)




Pana la urma sunt 4 incisivi sus si patru jos? Ca tot uit...


Asa creste Maria Diana

LA MULTI ANI 2008!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Zina, la noi urmeaza vaccinul Priorix, cel intre 13-15 luni, pe care noi o sa-l facem la 15 luni si 14 zile.

Doarme pe zi 1 ora si 1/2, maxim 2.

Nu stiu daca e bine, dar si fetita mea se trezeste pe la 3 noaptea dupa lapte, dar am inceput sa i-l diluez cu apa plata, poate renunta la el.

Mancarica? Tot 3 mese, ca la MamiLili, numai ca eu la trezire (8 -8,30) ii dau niste lapte si urmatoarea masa este pe la 11.
Banana cu branza, ficatel pasat cu untulet si lapte, branza Almette cu bucatele de paine, piure cu carnita, supa cu galuste, ciorbe, legume din alea congelate le fierb cu carne si mai adaug fidea, mancarica da cartofi s.a. Nu refuza nimic.



Asa creste Maria Diana

LA MULTI ANI 2008!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Princess, ce familie frumoasa! Rares e un dragut, am cateva poze preferate (la bucatarie, cu basmaluta in cap, la nani). Exceptand bretonul nu l-ai tuns deloc, asa-i? Cred c-a fost tare cuminte de-a venit Moshu' asa bogat! Am vazut si ce frumos a insirat cuburile in linie, bravo!

L-am tuns si eu aseara pe Maty. Nu foarte mult, doar zulufii ca avea un look prea girlie. Pentru o nepriceputa ca mine si-un neastamparat ca el pot spune c-a iesit o tunsoare ok.

La noi e o ceatza laptoasa de nici nu vad blocul vecin. Plus pe jos o mizerie de nedescris, zapada murdara topita, nisip, pietricele, noroi, baltzi. Yuck! Primavaroooo, unde esti?


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by AdinaF
Eu incep numaratoarea inversa a iesirii maselelor si caninilor, au mai ramas (in Total): 4 masele si 7 canini. Doamne-ajuta!


Totul x 2, nu?

**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by GETY
Pana la urma sunt 4 incisivi sus si patru jos? Ca tot uit...




Hai ca te lamuresc eu: dintii de lapte sunt 20 la numar, cate 10 pe fiecare arcada, dupa cum urmeaza: 4 incisivi (2 centrali 2 laterali), 2 canini, 2 molar 1, 2 molar 2 (la dintii de lapte nu exista premolari). Dintii de pe mandibula sunt inferiori, cei de pe maxilar superiori.

Daca e cineva interesat,pot sa detaliez cu varsta la care erupe si cade fiecare dinte de lapte.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.

Mergi la inceput