Bucurii de sept-oct 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Buna seara, mamici de Bucurii perfecte si frumoase .
Ultima postare am avut-o in cap99, pe 26dec. Drept urmare va urez LA MULTI ANI pe 2008.
Trebuie sa va marturisesc ca v-am urmarit permanent, am citit tot si am vazut absolut toate pozele.





Mi-este fff greu sa nominalizez, dar pot sa spun ca cele mai multe poze le au Cosmina dra ff cocheta, Matti nazdravan scump si Vladut alpinist cu privire de cuceritor. Si cel mai plimbaret si cumintel este CLAR Mathias .





Dar am admirat toti puiutzii frumosi (in zapada, langa brad si cadouri, la joaca si in vacante):

Maria Diana tunsulica, Mathias si pritenul Fabi, Ana-Maria papusica in rochita superbaaaa before/after si Vladone, carlionti de Reby, Luca si Narcisa, pufisori fratiori Alessio si Nicolas, Stefan blondut cu ochi superbi, Maya dansatoarea, fratiori dulci Alex si Fabi.



Sunt absolut uimita ce de minunatii fac copiii nostri, cate lucruri au invatat, ce personalitati au.
Ma bucur sa vad multe postari ale mamicilor lucratoare Itzy si Ramo, Lexi , Adina si Mira.







Sandra si gargaritza (10oct2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microbu spune:

Ma uit la Bucurii si ma intreb de ce Ruxa mea are inca aspect de bebelusha ??! Cred ca din cauza perisorului, si eu cand eram pitik aveam f putin. Defapt ea nu are putin ci este f scurt.

Poftiti la www.flickr.com/photos/9979905@N08/2202862122/in/set-72157603548212087/" target="_blank">POZEEEEEE.




Sandra si gargaritza (10oct2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Neatza! Poftiti la , mamici de Bucurii!

Mami 27+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Buna dimineata la toata lumea. Iar am lipsit o perioada insa am citit cu interes tot ce s-a vorbit.

Cristina multumim de cafeluta.

Am vazut ultimele poze afisate cu bucuriile de la Iasi care mai de care mai energic pe jucarioarele lor, Ruxa in zapada si barmanita...de ce zici ca are fata de bb mie nu mi se pare.E o fetita frumusica de virsa ei las-o in pace ca se face ea mare.

Lilina in primul rind felicitari pe cadoul mosului. sa o stapanesti sanatoasa si la citi mai multi km si nu te mai vaita de Vladone ca e balamuchis ca ai sa plingi dupa vremurile astea cind sint asa dragalasi.O sa te duci la serv si ai sa ajungi sa stai citeva ore cu el pe zi si atunci va fi si el copil cuminte ca doar nu te-a stresat la cap toata ziulica. hai lasa baiatu in pace sa fie energic ce vroiai unul sa stea nemiscat.Pupici nu te mai supara pe el.

Am vazut-o si pe army Ana-Maria. Ce v-a venit sa tundeti copila!!ca ea avea orium destul par, oricum e dragalasa si asa ii creste ei perisorul pina la vara.

Roxana felicitari pt fratiorul Dariei, inteleg ca ai nimerit cabinetul lui Iosub ca nu mi-ai mai spus cum ai ajuns.


Noi suntem bine. Ne mai iese un dintisor si suntem cam suparate noapte.Suntem active toate ziulica nu ne mai gasim locul, vorbim ,cintam ,dansam.

Intreba cineva daca am inceput sa papam singurele. Da in afara de soldateii care ii papa singurica i-am dat si piure de ex sa serveasca si dupa ce a papat tacticos cind s-a plictisit a inceput sa si-l puna in cap de ajunsese ca o punckista Se uscase ala pe parul ei ...noroc ca urma baita si l-am scos.

Eu am ajuns zilele trecute sa-mi fac un control si un papanicolau( Lilina parca ne trimtea pe toate) si sunt ok asa ca m-am linistit.

xandruta multumim ca ai intrebat de noi.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe

Monica si Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Xandrutza, uite papuceii!


Asa creste Maria Diana

LA MULTI ANI 2008!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monique_new spune:

Gety frumusei papuceii.

POZE COSMI 1 ANISOR
Cosmi bebe

Monica si Cosmina (13 septembrie 2006 )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zina spune:

Buna dimineata!

In primul rand va urez La Multi Ani si sanatate bebeilor, si voua la fel.

Puiutul meu Rares face acum in 26 ianuarie, 1 an si 3 luni.

Sper sa nu va suparati ca intru si eu acum aici pe forum, lucru care nu l-am mai facut de mult timp. Va rog din suflet sa-mi raspundeti la cateva intrebari: cand se face urmatorul vaccin, cel de dupa 1 an? Pe foaia de vaccinuri scrie ca intre 13 si 15 luni. Doctorita noastra ne-a spus ca de-abia la 2 ani mai facem vaccin.
Care este programul de mese al bebeilor vostrii si ce le mai dati de mancare? Ca eu nu mai stiu ce sa-i dau. Si de cate ori dorm ei ziua? si cat? Sunt multe intrebari, dar tare as vrea sa-mi raspundeti, eu nu prea am timp sa mai deschid calculatorul si chiar as dori sa stiu aceste lucruri.
Rares inca mananca noaptea, pe la 1, 1 si ceva, o sticla de lapte, si mai bea si ceai. E in regula? Si nu doarme prea bine, acum cred ca-i ies si caninii si este mai agitat.
Va pup pe toate si astept cu nerabdare sa-mi raspundeti.
Ma duc sa culc puiutul.

Zina si bebe Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Ce poze frumoase am vazut! Imi place tare Ruxa, are ochisorii tai, Sandra! Imbracata cu rochita e o adevarata domnisoara. Cred ca-i cald la tine acasa de sta garagritza in pulpitzele goale. Costumasul rosu de zapada ii vine super iar voi doua faceti o echipa pe cinste!

Adina, mamica lui Fabian are un program destul de plin, dar o sa incerc s-o conving sa ni se alature.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by Zina
cand se face urmatorul vaccin, cel de dupa 1 an? Pe foaia de vaccinuri scrie ca intre 13 si 15 luni. Doctorita noastra ne-a spus ca de-abia la 2 ani mai facem vaccin.
Teoretic, la 2 ani jumatate (30 luni) e urmatorul vaccin obligatoriu. Pana la varsta de 15 luni e recomandat vaccinul ROR (rujeola-oreion-rubeola). Unii parinti nu doresc sa-i administreze copiului acest vaccin pe principiul ca-i mai bine sa faca bolile enumerate mai sus. Daca vrei sa-i faci lui Rares acest vaccin (Priorix se numeste), spune-i medicului. In mod normal ar trebui sa-l aiba la cabinet si sa-l administreze gratuit.

Care este programul de mese al bebeilor vostrii si ce le mai dati de mancare? Ca eu nu mai stiu ce sa-i dau. Si de cate ori dorm ei ziua? si cat?
Mathias are 3 mese principale / zi. In general nu are gustari intre mese, dar sunt zile care fac exceptie. Gustari = biscuiti. Fructe ii dau zilnic, de obicei intre mese. Dimineata mananca, la alegere, omleta (2/sapt), cascaval,branza de vaci, iaurt, cereale. La pranz un singur fel, supa/ciorba. Seara piure de cartofi sau amestec de legume, mamaliga cu branza, gris cu lapte. Doarme de la 11 seara la 10 dimineata. Ziua nu mai mult de o ora.
Rares inca mananca noaptea, pe la 1, 1 si ceva, o sticla de lapte, si mai bea si ceai. E in regula? Si nu doarme prea bine, acum cred ca-i ies si caninii si este mai agitat.

Mathias nu mai bea lapte deloc, asa ca n-am un raspuns la intrebarea ta. Dupa ce-l spal pe dinti inainte de culcare nu mai pune gura pe nimic pana dimineata, sau bea doar apa daca i-e sete.

Sper sa-ti fie de folos!



**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Buna dimineata.
Pe mine m-a lasat netul, scriu de la cineva acum.
Lili, o sa-ti trimit un mesaj, sau vorbim pe mess. Foarte faine pozele de la intalneala.
Scumpik, pe Luca l-am laudat husbandului
Gety, multumesc pentru poza, sunt tare frumosi papuceii, ma tenteaza
Intr-adevar, neschimbati Dan si Dana...
Sper sa revin luni, va pup pe toate si va doresc week-end placut!


Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput