Bucurii de sept-oct 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

xandrutza mersi , da cu-i mi l-ai laudat pe Luca?

[red]Lili stai linistita in privinta BCR-ului ca si la noi la fel este, tot asa se misca greu angajatele si tot timpul banca e plina de oameni care stau la cozi

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns scumpik_lui spune:

Gety cum mai e cu lovitura Mariei de aseara? si Luca a dat tot aseara cu capul si culmea ca tot de tocul usii. S-a impiedicat de un cablu si a ajuns cu fruntea in tocul usii si s-a ales cu o vanataie si un cucuit de toata frumusetea.

Eloise l-am vazut pe Vladut in zapada si cocotat pe masa. Nu ti-e frica ca o sa cada de acolo? Luca inca nu a descoperit toate astea, sa se urce pe scaune si apoi pe masa...Aaa era sa uit, ai luat canitza pentru lapte?

*************************************************************

Anca, mamica de Luca (17.10.2006)
Poze Luca, www.onetruemedia.com/shared?p=1b1d8202eeec5393b9d6a5&skin_id=0&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Filmuletz, www.youngnutrition.net/member/tickers/72401/ticker5.png" target="_blank">Uite ce mare sunt!!!
"Faptul ca ai un pian nu te face pianist, dar nasterea unui copil sigur te va face parinte"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

quote:
Originally posted by itzy-bitzy

quote:
Originally posted by MamiLili


Wow wow la Marutza in emisiune au fost Dana Bartzer si Dan Craimerman, sunt neschimbati, exact la fel ca atunci cand eram eu mic copil si-i urmaream la tv. Cica la vara implinesc 20 ani de casnicie!



Nu pot sa cred !!! Acelasi lucru am sesizat si noi. Chiar vb cu sotul meu ca sunt NESCHIMBATI. Il intrebam daca i se pare ceva schimbat la ei ca eu parca ii vedeam acum 10-15 ani. Ea are o silueta de invidiat desi parca au 2 copii - baieti nu?...nu am vazut de la inceput emisiunea...am dat cand cantau ei...


Ce sa zic, eu credeam ca baiatul (Boris) are vreo 5-6 ani, mi-o aminteam atat de recent pe Dana Bartzer cu burtica si cand colo are 11!!!!!! Nici nu stiam ca au doi baieti, am aflat in seara asta. Copil fiind, eram innebnita dupa melodia "Un minut...si o secunda/ Atata doar si m-am indragostit" si-mi doream mult un trening ca al ei in videoclip, roz, Sergio Tacchini.

**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Xandrutza, am vrut sa-i pozez, dar am toti acumulatorii de la aparat descarcati. O lasam pe maine dimineata, OK?
Foarte sanatoasa garnitura de legume, daca reusesc sa dau jos un numar "n" de kg., ma gandeam sa le introduc si eu in alimentatie. Eu deja ii cumpar si ii gatesc Mariei legume la punga.

Scumpik_lui, a ramas cu o vanataie. Scapam de una, vine alta. Offff!

MamiLili, am vazut pozicile de la Iasi. Cata miscare si agitatie!
Cum a fost dupa vaccin? Ca acusi ne "compostam" si noi.



Asa creste Maria Diana

LA MULTI ANI 2008!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

quote:
Originally posted by itzy-bitzy

quote:
Originally posted by ramomar

Salutare mamici,

itzy iar muncesti?

----

Fetele din Iasi frumoasa intalneala ati avut, dar vrem si pozeee. Eu cu itzy vrem numai pozeeeee

pupici si o zi faina!



brown][/size=1]




daaaa iarrrrr

Are mami fetita isteata. Sa te vedem acum cum o sa o pandesti sa nu iti mazgaleasca peretii si altele. Noi inca nu i-am dat culorile ...sunt la loc de cinste in dulap...

Po -zeeeeeee, po-zeeeeee, po-zeeeeeeeee(astea suntem noi 2)



Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

www.flickr.com/photos/12644193@N07/" target="_blank"> POZE CU PAPUSICA



nici eu nu i le-am dat de buna voie cum s-ar zice, sunt bine pitite in dulap cele cumparate de noi, dar au facut bunicii greseala sa-i puna in cadourile de craciun multe seturi frumoase de carioci, acoarele si creioane de prin strainataturi si cu acelea e jale. Oricum mare parte din ele le-am pus sus, dar cum nu le gaseste ziua, macar un creion sau un pix, cum face scandal.[/b]





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

quote:
Originally posted by festina
Ramomar ... eu am inceput serviciul cand avea Raducu 8 luni ... m-au chemat si nu am putut sa refuz ... dar merg program scurt de 6 ore si timpul trece f repede. Raducu sta la noi acasa cu soacra mea cat timp lipsesc eu. Mi-a fost f greu sa accept ca trebuie sa ma intorc la lucru dar sa stii ca ne-am acomodat f usor cu noul program. Acum avem alta problema ... nu l-am lasat niciodata cu altcineva mai mult de cateva ore (maxim 12), tot timpul l-am luat cu noi, dar acum vrem sa mergem la ski in Austria si am hotarat sa-l lasam acasa. Nu stiu daca voi rezista sau o sa ma intorc mai devreme din concediu ... e asa de greu dar stiu ca mai devreme sau mai tarziu trebuie sa fac si pasul asta



Daniela mamica lui Raducu (25.10.2006)



Daniela, las ca o sa treaca repede. Stiu ca e greu sa stai multe zile departe de puisor, eu am fost plecata in toamna 10 zile departe de ea (care,totusi au trecut destul de repede, primele doua au fost mai grele si apoi ziua cand am ajuns acasa) si urmeaza sa plec iar vreo saptamana peste vreo 3 saptamani si deja ma gandesc cu groaza. Dar asta e, trebuie sa ne obisnuim si cu ei departe de noi cateva zile





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

inca unul si ma duc

M-am uitat cu mare drag la Bucuriile frumoase de la Iasi. M-am amuzat si mi-a placut enorm poza in care Mathias se uita cu niste ochisori asa de dulci si cu pofta la vitrina cu prajituri

itzy si lili, si eu am ramas blocata in fata televizorului cand i-am vazut pe Dana si Dan. Nu-mi venea sa cred ce neschimbati sunt; ea arata la fel ca autunci cand eram copil si coafura ii e la fel. El parca s-a ingrasat putin, in rest nici o schimbare.
Himmm, care o fi secretul lor, sa fie oare o casnicie fericita?

pupici si vise placute!






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns beatrix spune:

Seara buna Bucurii si Mamici de Bucurii!

Am vazut si eu toate pozele anuntate, Luca, Maria, Vladutz, Bucuriile de la Iasi la joaca!
Lexi si Adina, ar fi super daca ne-am putea intalnii toate! Lexi e cea mai castigata ca ea e la mijloc aproape! De la mine la ea 235 km si de le ea la tine 288 km! vedeti ca deja m-am documentat ca tare mi-ar place sa va cunosc!
M-am distrat citit ce fac bucuriile si il recunosc pe Eric in povestirile voastre! Singura exceptie este papusica lui Itzy! Eric cand il rog frumos sa ia mana sau ca n-are voie si ma chinui sa ma uit si in ochii lui si sa-i explic de ce nu are voie si faze de astea, se uita fix la mine ca un ingeras si cu mainile opereaza! Functioneaza faza cu distrasul atentiei dar dureaza pana in secunda in care eu nu-s atenta si fix acolo e! eu ma incurajez singura cu " ai vazut tu baba frumoasa si copil cuminte?"

va pup si un week-end fain,

Roxana si Eric (11 septembrie 2006)

Ei au nevoie de noi:
Ionut & Teo & www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Sonia & www.animalutze.com/umanitare/bb-darius/index.php" target="_blank">Darius & Diana & Crisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Gety, in ce priveste reactia post-vaccinare, so far so good. N-a facut febra, doar in masina pe drumul de intoarcere se trezea din somn plangand . Dr. mi-a zis ca reactiile pot sa apara la 5-7 zile dupa vaccinare, deci inca nu zic "hop". Oricum, e un vaccin nedureros (spre deosebire de Infanrix de ex), pe M l-a enervat imobilizarea, dupa administrare si-a reluat mimica vesela.

Ramo, cand pleci si spre ce destinatie? Espana? Da, Maty evada din spatiul de joaca si-si clatea ochii la prajituri.


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

Buna fetelor!

Ramo, carioci, creioane, desene animate?? Ai mei nu pupa prea curand asa ceva... De felul meu sunt genul permisiv, dar nici chiar asa :). Deja mi-e mila de tine.

itzy, da, Fabi mananca bine cu linguritza, Alex nu prea are rabdare decat la inceput. Faza proasta e ca ei de la 10 luni n-au mai acceptat barbitza , asa s-au hotarat ei dintr-odata...porcii lui bunica-s zero!

Lili, mamica lul Fabi nascut pe 6.oct 2006 de ce nu se "forumeste" cu noi? Sau crede c-o s-o uram pe loc fiindca are sub 50 de kile?

Festina, eu decat sa ma despart de copii, dar sa nu ma pot bucura de concediu findca ma gandesc tot timpul la ei, mai bine i-as lua cu mine. Acuma tu stii mai bine...

beatrix, chiar as fi si eu incantata sa ne vedem, poate pe la primavara? Ai mei cam au furnici in partea dorsala de la statul in masina, sa vedem cum facem...

Eu incep numaratoarea inversa a iesirii maselelor si caninilor, au mai ramas (in Total): 4 masele si 7 canini. Doamne-ajuta!


Adina, imblanzitoare de Fabian si Alexander (06.10.2006)

Mergi la inceput