Bucurii de sept-oct 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:



Itzy, merci ca n-ai uitat!

Pufy, !

Xan, iti scriu pe PM sala la care merg (adica o sa merg).

Mira, sunt super haioase canile alea, aveam si eu doua la Iasi, una cu vacuta si una cu broasca si-mi facusem un obicei din a le pune de baut invitatilor in ele, ca dupa cateva inghitituri sa vada cum le apare un cap de vaca din cana si sa se sperie.

Mira, si eu scriu Bucuriile-copii cu majuscula si bucuriile-bomboane normal.

Gety, eu il las pe M sa zburde singur chiar daca mai da cu nasul de zapada / asfalt. In mall, daca n-ar sta in carucior, i-as pune hamul (nici n-am idee daca-l suporta) ca sa-i pot controla traiectoria, asta dupa ce, la Viena fiind, l-am lasat singurel pe jos intr-un magazin UCB si-a maturat toate hainele din rafturi, dandu-le jos, spre disperarea mea. Din fericire vanzatoarele s-au amuzat si nu s-au suparat, la noi cred ca faceau o mutraaaaaaa!


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lili, poate ne intalnim la Bambi, intr-o zi... Se serveste si ceva papa acolo? As vrea sa stiu, poate e nevoie sa car dupa mine ceva gustari, ca asa e cu Narcisa
Astept PM, ca tare trebuie sa fac ceva miscare.
Mira, cred ca e tare simpatic David la masa. Cat despre curatat parchetul asta ii place si Narcisei mult, si la fel de mult sa stearga praful (de obicei nu cu carpa de praf ci cu ce apuca)
Sephora, Itzy, Gety, o zi buna!



Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns festina spune:

Buna mamicilor

Nu am intrat de ceva vreme ... sper sa ma iertati

Am reusit sa citesc si eu ultimul capitol ...
Eu sunt acasa in concediu medical ... Raducu a facut rubeola exact cu doua saptamani inainte sa faca vaccinul ROR ... starea lui generala e buna doar ca nu avem voie sa iesim din casa si lui tare mult ii place ta-ta-iiii (parca ar fi chinez asa zice)

Am vazut ca discutati despre tuns ... eu pe Raducu l-am tuns de 3 ori deja cu o masina de tuns BARBA SI MUSTATA :) de la panasonic ... se alimenteaza cu baterii si e mult mai putin zgomotoasa decat o masina de tuns normala ... i-o dau si lui sa se joace putin cu ea inainte si dupaia il pun dezbracat in vanita lui si incep tunsul ... sta 20 de minute pana il termin fara probleme

Si pentru MamiLili ... noi avem scaun de masina de la MaxiCosi PrioriFix cu IsoFix ... l-am cumparat de la MiniBlu si Raducu sta f confortabil in el chiar daca intradevar nu se lasa f mult pe spate, dar nu stiu nici alte scaune de masina pentru peste 9 luni daca se lasa mai mult pe spate ... asta vara am fost in Croatia si a dormit f bine il el 10 ore cat am facut pana la destinatie ... si noi am citit tot felul de rezultate la teste de siguranta si l-am ales pe asta pana la urma ... nu prea ai multe variante de culori din care sa alegi ... noi am luat modelul Circuit parca ii spune, cu rosu, galben si negru


va puuuuuup si promit sa intru mai des

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MamiLili spune:

Festina, merci! Ce m-as face eu fara ajutorul mamicilor de Bucurii?

Xan, ti-am lasat offline. Nu-s gustarici pe-acolo pe la Bambi, dar e McD nearby! Visez la un Mc Puisor de cand ii fac astia reclama agresiva la tv. Te bagi?

Mira, eu nu-i dau sa manance singur altcva decat chestii care nu pateaza, altfel se face ca un purcel. Imi mai ia lingurita din mana si-o baga singur in gura, dar n-are capacitatea, inca, de a-si coordona perfect miscarea "luat papa cu lingurita si dus frumos la gura".


**************************************************
Lili, mamica lui Mathias (17.10.2006)

Save the Earth! It's the only planet with chocolate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Mira exact asa face Matti cu taxu,el umbla in gene si sprancene sa nu-l trezeasca cand pleaca ca altfel plange si nu-l lasa,apoi cand ne trezim primul lucru de care intreaba e "papa",toata ziua cu "papa"in gura si seara cand vine numai calare pe el.Sambata si duminica cand e liber numai cu el ,eu sunt doar asa cand e nevoie de mancare sau mai stiu eu ce.

In ultima saptamana copilul vb din ce in ce mai multe cuv,le uneste,asi duce chilotelul murdar la gunoi,imi aduce de la taicasu tot ce poate cand punem sau strangem masa,sunt fenomenali,cat de repede trec de la bebelus la copil mare.Chiar sunt uimita.Ultimele cuv spuse "pat,Eta (Petra),Azie (graztie) si da din cap in semn de multumire"astea ieri mi le-a scos asa pe banda.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CristinaGoji spune:

Ciao mamici!

Noi am avut vreo 2 zile mai agitate si nu prea am putut scrie,am citit,dar de scris nu am mai apucat.
Mira - si Vladut e mare amator sa-mi scoata lucrurile din masina de spalat, cosul de gunoi, rafturi, sertare ca dupa aia sa bage altele in locul celor scoase. Eu il las pe Vladut sa manance singur, de fapt asa si mancam, eu ii dau cu o lingurita mancare, si el se antreneaza cu alta lingurita. Consecinta este ca avem o groaza de haine patate,care nu se mai pot spala, dar mi se pare normal asa, ca altfel cum sa invete. De fapt, cred ca invata pana la urma toti sa manance singuri, doar ca la varste diferite. Deocamdata sunt prea putine lucruri pe care i le interzic categoric. In rest are libertate de explorare cam peste tot.

Lilina - sa stapanesti sanatoasa masina!

Itzy - mare noroc pe tine cu papusica ascultatoare!





Mami 27+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

ce draguti sunt ei asa harnicuti cum incearca sa ne ajute si chiar sunt incantati...sa ii vedeti peste vreo 10 ani cum o sa ne rugam de ei sa isi faca curat in camere sau pe birou...

Bravo Matti si Davidut. Intr-o seara am spalat la masina si dupa ce am scos rufele, am zis sa le pun pe calorifere nu pe uscatorul din balcon...ana-maria mi-a adus fiecare hainuta de-a ei sa i-o asez la uscat si era tot asa incantata ca e de folos...si la sfarsit din prea mult exces de zel...vazand ca nu mai are de lucru incepuse sa mi le ia de pe calorifer iar una cate una si sa mi le aduca

Cristina bravo lui Vladut...si gemeneii am inteles ca papa singurei. Noi ii dam uneori o lingurita in mana dar ca sa nu se mozoleasca ii ghidez eu manuta spre gurita...insa ea e mandra tare ca papa singurica ...cica...

Festina bine ai revenit si insanatosire Grabnica bucuriei tale. Vrem si noi sa va mai vedem...ceva poze? Eu am un fix...

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

www.flickr.com/photos/12644193@N07/" target="_blank"> POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

Salutare mamici,

Eu sunt acasa cu Bucuria mea, acum doarme si am zis ca intru pana se trezeste sa vad ce mai faceti, ca apoi e jale daca ma vede aici musai sa-i pun desene si nu se dezlipeste de calculator cateva ore bune.
Mi-am luat doua zile libere si tare bine e sa stam o zi intreaga doar noi doua, chiar daca de cateva ori/zi ma scoate din pepeni. A inceput sa scrie cu carioci si creioane colorate scaunele din bucatarie, canapele (mare prostie am facut ca le-am luat asa deschise la culore), cartile de desenat, multe caiete in care mami trebuie sa deseneze hap-ciu (astea sunt florile) si multe "miauu"= pisici Momentan peretii sunt ok, dar deja ma gandesc pana cand..
Asa ca,,,casa mea e plina acum si de carti de colorat, creioanem carioci, ascutitoare, nu de alta, dar nu ajungeau jucariile si cartile cu povesti (vreo 20 la numar)

Am vazut un Vladut cocotat pe masa si tare fericit. Noi inca la capitolul acesta stam bine, ca nu prea e incantata sa fie alpinista si sper sa nici nu fie . Am vazut si o bombonica -Maria- printre bucurii. Himmm, iar bucurii, cand ma gandesc cat am salivat in sec toata sarcina si nici pana acum nu am apucat sa gust una sa vad cum e. Vazut si Luca cum a adormit el si tare m-am amuzat cum stie el sa stropeasca covoarele lui mami si mai ales de faza cu punga.
Bine scumpick, ca a stiut baiatul ce sa ia in mana, stia ce urmeaza

Festina bine ai revenit! La multi ani si voua si un an nou plin de impliniri. Multa sanatate puiului mic! Si tu ai inceput munca?

itzy iar muncesti?

mamilili, habar nu am cat platim agigurarea/ap. Sper sa nu uit azi sa-mi intreb consortul

Mira si eu ii dau Patriciei o lingurita cand mananca, dar cu aceea mai mult ma hraneste pe mine, iar eu ii dau cu alta. Inca nu are indemanare buna, o duce la gurita, dar daca mananca supa pana la gurita ei nu mai e nimic in lingura. Intr-o zi am scos un iaurt din frigider pt a i-l servi mai tarziu, iar ea repede l-a luat mi l-a adus, eu eram in dormitor, iar apoi a disparut si chici unde, la sertarul cu tacamuri, si-a luat o furculita si a venit sa pape

Fetele din Iasi frumoasa intalneala ati avut, dar vrem si pozeee. Eu cu itzy vrem numai pozeeeee

pupici si o zi faina!






***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramomar spune:

quote:
Originally posted by CristinaGoji

Ciao mamici!

Noi am avut vreo 2 zile mai agitate si nu prea am putut scrie,am citit,dar de scris nu am mai apucat.




Mami 27+ cu Daria si Vladic (17.10.2006)
Vladic
barza



sper ca sunteti bine si nu e nimic grav!





***************************************************
Ramo si PATRICIA MARIA (06.09.2006)
***************************************************

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by ramomar

Salutare mamici,

itzy iar muncesti?

----

Fetele din Iasi frumoasa intalneala ati avut, dar vrem si pozeee. Eu cu itzy vrem numai pozeeeee

pupici si o zi faina!



brown][/size=1][/b]




daaaa iarrrrr

Are mami fetita isteata. Sa te vedem acum cum o sa o pandesti sa nu iti mazgaleasca peretii si altele. Noi inca nu i-am dat culorile ...sunt la loc de cinste in dulap...

Po -zeeeeeee, po-zeeeeee, po-zeeeeeeeee(astea suntem noi 2)



Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

www.flickr.com/photos/12644193@N07/" target="_blank"> POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput