Bucurii de sept-oct 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Buna dimineata!
Foarte frumoase pozele cu Bucurii! Am vazut-o pe Maria de Gety cu ochisorii ei irezistibili. Apropo de asta, Gety iar vrei sa ne faci pofta cu Bucuriile? Dupa ce ca si-asa sunt suparata ca au desfiintat magazinul de Bucurii din Bucuresti...
Vladut de Eloise e super dulce si-mi place la nebunie poza de dupa copac!
Xandrutza, am uitat sa te intreb referitor la pizza, cu ce ungi tava inainte sa pui aluatul in ea?

Merg sa citesc din urma si revin.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xandrutza_76 spune:

Lexi, tava o ung cu putin ulei.

Alexandrina si puiutii ei, Raluci (03.08.1997) si Narci (21.09.2006)

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Xandrutza, saru-mana!

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sephora spune:

Va pup fetelor

Io am inteles ca regulele-s reguli,dar care-i regula unde zica ca daca esti selectat la un concurs,nu ti se posteaza si raspunsul.Asta ma seaca ca nu exista deci nu mi se raspunde.Oricum n-are nici un fel de importanta,incetul cu incetul o sa dispara lumea de aici exact cum s-a intamplat si pe miresici,ca fetele si-au gasit alt forum.

Andra imi pare tare rau de picior cunosc senzatia,plus ca si Ste a dat acum vreo 3 ani cu piciorul tot asa de pat s-a plans o gramada si binenteles ca dupa vreo 2 ani cand s-a dus sa-si faca niste radiografii dar ptr cu totul alta cauza s-a descoperit ca de fapt degetul mic,cel pe si-l izbise de pat fusese rupt si s-a sudat ca naiba.
Vazut si pozele cu "galbenusul" scump.

revin ca sunt impinsa...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

neata

Eloise am vazut micul alpinist ...e incantator si in zapada...dar vorba lui Lili iti taie rasuflarea sa il vezi acolo sus...mi-ar fi si frica sa ii spun ceva sau sa ma apropii in viteza ...sa nu o zbugheasca la fuga si sa cada...Tu tre sa fii chiar numai cu ochii pe el ...Cat despre ce vorbeam...ma gandesc ca este un dram de adevar si cand se spune ca baieteii sunt mai agili, mai nazdravani, decat fetitele (Vladut, Vladone,Mathias, Matteo, sau e vreo coincidenta de nume?)...desi exista si fetite-baietoi...sora-mea a fost una dintre ele...eu eram opusul......
Oricum nu cred ca o sa reusesim à la long sa o tinem asa in frau pe ana-maria pt ca uneori are si ea accese de personalitate cand vrea numai ca ea...Deocamdata stau linistita pt ca atunci cand nu suntem cu ea nici in pat sau canapea nu se urca in picioare...(Eu imi amintesc cu drag ce placere aveam sa ii disperam pe ai mei sarind in pat...am stricat arcurile la vreo 3 paturi in felul asta...si cand mergeam la tara la bunici la fel...)

Ref la lovituraaaa...de curand am patit-o si eu la degetul mic de la picior in tocul usii...nici nu-mi mai simteam degetul...credeam ca il pierdusem pe acolo

Mamilili - 250 euro/an m-am tinut de promisiune

Gety am uitat sa iti multumesc..o sa ii pregatesc in curand

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

www.flickr.com/photos/12644193@N07/" target="_blank"> POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns itzy-bitzy spune:

quote:
Originally posted by lilina

in alta ordine de idei, "musafirul perfect" m-a capiat azi....e pus numai pe stricat....e clar ca trebuie sa plec de-acasa....numai bine, ca sper sa primesc un raspuns afirmativ si sa intru in campu' muncii, si atunci o sa regret perioadele petrecute cu balamuchis,dar ce sa-i faci, asta-i cursul vietii...no money...no life...
tre' sa-mi fac rost sa bani de benzina si de cosmetice de la Dior, ca-s tare pretentioasa la acest capitol





asa...asa...Acum te incurajez eu..mai stii cand plangeam ca incep serviciul ...ce imi spuneai? "lasa mey ca asa e cursul vietii, gandeste-te ca o sa ai bani pt parfumuri si cosmetice"...Dupa nici o saptamana...ce o saptamana?...3 zile ...deja m-am readaptat si nu am mai suferit....important e sa stii ca il lasi cu cineva de incredere.......sa vezi ce duci tu dorul la nazdravaniile alea....

Itzy-Bitzy
cu
Ana-Maria papusica lu' mamica si a lu' taticu (28 septembrie 2006)

www.flickr.com/photos/12644193@N07/" target="_blank"> POZE CU PAPUSICA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Neata!

MamiLili, daca veneam cu Maria mea cred ca ar fi fost eclipsata de cealalta Marie, ca nu spune multe cuvinte, e mai cumintica si eu inca o tin in ham ca mi-e teama sa nu cada. Cel putin in parc folosesc obligatoriu hamul, ca nu-mi iese din minte sunetul de cap lovit de asfalt al unui copilas. Apoi l-a luat in brate cine era cu el si a fugit spre casa.
Are o luna si un pic de cand merge si cand o sa fiu eu sigura ca sta bine pe picioruse, atunci renuntam la ham.



Asa creste Maria Diana

LA MULTI ANI 2008!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns GETY spune:

Merg sa ii dau liber la traseu, revin.


Asa creste Maria Diana

LA MULTI ANI 2008!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Hello!

Noi avem deja un obicei sa ne trezim noaptea si sa urlam, daca nu se trezeste o noapte deja ma ingrijorez, mama lor de dinti, daca ies odata dau de baut.

Apropo de bucurii, stiti cum mananca fi-miu in scaunul de masa? Are o cana cu o vaca inauntru, nu stiu cum sa va explic, in interiorul canii este forma unei vacute si o hraneste cu bucurii, adica desface bomboanele de ambalaj si le pune peste vacuta. Altfel nu pot sa-l tin ocupat, dupa 2 guri o ia la sanatoasa. Si acum, apropo de mancat, ati inceput sa lasati Bucuriile sa pape singure?
*Ati observat ca bucuriile sunt bomboane iar Bucuriile sunt piticii nostri.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
Asteptam primavara

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirabelac spune:

Hai mai fetelor nu-mi mai aduceti aminte ce frumos era cand eram acasa cu David, pacat ca era el mic si nu stia mare lucru dar acum week-end-ul e o placere pt. noi, facem treburile prin casa impreuna, ma ajuta la orice, orice fac il implic si pe el, e asa de incantat... sa-l vedeti cum curata parchetul, cel mai mult ii place sa-mi amestece rufele deja selectate pt. spalat, le scoate si le imprastie prin casa. Daca nu sunt atenta imi mai baga el cate ceva in masina. Si o vreme tare ordonat mai era, toate le punea la loc.

Una peste alta nu-mi pare rau ca am inceput serviciul, ma simt si eu altfel ca ies din casa, plus ca veniturile se numara altfel. Cel mai important este ca stau linistita ca am incredere in persoana cu care sta copilul. Apoi tot timpul liber mi-l petrec cu el, nici la cumparaturi nu merg fara el, desi as avea cu cine sa-l las.


*****************************************Mirabela, mamik de pitic www.totsites.com/tot/davidstefan" target="_blank">DAVID STEFAN (21.09.2006)
Asteptam primavara

Mergi la inceput