Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (5)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Si eu i-am pus inainte sa ii dau sirop vreo 4 zile supozitor ca altfel nu facea ,dar ii puneam jumatate dintr-un sfert si facea imediat

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/shared?p=4b8052e7751d7af3c4b841&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

eu ii pun supozitor si face si la o oara dupa...ca deja punem de vreo 3sapt-4, si eu tot un sfert ii pun

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

voi cat timp tineti laptele preperat ca eu l-am facut acum, am uitat ca la 16 mancam, nu la 15 si ea doarme oricum, o fi mult aproximativ o ora sa-l tin? ca abia a adormit si ea cu geamul deschis ca altfel nu a vrut.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RGE spune:

..da fetelor cred ca aveti dreptate ca altceva nu avea ce sa fie..mai ales ca dupa cateva mi9nute la aer a inceput sa rada si apoi a papat...cred ca a stat prea mult in apa si a fost si prea calda si nu ne-am dat seama...
..alta problema..George nu a mai facut kk de 3 zile....are gaze si atat parca asimileaza tot ce papa..ce sa fac?

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

quote:
Originally posted by sanduta

creem multumesc de raspuns. Tot nu sunt multumita de pediatra mea sau toate sunt asa? Iti dau senzatia ca nu stiu. Eu stiu ca e greu sa spui ce are cand nu vorbeste dar au experienta nu??
Cum ii dadeai Sam Simplex la fiecare masa?

Sanda si voinicul ei, Cezar Rares



exact asa cred si euy despre a mea....si mai pare f f dezinteresata...as vrea sa o schimb...

si eu tot 40-50 ml lapte sa ii dau la fiec masa plus 140 ml lapte praf....

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

quote:
Originally posted by RGE

..da fetelor cred ca aveti dreptate ca altceva nu avea ce sa fie..mai ales ca dupa cateva mi9nute la aer a inceput sa rada si apoi a papat...cred ca a stat prea mult in apa si a fost si prea calda si nu ne-am dat seama...
..alta problema..George nu a mai facut kk de 3 zile....are gaze si atat parca asimileaza tot ce papa..ce sa fac?

------------------------
ROXANA de "ursuletz" GEORGE IONUTZ(31 octombrie 2007, cezariana)
------------------------
"Si s-a nascut, mititelul, tipand si batand aerul, cu fetisoara chinuita, pe care abia urma sa se astearna pacea si intelepciunea copilareasca.
... Apoi cineva mi l-a asezat in brate. M-a privit. Ne-am recunoscut; memoria comuna a doua suflete. S-a linistit. N-a mai plans. Ochii lui se topeau intr-ai mei, dospind in mine, cu caldura lor blanda, o legatura inefabila. Si am simtit toata forta iubirii lui rascolindu-mi inima."
"Niciodata nu voi uita cum te-am vazut prima oara. Erai ud, lipicios, plin de riduri si tipai de mama focului. Dar a fost cea mai frumoasa imagine care mi-a ramas in minte!"

poze
"Doamne ajuta-ne!!"


Cea mai rapida solutie este supozitorul,poti sa ii pui un sfert

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/shared?p=4b8052e7751d7af3c4b841&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

gianina darleena anka si gabitz mersi de informatii!!!!

adra multumim de urare ! la multi ani si printzesei tale pt ieri!!!!!!!

fetelor cat au greut si inalt bb-ii vostrii la 2 luni?

sanduta vad ca bb nostri papa cam la fel nu???40 ml san si 140-150 lapte praf???!!!si mie mi-e frica ca papa prea mult....a zis dr ca arata cam de 3 luni, conform gtraficelor...

si eu vreau sa stiu cat putem pastra laptele praf dupa ce il facem???macar o ora oare putem???

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vasari spune:

Roxana, citeste si asta, poate te ajuta, mai ales ca George nu a avut probleme pana acum, nu?
http://www.babycenter.com/0_constipation_79.bc
Iti explica si cum sa-ti dai seama daca e constipat, pentru ca unii bebelusi fac la 3-4 zile fara sa aibe vreo problema, in special pentru ca asimileaza bine lichidele.

Eu astept pediatra cu asistenta sa ne faca vaccinul si mi-e rau de emotii, ma ales ca trebuiau sa vina la 3 si e deja 4. :((

Alina si Maria - 3 NOV 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dany26 spune:

ellis si ancadragoman macar bb-ii vostri accepta supozitorul....al meu chiar daca, dupa lupte grele, reusesc sa il fac sa stea inauntru tot nu face kk cu elmai ales pt ca a inceput sa faca cam tare....ca lutul asa....
tineti-ma si pe mine la curent cu metodele voastre....

anca desi ii dai suculetze tot constipat este???????pai eu am citit peste tot ca atunci cand se incepe diversificarea se regleaza.....offffffff

ieri cred ca a functionat faptul ca i-am pus ceai de musetel in laptele praf cate 10 ml la 3 mese din 5....si aseara a facut kk dar asa, culoarea ceaiului si scremandu-se toata ziulica

COMOARA NOASTRA ANDREI!!!
14 Noiembrie 2007

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Dany a mea avea la 2 luni 5,5 kg si 57 cm .
Suc ii dau la 4 zile si nu cred ca asa poate sa regleze ceva

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/shared?p=4b8052e7751d7af3c4b841&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

Mergi la inceput