Bulgarasi si globulete de nov-dec 2007 (5)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sanduta spune:

creem multumesc de raspuns. Tot nu sunt multumita de pediatra mea sau toate sunt asa? Iti dau senzatia ca nu stiu. Eu stiu ca e greu sa spui ce are cand nu vorbeste dar au experienta nu??
Cum ii dadeai Sam Simplex la fiecare masa?

Sanda si voinicul ei, Cezar Rares

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitz78 spune:

darleena - si mie mi-a zis sa nu-i dau sa pape mai devreme de 2 ore, sa nu se amestece lapticul...eu nu ma omor dupa ea, e cam repezita pe gustul meu...
roxana - te cred ca te-ai speriat...si eu cred ca a fost apa cam calda si l-a molesit!pupici ursuletului
va pup. plec la gradi...sa ma discut cu educatoarele.

http://s170.photobucket.com/albums/u270/cgaby/eliza/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna fetele
Rox hai ca m-ai speriat cand am citit de baiat,bine ca nu a fost nimic grav.
Noi se pare ca am gasit remediul la constipatie ,siropul Lass Baby care face minuni

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/shared?p=4b8052e7751d7af3c4b841&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

quote:
Originally posted by sanduta

creem multumesc de raspuns. Tot nu sunt multumita de pediatra mea sau toate sunt asa? Iti dau senzatia ca nu stiu. Eu stiu ca e greu sa spui ce are cand nu vorbeste dar au experienta nu??
Cum ii dadeai Sam Simplex la fiecare masa?

Sanda si voinicul ei, Cezar Rares



Inainte de fiecare masa cate 15 picaturi, mai putin mesele de noapte, dar atunci mananca mai mult in somn si adorme repede inapoi.

fericita de MARIA SOFIA - 7 noiembrie,cezariana 3200 gr, 50 cm, nota 9

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariussimiuc spune:

Helau!

Am vazut poze de copilasi dragalasi...

Roxana,sper ca n-a fost nimic grav si ursuletul si-a revenit.Eu cred ca a fost doar o moleseala,l-ati tinut prea mult in apa mey...

Sanda,nu cred sa existe un tratament pentru colici "batut in cuie",care sa functioneze la toti bebelusii.Toate "licorile" astea trebuie incercate pana gasesti ceva pe placul stomacelului.
Cezar e un scump si un grasan.

Amira, Robert si mami Miha

Cand viata iti ofera lamai fa-ti o limonada...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by sanduta

adra_bellnu ii mai dau, am incercat. Si-a facut pana la urma singur programul.

Aseara am patit-o rau de tot. Am facut program ca ma duc la Real cu sotul si sa stea soacra cu Cezar. Dar surpriza cand ne-am intors plangea de mama focului. Cred ca soacra-mea nu o sa mai vrea sa stea. Pana la urma s-a linistit dar a fost plangacios toata noaotea si de dimineata. A facut si un caca verzui. Sun la pediatra azi dupa 3. Nu se mai poate asa, in plin tratament pt colici noi facem crize si nu ne simptim bine.

Sanda si voinicul ei, Cezar Rares




frumos baiat si mare! de asta papa el mult! a mea e fotomodel, are 60 cm, 4560gr la 2 luni;
cat despre colici, cu tot tratamentul am plans 1 luna continuu si luam sab simplex, espumisan, inainte de mese alternant cu colic baby si intre mese debridat; asa ca mai dureaza. abia acum ne-am linistit si luam numai debridat si colic baby

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nelone77 spune:

Salutare mamici!

Legat de colici: bebelului meu ii face bine Bonnisan, sunt niste picaturi pe care pina acum le puneam in ceai, dar mai nou i le dau direct cu lingurita- cam 5-7 picaturi de 3 ori pe zi- inainte de masa. Asa isi fac efectul mai bine si caca nu mai e asa moale si cu "spuma". Verde este totusi ,cum ziceati si voi, de la colici.
Sper sa treaca odata, ca nu mai stiu nici eu ce sa ii fac...

va pupam!

Nela & Andrada Catalina (19 dec 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Buna fetele
Rox hai ca m-ai speriat cand am citit de baiat,bine ca nu a fost nimic grav.
Noi se pare ca am gasit remediul la constipatie ,siropul Lass Baby care face minuni

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/shared?p=4b8052e7751d7af3c4b841&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet




ANCUTA, eu astept inca minunea! nu i-am dat decat aseara si de dimineata sirop, dar nu a iesit! asteptam...


Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Ellis tot sirop dasta ii dai?


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/shared?p=4b8052e7751d7af3c4b841&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellis spune:

quote:
Originally posted by ancadragoman

Ellis tot sirop dasta ii dai?


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)


poze


povestea nasterii

www.onetruemedia.com/shared?p=4b8052e7751d7af3c4b841&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">filmulet


da, dar eu dim , dupa ce i-am dat, am vazut ca nu face, i-am pus supozitor, ca nu mai putea mititica, se screme si plange continuu daca nu iese. trebuie sa o dezvat de supozitor ca nu iese tare, uneori chiar lichid, dar de cand am papat humana hn s-a obisnuit cu supozitor si nu iese singurica.

Ellis,de ALESSIA MARIA (20.11.2007)

Mergi la inceput