DC peste 20...30 ani...

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
Originally posted by lilianasoare

Eu propun ca acest site sa ramana, in linii mari, neschimbat, intrucat e de datoria noastra ca si cei mai tineri ca noi sa ne calce pe urme




Corect, corect, mega si super-corect!!!!!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

quote:
Originally posted by daniela_b
Cu siguranta vor exista schimbari dramatice, spectaculoase...




Daniela, stai putin! Da' de ce sa existe schimbari dramatice? Poate doar la nivel tehnologic, nu?
Adica, mie imi suna asta ca ceva de genul 'cine nu poate sa se adapteze, out pe banca, in fatza blocului' :-))
Adica toate forumurile mari, de limba romana, pe care acum scriu oameni tineri, vor fi primenite peste 20-30 de ani, iar noi care, cu siguranta, vom avea atunci o alta logica (sau ilogica ) a discursului, vom ramane in aer?

Eu ma gandesc asa: administratorii forumurilor mari de acum au intre, sa zicem, 25-45 ani. Oare vor accepta ei ca noi, cei leat cu ei , sa fim inlocuiti, pe forumurile lor!!!, cu foarte tineri (care sa ne supere tot timpul? ).
Cu alte cuvinte, eu vad DC-ul populat si peste 20-30 de ani cu favoritii mei , pe care ii voi apara cu ardoare de tinerii nemilosi :-))) (intaresc prin aceasta, inca odata, cele spuse de Lilianasoare :-).



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliv75 spune:

Daca am ramane doar noi cei de acum forumul ar trebui sa se numeasca depre copiii copiilor nostri. N-o sa fie asa, aici vor posta tinerii de atunci, iar noi vom lua drumul pribegiei:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by denizel

quote:
Originally posted by daniela_b
Cu siguranta vor exista schimbari dramatice, spectaculoase...




Daniela, stai putin! Da' de ce sa existe schimbari dramatice? Poate doar la nivel tehnologic, nu?
Adica, mie imi suna asta ca ceva de genul 'cine nu poate sa se adapteze, out pe banca, in fatza blocului' :-))
Adica toate forumurile mari, de limba romana, pe care acum scriu oameni tineri, vor fi primenite peste 20-30 de ani, iar noi care, cu siguranta, vom avea atunci o alta logica (sau ilogica ) a discursului, vom ramane in aer?

Eu ma gandesc asa: administratorii forumurilor mari de acum au intre, sa zicem, 25-45 ani. Oare vor accepta ei ca noi, cei leat cu ei , sa fim inlocuiti, pe forumurile lor!!!, cu foarte tineri (care sa ne supere tot timpul? ).
Cu alte cuvinte, eu vad DC-ul populat si peste 20-30 de ani cu favoritii mei , pe care ii voi apara cu ardoare de tinerii nemilosi :-))) (intaresc prin aceasta, inca odata, cele spuse de Lilianasoare :-).



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.




Da, da...la nivel tehnologic sau ma rog, dpdv tehnic sa zicem asa...
In rest, nu-mi fac probleme...exista si vor exista mereu solidaritate si inteligenta, asa incit cei care se updateaza greu vor fi ajutati de ceilalti care o fac mai usor, tinerii inteligenti ii vor intelege pe cei din vechea generatie fiindca anumite valori clasice nu se demodeaza niciodata, vor fi interesati de sfaturi venite din experienta de-o viata si tot asa...
Viitorii forumisti sint copiii celor ca noi, nu?
Cei ce acum au 3-4-5-10 ani...
Eu nu cred ca le va intra pe-o ureche si le va iesi pe alta, chiar tot ce ii invatam azi.

Sau visez? [:))]




www.helpsonia.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

quote:
Originally posted by denizel

quote:
Originally posted by roxanaz
cred ca la 60 de ani ne vom certa mai mult. ca de, o sa auzim/vedem mai prost

Roxana



Ex: 'vezi? te-ai sclerozat!'



nu nu nu, asta o sa fie chiar avertismentul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fomalhauti spune:

Cand am vazut titlul, primul subiect la care m-am gandit a fost "Nora noastra cea de toate zilele". Probabil voi fi una dintre initiatoare, fiindca eu nu mai am mult pana la nora...Vedeti voi, imi amintesc perfect cum am ajuns acasa cu primul meu bebelus, cum l-am pus in patut, pe latimea patutului, nu pe lungime. Ma uit la el, la primul meu bebelus, si ma tot intreb cum am reusit (mai am si patutul...) Nu a trecut mult timp de atunci, el nu are decat 16 ani si, de fapt, anul asta implineste 17. Asa ca nu va mai trece mult si voi avea si nora (nu de alta, dar e si frumoooooos)

O alta poveste...Acum cateva zile mama mea, care implineste 72 de ani, ma intreaba: "Cat costa un calculator?" Am banuit ca vrea sa ne cumpere inca unul noua, ca sa nu se mai certe copiii pe singurul din casa sau ca vrea sa monteze unul la ea, dar tot pentru nepoti, asa ca i-am raspuns: "Muuult. Stii, pentru jocurile lor trebuie un calculator foarte performant." "Da' eu nu vreau pentru ei. Uite, vreau sa ma uit si eu pe Internet, sa caut un doctor, de exemplu. Cum se face?" Si incep eu sa-i explic cum poate intra pe "desprecopii" si cauta doctor. Dar dupa aia m-am gandit ca nu m-as mai simti deloc libera sa scriu daca ar fi si mama pe aici. Ea m-ar identifica imediat, m-ar urmari peste tot, m-ar combate pe forum si "life".....Asa ca trebuie sa fie mai multe forumuri, nu vreau sa intru pe forum cu nurorile mele multe....

Si, vorbind de roboti...Mai erau 20-25 de ani pana in anul 2000 si ni s-a dat o compunere la scoala "Cum va vedeti in anul 2000" (da, eu sunt cea pe care Liliana ar ajuta-o sa treaca strada, dar cand sunt cu doi copii si eventual cu bagaje, chiar nu am nimic impotriva...). Majoritatea compunerilor contineau rachete, roboti, masini performante, excursii pe luna. Colega mea de banca era o exceptie. Povestea cum circula de la servici catre casa cu acelasi autobuz cu care circula si de la scoala acasa si autobuzul era vechi, scartiia si usile nu se mai inchideau. Se pare ca nimeni nu a nimerit-o...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

n-o sa mai fie cei mai cautati/comentati medicii obstetricieni-ginecologi ci cei reumatologi, balneo fizio terapeuti, etc.
si-o sa ne dam intalniri in Boca in Florida, la Baile Felix sau la Techirghiol la tratament

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

fain, fain rau acest subiect..imi place de mor dupa el, dar sper ca numai repede de 30 de ani de acum inainte si acest subiect sa ramana in top sa ne aducem aminte cum radeam noi de noi....ca poate ne atinge roza batranetii!



POZE VLADUT



"Dumnezeu iarta, dar nu lasa nimic neispasit!" Arsenie Boca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns april spune:

Cel mai cautat o sa fie Femina intim, ca deh, imbatranim si ne trebuie operatii de lungire, latire, intindere pana la pleznire a tenului (si nu numai) , menopauza va fi subiectul forte (bufeuri, draci, etc), tehnici de supravietuire (cu tot cu pensie facultativa - fug "jmecherii" cu ea pana atunci), metode de alinare a singuratatii ....

21.12.2007 - 8 anisori
fulguletzul meu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

)

quote:
Originally posted by roxanaz

quote:
Originally posted by denizel

quote:
Originally posted by roxanaz
cred ca la 60 de ani ne vom certa mai mult. ca de, o sa auzim/vedem mai prost

Roxana



Ex: 'vezi? te-ai sclerozat!'



nu nu nu, asta o sa fie chiar avertismentul





Care vra sa zica, matale o sa te dai cu tineretu' :-))))



quote:
In rest, nu-mi fac probleme...exista si vor exista mereu solidaritate si inteligenta, asa incit cei care se updateaza greu vor fi ajutati de ceilalti care o fac mai usor, tinerii inteligenti ii vor intelege pe cei din vechea generatie fiindca anumite valori clasice nu se demodeaza niciodata, vor fi interesati de sfaturi venite din experienta de-o viata si tot asa...
Viitorii forumisti sint copiii celor ca noi, nu?
Cei ce acum au 3-4-5-10 ani...
Eu nu cred ca le va intra pe-o ureche si le va iesi pe alta, chiar tot ce ii invatam azi.

Sau visez? [:))]





Daniela, solidaritate, da, cred in ea dar...parca...o vad numai intre noi, astia de acuma.
Nu vad dorinta de a ajuta si intelege la nivel de forum de discutii, intre cei avand varste mult diferite.
Daca acum, intre noi cei de varste apropiate, care chiar ne cunoastem pe ici pe colo, din cauza de idei diferite, comunicate in scris si intelese gresit, ne certam, iti dai seama cum o sa fie peste 20-30 de ani?
Probabil ca, ma gandesc, vor face fatza doar cei foarte, extrem de flexibili si foarte inteligenti dar, chiar si asa, tot moshi si babe vor fi considerati :D.
Printre romani nu s-a instalat inca respectul fara colaterale miloaso-fals toleranto-compatimitoare fata de batrani. Adica, un batran e un mos/baba si se mira tinerii ca, iote-a boalii mos/baba, ce tare e!! (ca si cum nu ar fi normal sa fie super tare ).
(un coleg de serviciu al sotului meu, s-a dus sa-si depuna actele pt. casatorie. Colegu' asta are vreo 27 de ani. Comentariu: bai, da' nu se mai insoara astia tineri. Era plin acolo de mosi de peste treij' de ani )



A, Roxana, ideea bailor Techirghiol si Felix ma omoara . Eu nu ma pot vedea vreodata acolo . Sala si pilates pana la 90 de ani .


Fomalhauti, !


Propunere: tinerii de pe DC-ul viitorului, sa fie doar cupiii nostri! . Ca sa aiba stapan, dom'le!!! .

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput