DC peste 20...30 ani...

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Io cred asa: peste vreo 30 de ani,o sa avem cu totii roboti acasa.Care sa creasca copii,sa-i alapteze,sa-i invete chineza..tot tacamul.Vom avea roboti menajere,roboti bucatari,roboti care lucreaza in locul nostru.

Discutiile de pe forum vor fi ceva de genul:

ROBOTUL MEU A FACUT SCURT CIRCUIT

ROBOTUL MEU A RAMAS BLOCAT PE ´´vine vineee priiimavaaaraaa´´
ETC...ETC


In aceste conditii,va fi totul la fel cum e azi.Unii care vor crede ca stiu totul despre.... roboti,(vezi generatia tanara)altii care i-ar schimba permanent(vezi sub. bonele)unii care vor zice ca a venit apocalipsa..(aia mai batrani ca noi)si tot asa.

Si,va mai aparea un nou subiect la ´´un unul sau in doi´´: ´´Robotul meu si-a adus robotica lui la noi acasa.Nu o suport.Ajutooor´´


Abia astept..sa nu ziceti ca nu v-am spus...

ladyJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Lady, Lady...
Uite ca la asta cu robotii nu m-am gandit .
In tot cazul, daca e sa existe roboti, nici pe departe nu se vor simplifica discutiile pentru ca...in Ro nu vor fi roboti asa de performanti sau chiar nu vor fi deloc... .


Edit: stie cineva sa-mi raspunda? Exista in Statele Unite de ex., faorumuri pt. batranei? Prinde genul asta de activitate, forumareala, la persoane mai in varsta?
Pentru ca, asa cum privesc acum lucrurile, nu poate fi ceva mai placut decat sa-ti petreci batranetile pe forum .


Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

quote:
Originally posted by rolo

Io cred ca se transforma in DB (despre batrani).

mama de Ileana Cosanzeana

[




Vor aparea topicuri noi gen: "Meniuri de parastas" cu schimb de retete de coliva, altele pe tema "Cum e sa fii bunic" . Alte subiecte vor fi postate de aceeasi persoana de mai multe ori - deh, scleroza bat-o vina.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

quote:
Originally posted by rolo

Io cred ca se transforma in DB (despre batrani).

mama de Ileana Cosanzeana

[




Vor aparea topicuri noi gen: "Meniuri de parastas" cu schimb de retete de coliva, altele pe tema "Cum e sa fii bunic" . Alte subiecte vor fi postate de aceeasi persoana de mai multe ori - deh, scleroza bat-o vina.

Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

quote:
Originally posted by denizel

Edit: stie cineva sa-mi raspunda? Exista in Statele Unite de ex., faorumuri pt. batranei? Prinde genul asta de activitate, forumareala, la persoane mai in varsta?

Pentru ca, asa cum privesc acum lucrurile, nu poate fi ceva mai placut decat sa-ti petreci batranetile pe forum .



www. single american looking .com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariamunteanu spune:

Hahaa deja am inceput sa postez acelasi mesaj de 2 ori ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Guestus spune:

mariamuinteanu...tu te bilbii sau ai uitat ca ai mai postat 1 data?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

quote:
Originally posted by denizel

Lady, Lady...
Uite ca la asta cu robotii nu m-am gandit .
In tot cazul, daca e sa existe roboti, nici pe departe nu se vor simplifica discutiile pentru ca...in Ro nu vor fi roboti asa de performanti sau chiar nu vor fi deloc... .



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.





Exact! deci nu vor disparea disputele cu diaspora,in care fetele plecate prin Germania,SUA,etc vor spune ´´bai,dar voi cum puteti trai asa?Cand mai evoluati?´´

Si la anunturi va aparea ´´vand robot menajer import GERMANIA!!!!


Ce-mi place subiectul asta!Numai tu,Denizel,te puteai gandi la asta


ladyJ

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianasoare spune:

Vaai, ce subiect fain, "m-am ras" cu lacrimi de mesajele voastre
Eu propun ca acest site sa ramana, in linii mari, neschimbat, intrucat e de datoria noastra ca si cei mai tineri ca noi sa ne calce pe urme
In schimb, se pot crea alte site-uri, pentru veterani, ceva de genul: desprenepoti.com, aprigibatranei.com sau generatiadeaur.com.
Bineinteles ca sectiunile vor fi in acord cu problematica varstei respective
O problema o va ridica varsta: ce daca eu, cand vad o persoana de 45-50 de ani, mai ca-mi vine sa o ajut sa traverseze strada? daca ea se simte ca la 20 de ani, o pot eu forta sa vina pe site-ul geriatric?
E, in concluzie, spinoasa chestiunea.

Cei care au modele de urmat in familie sunt cei mai bogati mostenitori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela_b spune:

quote:
Originally posted by denizel

quote:
Originally posted by roxanaz
cred ca la 60 de ani ne vom certa mai mult. ca de, o sa auzim/vedem mai prost

Roxana





Totusi...totusi...refuz sa cred ca cei cu simtul umorului, cei inteligenti, cei intelepti, cei draguti si amabili, adica toti cei care te fac sa nu renunti la DC, se vor transforma vreodata in batranei artagosi.

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil ! ! !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitzã" :-)) - din jurnalul unei mãmici de bãietzel.




Si eu refuz sa cred, sau mai degraba as spune ca sper ca e adevarat ca unele lucruri, pur si simplu, nu se schimba niciodata...
Gindindu-ma la DC peste 30 de ani imi vin in minte urmatoarele:
- ca locul asta va deveni un forum foarte complex, cu mult mai multe subforumuri si "exploatarea" lui va deveni mult mai dificila
-ca interfata va deveni 3D
-ca vor exista mult mai multe optiuni pentru a da un reply sau a-ti desavirsi profilul ( si nu mi s-ar parea deplasat nici sa ti se ceara codul genetic personal la inscriere )

Cu siguranta vor exista schimbari dramatice, spectaculoase dar chiar si asa, eu tot aici voi fi , singura temere raminindu-mi ca, la cit timp petrec si voi petrece pe DC sa nu cumva sa mi se atrofieze 3 degete si sa ramin cu doar doua, ca atit are mausul (ca-n bancu' ala simpatic).

www.helpsonia.com

Mergi la inceput