Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006(140)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dia1609 spune:

adeju, eu cred ca a atipit din cauza plansului, sperieturii, care l-au epuizat... si e rupt de obosit acuma de la toata tarasenia si de aia se comporta asa... urmareste-l sa nu vomite, sa aiba echilibru, etc etc... tinem pumnii sa fie in regula motanul umblaret!

dandusa, La Multi Ani pt iubita!

dbunny, sanatate lui dani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deny75 spune:

alexandra25 bine ca sunteti bine

EricsiLuca felicitari,tot inainte fara cazaturi

Dandusa la multi ani sotului

Deea nu cred ca trebuie sa-ti faci griji.Oricum,tine-l sub observatie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aka spune:

bine ca am gasit butoiul deschis. era curat, aerisit...am intrat, nu`s cand mai ies. am pus si cepul.

avea 10 kg la un an. cand mergem la vaccin o sa o cantaresca iar.
baita in cadita mica, sta inca acolo cu ratustele si se balaceste
apa bea din bibe maxim 100ml pe zi. si am inceput operatiunea canita. vrea sa o tina singura si varsa aproape toata apa pe ea. si ii place tare mult balaceala.
sport. vreau neaparat sa stie sa inoate. ca eu nu stiu si e rau tare. dansuri, poate balet, mai vedem...
felicitari pentru mergaretii Luca si Eric
multa sanatate zmeului si lui Dani

Claudiu, sa fiti fericiti

pup toate minunatele



Monica si www.totsites.com/tot/mariachristina" target="_blank">Maria Cristina www.TickerFactory.com/] br / [img]http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2 10722 104/st/20061220/n/Maria Cristina/k/93f8/age.png" target="_blank">(20.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Donia spune:

quote:
Originally posted by asiza
Cica Denis mai are nevoie de urmatoarele vaccinuri: HIB/Menc Booster, MMR + PNEUMOCOCCAL VACCINATIONS. Cred ca-l cunosc doar pe MMR, care e ROR in ro???? Ma lamuresc si pe mine fetele de-afara??? Noi nu am apucat sa facem in tara vaccinul de 1 anisor...ma mai documentez eu si pe net...



asiza, dar vaccinul de 1 an?
Cele pe care le-ai scris sunt: HIB - hemophillus influenze tip B, MenC e pentru meningococ C (la noi se cheama Menjugate), MMR e ROR, Penumococcal e Prevnar sau Prevenar, nu stiu cum ii spune in RO, toate se fac si aici.
Dar mai ramane sa faci booster si pentru Polio, tuse convulsiva, etc, adica ce ati facut la 2,4 si 6 luni si urma sa faceti si la 12.



Copiii se nasc perfecti - rolul parintelui e sa nu strice ceea ce Dumnezeu sau natura a creat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Claudiu!

Sa fii sanatos, voios si la punga gros. Si sa ai parte de o viata lina si buna alaturi de frumoasele tale. La multi ani!


Dandusa, sa-ti traiasca iubita! Era gata, gata sa te dau disparuta. Apropo.. ce mai stiti de numitele: Teutz, Roxanica, Bogdana, Monica, Ralumat, Acs, Eri_ka, Fatima, Auras, DeeA, ...


Mamaana, ce chestie cu diferenta dintre ele.. in poze eu n-am observat.

Asiza, cumva cu Madaxm sau cam asa ceva... te-ai vazut?

Danutz, cand gasesti acea piscina.. rogu-te zici si la altii?

Dianarus, voua ce v-a zis dr?

A_deju, pare rau pt cazatura. Si eu zic sa-l mai urmaresti zilele viitoare.. sa nu fie prea somnolent, sa nu vomite sau sa-i curga ceva din nas.. dar alea cred ca sunt in caz de traumatisme serioase.. ceea ce nu-i cazul.


Yagmur si A_deju felicitari mamicilor!


.. se pare ca si conu ar tinde catre umblatul biped.. un pas singurel pe vineri seara (care mi-a scapat ca ma uitam la ceilalti doi mari) si aseara.. cu verisoarele si fra-su a mai facut vreo 3. Da eu inca zic ca mi se pare.. . Deci ziceti pas si va anunt eu cand ma conving. Oricum, noi nu ne grabim.




Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:

Zilele trecute erau la plimbare Gabi si cumnata-mea cu toti cei patru copii.. 7 ani, 6 ani, 1 an si bb de 3 luni. Sa nu va spun cum se uita lumea dupa ei..



Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

LUCA,ERIC FELICITARI PT MERS!!!!
DANDUSA,sa-ti traiasca sotiorul cel iubit!
DONIA,da,asa e e hipertiroidie la mine,am gresit!vineri abia am programare la dr,sa vedem ce zice mai departe!
RUXANDRA,parca m-ai intrebat care.i cauza?nu prea stiu,poate ca stresul..

Asta seara am facut parada modei AICI POZE

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)







"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"
SARBATORI FERICITE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinazot spune:

ALEXANDRA,ma bucur ca sunteti mai bine!
DANI si ZMEUL sanatate multa!!

Adina si Alessia Maria(30.10.2006)







"Life can give you a hundred reasons to cry,but you can give life a thousand reasons to smile"
SARBATORI FERICITE!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

quote:
Originally posted by aka

bine ca am gasit butoiul deschis. era curat, aerisit...am intrat, nu`s cand mai ies. am pus si cepul.



Adica eu deratizez si desinfectez la greu butoiul si vi tu si-ti pui fundu-n gata?? S-o crezi tu! Butoiul era pregatit pt mine in caz ca vroiau astia sa ne interneze, dar avand in vedere ca nu ne-au internat, Dani doarme tun, chiar a si papat... am inghitit cheia butoiului sa nu mai intre nime! Sac!

Adeju..imi pare rau c-a cazut motanimea sa...pupam sa treaca..s ifelicitari pt mers..lui si lui Luca

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandra_sb spune:



poze party Matei






Are mama doi flacai.. Matei (6) si Grigore (1)

Mergi la inceput