Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006(140)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

quote:
Originally posted by asiza

Cica Denis mai are nevoie de urmatoarele vaccinuri: HIB/Menc Booster, MMR + PNEUMOCOCCAL VACCINATIONS. Cred ca-l cunosc doar pe MMR, care e ROR in ro???? Ma lamuresc si pe mine fetele de-afara??? Noi nu am apucat sa facem in tara vaccinul de 1 anisor...ma mai documentez eu si pe net...

Pupici...revin in oaresce vrema...

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!



Cred ca HIB/Menc Booster ala e de fapt echivalentul lui Infanrix Hib+IPV, MMR-ul e clar ROR-ul nostru in plus cred ca e ala PNEUMOCOCCAL VACCINATIONS...dau si io cu parerea...
Ai intrebat la ce distanta intre ele tre sa le faceti?
Pupam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

quote:
Originally posted by dandusa

ieri am beut...,azi am beut...,ce-o sa se aleaga de mine...,nu stiu...,nu raspund de faptele mele...,ca sa nu fiu singura ,luati si voi de beti...,Claudiu meu a facut azi 31 de primaveri,este mai frumos ca niciodata,mai dulce si mai minunat...
ieri am petrecut cu prietenii,a fost suuper...,Crinuta este incredibila...,expemplific alta data...

tre' sa citesc din urma...

Micuta chinezoaica



Mey, da' sa-ti traiasca, sa-nfloreasca si numai noroace sa aiba (ca deja e plin de d-astea ca deh...va are pe voi!!!
Io beu...neste vin buuuuunnnnnnn....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Aoleo, a-dejule, pai asa ne fu vorba?!!!
Urmareste-l maine, daca e activ, daca rade, daca e somnolent, daca da semne ca-l doare ceva...
Stiu...astea-s cele mai tampite cazaturi...iti sta inima in loc nu alta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

Dandusa - LA MULTI ANI! sotiorului ....la cat mai multe primaveri ... multa sanatate si fericire la toti 3.
A-deju- multa sanateate lui Eric ... nu stiu ce sfat sa-ti dau.

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

restante:
-1 an=10,800kg
-apa-e o bucurie nou descoperita, dupa enteroviroza, desi intrasem la idei, prea nu ii placea. bem din canuta avent pt 12 luni, din cea pt 18 luni, si mai avem una, farlin, cu pai. asta e preferata ei, ca atunci cand o zgaltaie, curge apa prin pai si stropeste in jur. maximum 100 ml/zi
-bea singura mesele cu lapte, adica dimineata si seara, in patut, stand pe spate.ii dau bibe si revin dupa vreo 5 minute. in 90 % dintre cazuri e gata.

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

si tot restante:
-baita o facem in cada mare de la 9 luni, de cand ne-am mutat aici, dincolo aveam cabina de dus. dureaza vreo 10 minute, se joaca cu pestisori, bile, vaporase, dar oricum cel mai interesant e dusul

-la multi ani, dandusa, sa-ti traiasca, sa fiti sanatosi si fericiti!

chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

a deju . sa-l certi pe mihaiul din partea mea. ff important: sa nu vomite (cred ca cel mai important), somnolenta mai mult decat de obicei), febra. si in general starea lui. daca e activ, reflexe, jucaus, chestii de astea. dar sunt sigura ca totul e ok

dani adoarme cu tati pt ca pe mami dupa 45 min au apucat-o caldurile de nervi....speram ca la 22 sa fiu in pat. acum astept sa adoarma copilul. si mie mi-e somn cred ca de acum asta va fi progr meu, culcat odata cu dani, macar sa stiu ca dorm pana la 2, apoi D-zeu cu mila, dar macar am 4-5h de somn asigurate. pt ca incep sa dau rateuri.

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roana spune:

Va citesc zilnic dar nu am timp deloc. parca zboara...timpul asta.

Ale xare un dinte nou si maselele inflamate deci urla de numa. e tare zbierator. a fost racit si a avut apoi un horcait asa. dat eurespal la sfatul medicului si parca acum i-a trecut. sa merg la control totusi? nu are in rest nimic. nici febra nici muci.

Lavinia sunt alaturi de tine si ma rog pentru tine. eu as fi disperata dar eu asa sunt foarte speriata cand e vb de alex. dar e o operatie de rutina deci va fi bine.
FELICITARI ERIC SI LUCA.
a DEJU urmares-te-l maine si vezi cum e. cred ca nu are nik ca ei mai pica, dau cu capul. stiu ca ti-e frica dar...va fi bine.

Asiza, esti bine acolo? iti place? io aveam ocazia sa plec cu un doctorat in state si am renuntat in ultimul moment. si nu imi pare rau...inca. cred ca sunt mai patrioata si poate si pentru ca mi-a mers bine aici. Mie mi-e greu afara. nu ma simt acasa dar ata e alt pitic de-al meu...

Pup toate fetele ca merg la somnic. sunt franta si maine iar servici...

Alexandra mai hai pe aici ca vezi ca si io tot din an in paste prestez.

pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danita spune:

salutare

eu va ziceam de probl mele ptr viitor nu ca maine sa il pun pe olita si sa manance carnita cu cutitul si furculita :) . oricum suntem regele gugilor ( lingurilor) ptr ca cum vede una cum striga : guga !

sport : vreau sa faca putin dans sa nu stea ca momaia :)oar tacsu a facut tenis de performanta si abia asteapta sa creasca cupilul sa poata sa puna din nou racheta in mana :)) . nust, vom vedea , degeaba spun eu acum ca vreau atletism si el vrea parasutism asa cum face fetita colegei mele de banca din liceu :)

pupici si noapte frumoasa
D

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Venim de la urgente: rosu-n gat + se arata maseaua nr 2...pe jumatate iesita...
de la rosu-n gat nu vrea sa pape, mi s-a spus doar sa-i dau likide, cu siringa..chiar cate 5 ml...

Maseaua nr 2: iar are un obrajor rosu si cald si celalat nu. und iritat de la caca(n-a mai facut diarie de la pranz) acida.

Febra a scazut considerabil(37.7) cu paracetamol infantil...


Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput