Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006(140)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danutz spune:

Iote ca apuc si io sa fac prezenta pe ziua de azi!!!
Motanul si Luchitza au luat-o la picior...ehehe...si cei din urma vor fi cei dintai!
Teme:
-apa bea cam o canita din aia cu cioc de la Avent/zi
-nu stiu cat avea la 1 an fiindca a fost bolnav si era in plin proces de slabire de la febra. La 11 luni, avea 10,8kg si 80cm. Asteptam cu interes controlul de peste aprox 2 sapt. sa vedem atunci.
-baie face la el in cadita inca...si asa o sa tot faca o vreme!
-sporturi: in mod sigur inot, role,bicicleta, patinaj, ski, basket/handbal/volei la alegere (poate fotbal), ceva karate, ceva dans, si ceva atletism, poate si tenis. Daca o vrea si performanta...ata ete...nu o sa ma pun crucis, dar as prefera sa nu (tac-su a facut fotbal performanta, a trecut prin scoala ca voda prin loboda, a terminat faculta cu mult noroc, la 24 ani s-a imbolnavit rau si toata performanta s-a dus pe apa sambetei. A avut bafta ca a scapat cu o operatie si ca a putut sa o ia frumusel de la zero profesional...asa ca, performanta asta o fi ea buna da' mai bine lipsa)
Deja ma chinui sa gasesc o piscina de inot unde 'scorurile' sa fie acceptabile.
Si ne mai laudam cu o a doua maseluta...fara prea mari maraieli!!! Iar ma-sa cu un inceput de raceala...la greu miere de albine si ceai!
Uram sanatate multa la fulguletii bolnaviori si la mamicile aferente multa putere!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dandusa spune:

ieri am beut...,azi am beut...,ce-o sa se aleaga de mine...,nu stiu...,nu raspund de faptele mele...,ca sa nu fiu singura ,luati si voi de beti...,Claudiu meu a facut azi 31 de primaveri,este mai frumos ca niciodata,mai dulce si mai minunat...
ieri am petrecut cu prietenii,a fost suuper...,Crinuta este incredibila...,expemplific alta data...

tre' sa citesc din urma...




Micuta chinezoaica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asiza spune:

Offf, Dbunny, saracutul Dani, cat mai sufera el!!! Du-te la spital iar daca e tot asa sau mai rau...va pupacesc si ma gandesc la voi, sa stii!

Ce bine ca ne mai dai vesti despre voi, Alex!!! A meritat ca am strigat dupa tine de m-a durut gatul ...Bine ca v-ati mai revenit!
Felicitari pentru Luca si Eric!

Noi azi am primit vizita importanta: o piersicutza dulcica cu mama din dotare ...ocazie cu care am constat ca copilu' meu e cam bataus...sau poate era o dragoste prea navalnica fata de biata fetiza, care s-a cam speriat de uriasul meu. Sper sa ne mai viziteze ca erau fete de treaba ...

Cica Denis mai are nevoie de urmatoarele vaccinuri: HIB/Menc Booster, MMR + PNEUMOCOCCAL VACCINATIONS. Cred ca-l cunosc doar pe MMR, care e ROR in ro???? Ma lamuresc si pe mine fetele de-afara??? Noi nu am apucat sa facem in tara vaccinul de 1 anisor...ma mai documentez eu si pe net...

Pupici...revin in oaresce vrema...

Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow


Life is short...buy pink shoes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_deju spune:

mda..cum dupa una calda, tre' sa urmeze un rece, iaca veni una ca gheata... a chicat din pat, lat pe spate, cu capatana de gresie, again.. cu ta-su pe post de mobilier pe langa el (probabil rulau si stirile din sport in acelasi timp..). urlat vreo douaj' de minute in continuu, da' nasol rau de tot, nu cred ca l-am mai vazut vreodata asa.. se uita in gol, si urla, si urlaaaa.. luat in brate, susurat vorbe de amor la ureche, mangaiat incetisor pe spate, urletu' s-a transformat in suspine rupatoare de inima de mama, si apoi, spre disperarea mea..in somn... pur si simplu mi-a adormit in brate, 1-2 minute, dupa care s-a trezit iar in urlete... am reusit sa-l potolesc nitel la geam (deschis larg..), apoi l-am dus in baie, am dat drumul la apa, ne-am spalat amandoi pe fata, am asteptat sa se umple cadita, si am facut cea mai linistita baita pe care mi-a fost dat sa o vad vreodata.. pur si simplu nu s-a miscat in cada, nimic, niciun plici, nicio rata muscata, nimic nimic...... uffff... scos din cada, sters, masagit, am incercat cu gadi gadi, cu goanga, cu iepurasii leganati pe panza de paianjen, nimic.. dar macar nu mai urla, tragea de suzeta in treaba lui... i-am dat nurofen, ca a facut si-o minunatie de cucui... pana si laptele l-a baut, dragu' de el... si s-a culcat...
acuma, na, intreb si eu... sa-mi fac griji ca a adormit alea doua minute???? sau a fost pru si simplu extenuat dupa urlat si sperietura..???? si acum, la ce ar trebui sa fiu atenta?? ca parca mi s-au dus la naiba toate mintile, daca mai erau pe undeva..

Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica


"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:



Tema cu greutatea: la 1 an avea 9.400kg si 78 cm,acum la 1 an si 2 luni 9.800 kg si vreo 80 cm
Tema cu apa: nici Antonia nu prea e bautoare de apa cam50-100 ml apa sau ceai dar uneori nu bea deloc
Tema sportului: eu as vrea sa faca "dans sportiv" mie imi place f mult (dar sa vedem daca o sa-i placa si ei)
Tema cu baita: face baita de la 10 luni in cada mare nu mai vroia deloc sa stea in cadita mica,daca ar avea un fratior de varsta mai apropiata le-as face baie impreuna

Anateo-f frumosi puiutii tai
ce-mi place de teodora asortata toata :ochelari, inele,bratari,gentute

Alexandra-ma bucur ca sunteti mai bine

Dandusa- sotului

A_deju-motanul sa treaca

multa sanatate fulguletilor bolnaviori

felicitari mergaretilor Luca si Motanul




BambolettadeAntonia-Gabriela(1 nov 2006)
luna 15
www.youngnutrition.net/member/tickers/61250/ticker4.png" target="_blank">varsta Antonia
www.smi.ro/fulguleti/" target="_blank">Fulguleti nov-dec 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

quote:
Originally posted by asiza

Cica Denis mai are nevoie de urmatoarele vaccinuri: HIB/Menc Booster, MMR + PNEUMOCOCCAL VACCINATIONS. Cred ca-l cunosc doar pe MMR, care e ROR in ro???? Ma lamuresc si pe mine fetele de-afara??? Noi nu am apucat sa facem in tara vaccinul de 1 anisor...ma mai documentez eu si pe net...



Oana cu www.youngnutrition.net/member/tickers/64637/ticker1.png" target="_blank"> Denis (19 dec 2006)
Slideshow

Life is short...buy pink shoes!




nu stiu ce contine ror, dar mmr e pentru measles, mumps si rubella



Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

mmr = ror
acum am vazut pe carnetul de vaccinari
mmr e in engleza, iar ror in franceza


Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

a_deju cred ca ai fost si inca esti speriata (de ce nu avem si noi have been...); urmareste-l si maine cum se poarta

Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doradora spune:

cred ca stii lectia, urmareste-l maine si vezi daca sunt modificari in comportament. nu, nu cred ca a fost altceva decat un nani, care nu a apucat sa fie f profund. zic si eu, gandindu-ma la pisi care a picat lata dupa ce s-a vazut cu mana naclaita de suc de fructe. cred ca a fost mare sperietura.
oricum, felicitari pt umblat!

io sunt suparata tare, am sunat la gardi unde eram convinsa ca o dau pe pisi, numai ca nu primesc decat de la 2 ani juma. sunt mai multe optiune: sa ma rog sa mi se desfiinteze serviciu` si sa stau cu ea inca juma de an; bona juma de an; gradi particulara in zona pana facem varsta pt gradi a noastra. care gradi a nostra e deschisa de o cunostinta, fosta colega de cancelarie, in care am maaaare incredere. bine, la variantele de mai sus ar mai fi una, sa o dau la gradi unde am lucrat eu, dar parca-parca as da mai degraba in bobi referitor la treaba cu serviciul...



chris + alexandra

bebeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

tot de pe carnetul de vaccinari: pneumo conjugate se numeste aici ce mai ai tu de facut (cred) si se face la 2,4,6 si 15 luni

Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput