Fulguleti de noiembrie-decembrie 2006(140)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns m_monique spune:

tema greutate: zmeul la 1 an avea 12,2 kg. nu l-am mai cantarit, ca-mi da cu virgula.
tema sportul: ma gandesc sa-l dau la inot, dansuri si arte martiale. sa vad si lui ce o sa-i placa.
cred ca pe la 3 ani voi incepe cu inotul, ca atunci va fi socrul la pensie si va avea timp sa-l duca la bazin.


Andrei (16.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamaana spune:

salutare, in sfarsit am reusit sa termin de citit din urma ca mult mai scrieti; nu am timp de loc in week end sa intru, asa ca lunea recuperez

lavinia iti doresc multa putere sa treci peste

am fost la vaccin vineri, nu au facut febra de la cel de meningita, iar de la mmr mi-a zis ca s-ar putea sa faca peste o saptamana

in schimb le-a cantarit: Isabelle 8.500 si 75cm, iar Stephanie 9.300 si 78cm (nu degeaba sunt 'fulguleti' ); iar Stephanie mi se pare ata de grea in comparatie cu Isabelle...

Donia cum e cu canita? dar tu cum esti? eu le mai dau sa suga seara la culcare, si chiar daca au mancat cu 1/2h inainte (inclusiv baut lapte), sunt disperate sa suga si mi-e atat de drag de ele ca nu stiu cum ma pot opri, daca ele nu se opresc singurele din supt

iar am cicit mult si am uitat...
revin dupe meetinguri


Ana,
Stephanie si Isabelle (2 Dec 2006) si Tudor (12 Dec 96)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desiree spune:

quote:
Originally posted by a_deju

merge motanuuuuu'!!! yupii!! yagmur, mai stii cand ne confunda lumea minunatiile??? iaca, a venit si ziua cand au inceput amandoi sa umble in acelasi timp :) uraaaaa!!!!!


Deea, mami de www.onetruemedia.com/shared?p=414b2893332a6a41d7c2a4&skin_id=601&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">Eric(15.12.2006)

www.helpsonia.com/" target="_blank">pentru sosonica

"outside of a dog, a book is a man's best friend (..'coz inside of a dog it's too damn dark to read..)" Groucho Marx




minciuna! blasfemie! Unde ati mai vazut voi motan...biped?????

Bravo motane! Bravo si lui Luca!




Alina,mami de Mihnea-Octavian

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

F. frumos,baiatul meu doarme la aceasta oraiar la noapte presupun ca nu prea
MOTANUL si LUCA merg in picioare!!!!
APA nu prea bea deloc,am mai spus,bea doar dc ii indes eu bibe in gurita cand imi aduc eu aminte,suc nu pofteste doar niste amarati de 150 ml lapte de 3 ori pe zi.
GREUTATE acu o luna avea 9.500,deci....suntem fulguleti.
DONIA greu cu dispozitia (sa invat)dar mai greu e cu David sa-l conving sa ma lase,iar despre teme,bea din bibe laptic,musai tinut de mine ca el sa aibe mainile libere sa se joace in par si bea in pozitia semi-sezanda.
CHRIS 80 sa ne anunti cum se va termina cearta!!!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns deeaA spune:

CRYKETT ma bucur ca sunteti mai bine,sanatate in continuare!
BEBINUTA sanatate ADEI !
SHISHIKA nush cat de important mai e sa scoata aerul,dar David de cand era bb tre doar sa-l ridic si tragea o ragaitura de om mareiar acum idem.
DBUNNY offf,multa sanatate si voua!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kikineata spune:

LUCA si MOTANU'
si-au luat elanu'
in picioare sa se-avante
Pe mamici sa le incante!!

BRAVOOOOO si-mi pare rau nu m-am putut abtine sa fiu poiata. Asa radeti de o biata femeie batrana, bolnava si nedormita!!

KIKINEATA mami de SARA MARIA (16 noiembrie 2006)

Gargarita Gargaritelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns saryta spune:

BRAVO LUCA SI ERIC la cat mai multi pasi

Noi avem 11,8 kg si vreo 78 cm.
Multumim Diana pt capitolul nou.
m_monique- multa sanatate lui Andrei.
Bambo -

Mariana - mamicuta de 3 - ANDRA('99), SARA('05) si ANTONIA(21.11.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura13 spune:

salutari mamici!
m monique multa sanatate zmeului
dia si dani are din nou o perioada cand nu vrea DELOC la pampers. am trecut si noi, din nou, la pampers chilotei
eric si luca BRAVO! la multi pasi fara incidente
deny, dani are are cam 11 kg la 1 an si 2 luni. exact exact nu stiu ca nu ma stresez cu kg.
asiza, cu sporturile.....pai sigur as vrea inot, dar nu avem nici o piscina decenta in iasi. poate in 2 ani se va face. florin vrea musai fotbal. eu as vrea tenis, handball si nu mai stiu. daca ar avea timp l-as da la mai multe, sa va ce se va lipi de el
dbunny, sincer eu m-as duce la un cabinet particular si as face mai multe investigatii. oricum, multa sanatate si sa treceti cu bine noaptea
ktrinel....si voi? offfff, sanatate multa si voua
donia cum doarme cristinel noaptea? daca ii dai seara la culcare lapte cu cereale de adulti nu e de ajuns? adica daca nu vrea din cana/bibe sa incerci asa. asta daca nu trebuie sa ii dai si peste noapte. sau peste noapte mai suge? ai inteles ceva? apropo de cazatura....eu era sa cad pe gheata pe 2 ian, eram cu dani in brate, dar era sa ii intre si niste crengi in ochisor, de la un copac tampit....ma rog, am plans de tare ce m-am speriat cand ne-am vazut in siguranta.

ce mai era? nu mai stiu.....

Laura lui Daniel - 14.11.2006
Poze Daniel

slideshow Daniel

Mamici din Iasi

www.geocities.com/mami_nov_dec_06/" target="_blank">Fulguleti noiembrie-decembrie 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexandra_25 spune:

Dupa atatea strigari ar fi cazul sa-mi fac timp si sa va scriu si eu.....pur si simplu nu am avut timp...am citit dar pe sarite...inca nu mi-am revenit complet dupa raceala lui Mark si problema mea...de abia miercuri am scapat de drumurile la spital si sper sa nu-l vad curand!
Mark e bine acum...dupa 2 sticle de antibiotic...de abia de cateva zile a inceput sa manance normal...!
Umbla prin toata casa...se ascunde si chiar daca il strig nu raspunde...pana nu il gasesc...inspecteaza peste tot...ma ajuta la curatenie..are o maturica mica si cu aia matura si el...mananca singur...dar nu va pot explica cum arata dupa ce termina de mancat!
Este fan al reclamei de la Orange....nici nu respira cand o vede...ne arata cum face ceasul...si plimba degetelul,si zice:"ti-ta"...,mama si tata mai rar...doar atunci cand se alinta...zice:hai,ada,papa,da,imita cum face calutul,cainele,gaina,vaca!Terorizeaza pisica...o bate cu telul...o trage de urechi...il ajuta pe bunicu sa bage lemne in centrala....ia si el cate o surcica si ne arata sa-i deschidem sa bage si el pe foc!
In schimb ne chinuie dintii...inca tot 2 avem...toate gingiile sunt inflamate si stau sa iasa dintii!
Dimineata se trezeste pe la 7,bem lapticul si iar facem nani pana pe la 10...ce bine e...mai lenevesc si eu...!
Asiza...ma bucur ca ati ajuns cu bine si ca incepeti sa va acomodati... si poate imi trimiti un PM cu nr tau!
Lavinia...sunt si eu alaturi de tine...si sa stii ca Mihaita trebuie sa fie bine...nu ezita sa apelezi la noi!
Dianarus..
Ktrinelu...
Sper sa pot fi mai des alaturi de voi......

alexandra de Mark Andrei 23.11.2006
poze cu Mark
www.bebo.com/Widget.jsp?WidgetId=3662428255&MemberId=3524611238" target="_blank">slideshow Mark

www.helpsonia.com/povestea-soniei" target="_blank">Ajutati-o pe Sonia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

temperatura rectal 39.2. I-am dat paracetamol infantil. Ibuprofenu nu-i bun in caz de afectiuni ale stomaculu...dupa cate stiu.
Asa-i de moale..ii dau saruri de hidratare cu seringa..cate 5 ml tot la 5-10 minute...

Dbunny cu bb Daniel(23.11.2006)
www.flickr.com/photos/dbunny/sets/" target="_blank">poze Daniel
www.dropshots.com/dbunny_28" target="_blank">Filmulete cu Prichindelu
An angel wrote...If someone betrays you once, it's their fault;If someone betrays you twice, it's your fault.

Mergi la inceput