Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns geocuedy spune:

Buna fetelor! Bine v-am gasit!
Acum v-am descoperit si sper sa ma primiti si pe mine in randurile voastre cu copilasul din dotare!
Ma numesc Giorgiana si am un okios cumintel foc pe nume Eduard-Tiberiu in varsta de 3 luni si 15 zile, 7 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AYUMI spune:

Aaa,uitasem sa va spun.am mai adaugat poze si video noi.

Bianca
http://community.webshots.com/user/ayumi118


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Nu stiu daca am mai povestit, cand avea Tudor 5-6 luni, am iesit cu el in parc, cu caruciorul, iar copilul purta pt. prima data in viata pantaloni scurti. Statea el acolo in carucior si tot dadea din picioruse fericit si se bucura de soare, iar eu ma opresc de vorba cu o mamica pe care o cunosteam. Ei si se apropie de carucior un copil de 1 an si un pic, se uita putin la Tudor, dupa care fulgerator ii inhata un piciorus si il musca taaaareeeee! L-a apucat ca pe un copan de pui si l-a muscat efectiv de i-au ramas urmele de dinti imprimate pe picior. Noroc ca nu i-a dat sangele...
Eu eram exact acolo, cu mana pe bara carutului si cu ochii la ei, dar nici prin cap nu mi-ar fi trecut ce urmeaza sa se intample. Toata faza s-a petrecut in cateva secunde si intreaga asistenta a ramas cu gura cascata.
Copilul meu urla ca din gura de sarpe, eu inlemnisem, copilul de 1 an zambea fericit, iar maica-sa impasibila pe banca. Pana la urma mi-am luat copilul, am scos tzatza in vazul tuturor, pt. ca numai asa il puteam linisti, iar prietena mi-a dat sticla ei de Cola rece si i-am pus-o pe muscatura care deja incepuse sa se invineteasca.
Intr-un final s-a ridicat si respectiva si mi-a spus senina ca ii pare rau dar nu are sens sa-l certe sau sa-i explice pt. ca nu intelege, e mic.
Am povestit asta ca sa vedeti cate neprevazute se pot intampla cu tine de fata. O sa urmeze vremuri grele, in care va fi musai sa avem asnge rece si nervi tari. Eu cand povesteam prietenilor intamplarea asta, toata lumea radea, numai eu ma simteam mizerabil, am si plans atunci.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Bun venit printre noi, Giorgiana! Sper sa te simti bine cu noi!
Ayumi, bine ca ne-ai mai scris si ca baietii sunt ok.
Ana, probabil mi s-ar fi potrivit, din pacate era un domeniu ce parea fara viitor in '95 cand am terminat eu liceul, m-am indreptat spre Ase , ca o persoana fara talente si inclinatii deosebite ce m-am gasit.
Piciule, Michael are ochii tai, asa mi se pare ca i se deschid din ce in ce la culoare. Iar tu esti super slabuta, se vede clar ca ai facut sport, ti-ai revenit minunat la corp.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Mda, nu prea sunt in apele mele. Am baut cu greu 1litru jumate. Simt ca explodez, nu iese nimic cum ar trebui, cred ca in curand dau mai degraba la boboci. Of! Nu imi mai arde de nimic, sa vad maine cum o sa fie.

Tomasa, stiu ca relatiile cu copiii nu pot fi perfecte dar te asigur ca la mine e chiar tumultoasa. Greu ma inteleg cu Alex, o fi varsta. La Smart Kids e Alex, inscrieri se fac in iunie teoretic, practic se primesc copii si in cursul anului. Daca suni si vorbesti o sa se poata, desi grupele sunt cam full peste tot. Cat despre intamplarea cu Tudor, e drept ca nu e de ras si e usor sa te amuzi din afara fiind. Si noi am avut patanii si patanii, si ma astept sa am si cu Andrei.

Ayumi, ne bucuram de vesti. Imi pare rau de operatia de hernie, sper sa nu mai aveti probleme de acum incolo.

Piciulika, pai tu care esti super calma mereu te necajisi din atata lucru? Eu sunt maestra la ars mancarea si afumat casa, noroc ca m-am lasat de sportul asta (adica de gatit )

Ana, oricum merita sa incerc sa il asez acolo. Ieri l-a tinut taica-sau pe genunchi in fundulet, foarte putin ca am sarit eu cu scandalul. Andrei parea incantat si cum l-am mutat a urlat. Asa ca am vrut sa reconstituim pozitia pe o perna insa mai inclinat si nu parea sa ii placa deloc.

Giorgiana, bine ai venit!



Rox ,
Alexandra Maria (10.02.2004) si BB Andrei Serban (31.08.2007)

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns violetan spune:

Rox, simt nevoia sa-ti urez succes pt maine, la colonoscopie sa fie totul bine! Si va fi, sigur! Dar de ce o faci? Ca n-am citit tot tot...

Pup toate fetele si bebicii lor dulci!

Violeta, mami de Laurentiu Cristian 15.08.2007
http://clio78val.hi5.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Ramonaiani pai tu scrisesesi ca are fetita ta 3,750 kg la 4 luni,cred ca de aia s-a mirat asa Danielle...era prea putin..

Ana ce grasunel frumusel ai!

Pup mamicile speriate de micile 'accidente',se putea intampla oricui..Gabi,Piciulika

Giorgiana bine ai venit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Rox, mie mi-a scapat ce faci tu acolo cu bautura ciudata, dar presupun.... Cand faci colonoscopia? Maine? Iti tin pumnii stransi si ma gandesc la tine sa treci cat mai usor peste asta.
Multumesc pt. info in legatura cu gradinita. Eu l-as da din septembrie, ca sa faca asta mica 1 an. Stiu din auzite ca primul an in colectivitate e oribil dpv al racelilor de tot felul si nu vreau sa risc acum.

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Carpatina, ma bucur ca ati ajuns cu bine acasa!

mama bradutzului Tudor (9 ian. 2005)
si a papanashei Maria (25 sept. 2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angipangi spune:

buna seara ramonaiani sa stii ca si eu m-am intrebat de ce este asa de slabuta dar acum vad ca de data asta ai scris5700 data trecuta era 3700

mamica de ANGELIK-MELANY http://flickr.com/photos/22465046@N08/

Mergi la inceput